Jedla kamenna sul

Cusek borci, v Kapromanii jsem cetl super clanek od K. Nashe o pouziti kamenne jedle soli. Mate s tim nejakou zkusenost? Celkem se mi tenhle zpusob libi a urcite jej vyzkousim...
Autor diskuse: viceroy - Profil , 12.3.2012 kaprařina - nástrahy, návnady

auva - Profil | St 14.3.2012 19:39:29

Bobin83 >> Gazza - 14.3.2012 19:34:22 >> Konečně někdo s rozumným názorem o:))

    Gazza - Profil | St 14.3.2012 19:34:22

    Zachvilku někde Nash nebo jina kaprarska ikona napise, ze kapra nechytnes pokud se nevyseres do vody a to pak bude u tech nasich vod krasne vonet a vypadat!!!! lidi neblbnete a nehledejte v tom takovou vedu!!!! solit vodu to uz je pro me trosku prehnana magorina !!!!

      Knecht - Profil | St 14.3.2012 19:22:30

      A.D. - je mi po tom houby, ale nemas v tech silnicnich posypovych materialech malinko zmatek? Normalne se silnice soli chloridem sodnym (NaCl - sůl kamenna) v technicke kvalite (coz nevylucuje pouziti teto soli i ke "krmnym" ucelum - viz celkem cerstva afera v polsku), nektere posypove smesi jsou s chloridem vapenatym (CaCl2 dihydrat) a tu a tam se nejak stopa chloridu draselneho i v techto smesich najde, ale sypat nekde sul s prevahou KCl na zem?...to by se celkem prodrazilo :) Je ale pravda, ze chlorid draselny slane chutna, nicmene je pomerne drahy... (a ciste mmch pouziva se jako roztok v "koktejlu" do smrticich injekci:) .

        Anýzový dědek - Profil | St 14.3.2012 19:06:55

        Slavíček >> je krapet dost podstatný rozdíl mezi kamennou solí (NaCl) a posypovou solí (KCl)......o))))

          Slavíček - Profil | St 14.3.2012 18:48:43

          pikr >> To já taky stačí kolik soli nasypou do přírody silničáři a teď tohle ! Rozhodně by to nemuselo mít dobrý vliv na vodu a organismus v ní.

            pikr - Profil | St 14.3.2012 18:14:13

            díval jsem se a takamenná sůl je celkem levná, doufám že to tam někteří experti nebudou hrnout po kilech

              PYTLAKS - Profil | St 14.3.2012 17:46:46

              sice nevím od kdy se lipani třou v moři,ale kdyby plotice,tak jich má 8až12kg zachráněný život,nebo se pletu?sory viceroy,je to trochu mimo téma,ale teď si to neodpustím,kolega pro kterého je to určeno chápe,jinak chudáci hrouzci

                MifakM - Profil | St 14.3.2012 17:44:10

                viceroy >>

                60g na jeden zákrm * 3 zákrmy = 180g a když to udělá na stojáku 10 chlapů denně, tak jsou to skoro 2 kg na den ... za rok je tam narváno (budu počítat jen 250 chytatelných dnů) kolem 5-ti metráků soli...

                  šmudla007 - Profil | St 14.3.2012 17:22:22

                  Lidi, hlavně to s tou solí nepřehánějte nebo si na to kapři zvyknou a s první větší vodou půjdou za lepším = do moře.
                  A jak víte z moře se žádnej kapr zpátky přes splavy a jezy neproskáče(aby tu zase nakladli jikry jak úhoři a lososi a lipani). Zbudou tu pak jenom hrouzci a ti se na bojlíz chytat nedají.
                  Takže přiměřeně solit a nepřesolit.

                    Aleš10 - Profil | St 14.3.2012 17:13:09

                    viceroy >> pekne vychytavky tam byly hlavne o tech mensich nastrahach uz to rok takhle delam takze bylo dobry si precis clanek od nekoho kdo ma stejnou filozofii :)

                      viceroy - Profil | St 14.3.2012 17:03:54

                      Aleš10 >> je to tak ale casak super cteni a dobrzch veci ne ? ja to testnu taky , mej se

                        Aleš10 - Profil | St 14.3.2012 15:13:49

                        viceroy - >> cau tak jsem si clanek precet a je tam dost zajimavich veci od toho ze jsou patentky slane az pres to ze sul lehce meni ph vody tak toho bude vic myslim ze v kamene soli budou i urcite minerali ktere se s ni ukladali ktere asi kapr potrebuje a pozna

                          Anýzový dědek - Profil | Út 13.3.2012 18:19:17

                          viceroy >> hm, asi jo, Nevím zase tolik jsem to nezkoušel...o)))

                            viceroy - Profil | Út 13.3.2012 18:06:52

                            Anýzový dědek >> v casaku psal 60g na jeden zakrm a max 3 krat denne takhle mu to fungovalo nejlepe

                              Anýzový dědek - Profil | Út 13.3.2012 17:52:26

                              TWIN 69 >> hm, uvidíme vyzkoušíme...o)))))

                                TWIN 69 - Profil | Út 13.3.2012 17:09:32

                                Anýzový dědek >> taky možnost.zatím to neřeším,ale časem možná ano.

                                  Slavíček - Profil | Út 13.3.2012 17:01:54

                                  lado40 >> Chytal jsem něco podobného uvařil jsem to do 100kč za kg . Na drahý hotovky nechytám .

                                    Anýzový dědek - Profil | Út 13.3.2012 17:01:52

                                    TWIN 69 >> a nebo z toho udělat nasycený roztok a přidávat do krmení...o))))

                                      TWIN 69 - Profil | Út 13.3.2012 17:00:24

                                      Anýzový dědek >> kup si Spomb a můžeš to házet raketou.Za ty prachy se raketa vyplatí.

                                        Anýzový dědek - Profil | Út 13.3.2012 16:59:36

                                        Machino >> já myslím že tak 1/2 te kostky bude stačit- nevím, poptej se někoho, kdo ten článek četl, zda je to tam nějak blíže specifikováno.

                                          Červené karty: Venglous