Jedla kamenna sul

Cusek borci, v Kapromanii jsem cetl super clanek od K. Nashe o pouziti kamenne jedle soli. Mate s tim nejakou zkusenost? Celkem se mi tenhle zpusob libi a urcite jej vyzkousim...
Autor diskuse: viceroy - Profil , 12.3.2012 kaprařina - nástrahy, návnady

Nrover - Profil | Po 12.3.2012 21:33:54

retrívr >> No Pájo, uhodit hřebíček na hlavičku určitě umíš, ... této "doby" se doufám nikdy nedožiju, ... ani já, hezký večer ... :-)

    Nretrívr - Profil | Po 12.3.2012 20:57:47

    rover >> Ahoj Pájo. Já, tedy dokud nebude řádná rybářská sůl v řádném značkovém rybářském obchodě a nebude aspoň za dvě stovky, solit nebudu, to už ze zásady, že šmejdy nekupuju.

      NDarcy - Profil | Po 12.3.2012 20:49:27

      Hele, pánové. Někde jsem zachytil následující informaci. Možná to bylo tady na MRKu. Někdo vysvětloval, že patentky jsou na chuť slané. Jestli je sám ochutnával, nevím.Ta slanost by potom souvisela s výskytem ložisek patentek. On to Nash ve svém článku sice nevysvětlil, ale tohle by vysvětlovalo to rytí kaprů v bahně.

        Nrover - Profil | Po 12.3.2012 20:04:31

        nofish >> To využití této ingredience tímto směrem je nezpochybnitelné, ...pozitivně odzkoušeno generacemi :-)

          Nnofish - Profil | Po 12.3.2012 20:03:56

          Darcy >> do krmení se dává. Jak moc by byl rozdíl se solí a bez solí nevím. Ale když jsem byl obdarováván míchaným a byla tam sůl tak to bralo (na řece).
          Otázka je, kdo teď jako první začne tu sůl co se prodává v chovatelských potřebách přebalovat do malých sáčků a prodávat za 1000% klasické kupní ceny, rybáři ty kameny pak budou házet do vody.....

          edit: JInak ale, asi neprozradím nic nového. Na kukuřici ve slaném nálevu, stejně jako fazole, mi to bralo úplně normálně. Takže rybám sůl nevadí, jestli je láká nevím.

            NkaprPete - Profil | Po 12.3.2012 20:01:42

            Koupím solný důl v Himalájích. Pardon to patří do rubriky Bazar:-)

              Nnofish - Profil | Po 12.3.2012 20:00:42

              rover >> to si pleteš, sůl není nad rybu ale na rybu :-)

                NDelwin - Profil | Po 12.3.2012 20:00:05

                proto nejsou kapři v moři,byly by tam tak dezorientovaní že by se chudáci ani nenažraly.nebo tam možná jsou ale žerou tak moc že se z nich staly kosatky :-)

                  NDarcy - Profil | Po 12.3.2012 19:59:05

                  nofish >> skoro každý rybář je svým způsobem trotl. Protože nejsem výjimkou, tak určitě vyzkouším slané bojlí nebo pelety. Dobré je, že sůl je levná!?

                    Nrover - Profil | Po 12.3.2012 19:58:52

                    Krucisůl ( písek ), kdo to řekl o té soli nad zlato, ...tedy nad rybu ( kapra ) ?

                      Nnofish - Profil | Po 12.3.2012 19:52:28

                      Darcy >> No a je to venku. Bez soli to nebude nikdy ono. I ten kapr už to zná........ A proto říkám: "chytat se solí to dovede každý. Bez soli, to je umění". :-)

                        NDarcy - Profil | Po 12.3.2012 19:46:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        V podstatě se jedná o to, že pokud se na lovné místo vysypou kousky kamenné soli(3x60g/24hod.), láká to kapry tak, že vyčistí lovné místo jako by jste tam vysypali několik kilo řepky. Sám požívám sůl do krmení pro ostroretky nebo ho v krmení používám na jaře, ale aby se kapři sjížděli k soli jako ovce k lizu?

                          NDelwin - Profil | Po 12.3.2012 19:36:31

                          moje stará kupuje sůl do kuchyně výhradně u Nikla :-))))))))))

                            Nalda2211 - Profil | Po 12.3.2012 19:36:21

                            viceroy - >> zdar nevim jestly jsi udelal dobre to zverejnit,kdyz si vemu pocet mrkaru a kazdy da do vody vic nez min tak aby jsme tu nechytali makrely......!!!

                              Nmoskyt - Profil | Po 12.3.2012 19:34:36

                              viceroy - >> U Kolína a Pelhřimova prý byly otevřeny nové solné doly. Letos bez soli kapři vůbec brát nebudou. Bude se balit do kilových a pětikilových pytlíků a kilo bude stát asi 250,-- Kč. Víc nevim.

                                NDave≻ - Profil | Po 12.3.2012 19:33:53

                                Sven >> HaHaHa............Že by špatnej pokus o vtip???

                                  NSven - Profil | Po 12.3.2012 19:17:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Nrover - Profil | Po 12.3.2012 19:04:15

                                    Sůl jako sůl, poláci na to přišli už dávno ... !

                                      NDave≻ - Profil | Po 12.3.2012 18:58:53

                                      viceroy - >> A co tam Nash delá s tou solí?Ja ten článek nečetl, tak vůbec nevím.......:)))

                                        NJOIKA KAKE - Profil | Po 12.3.2012 18:50:01

                                        ..hmm,taky jsem četl a přiznám se,že mě to láká vyzkoušet.zkušenosti žádné nemám.takže to tady budu sledovat,jestli někdo něco nepřihodí.J.K.

                                          Červené karty: Venglous