Jedla kamenna sul

Cusek borci, v Kapromanii jsem cetl super clanek od K. Nashe o pouziti kamenne jedle soli. Mate s tim nejakou zkusenost? Celkem se mi tenhle zpusob libi a urcite jej vyzkousim...
Autor diskuse: viceroy - Profil , 12.3.2012 kaprařina - nástrahy, návnady
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nalda2211 - Profil | So 20.10.2012 20:46:01

arnošt >> ja mam jeste kilo tak jsem v pohode ale ty co ji nemaj jako kdyby nebyli........o)

    NAleš10 - Profil | So 20.10.2012 20:41:17

    arnošt >> jj :)

      Narnošt - Profil | So 20.10.2012 20:38:43

      Aleš10 >> Holt vývoj nezastavíš... ;-)

        Narnošt - Profil | So 20.10.2012 20:37:15

        alda2211 >> Zlatá plechovka s rousnicema!Jako malej jsem si vystačil roky jen s ní.A teď abych bez odvážený himalájský soli radši ani nešel k vodě... :)

          NAleš10 - Profil | So 20.10.2012 20:35:31

          alda2211 >> samozřejmě jsem měl bez jodu než neco vyzkouším tak si o tom něco zjistím :)

            NAleš10 - Profil | So 20.10.2012 20:34:33

            arnošt >> ti nepoužívají sůl to je pro lůzry ti mají solu balls http://www.bristolangling.com/bait/groundbait/nash-​top-rod-rock-salt-soluballs-15mm-1kg.html :)

              Nalda2211 - Profil | So 20.10.2012 20:34:17

              arnošt >> to mi povidej ty se museli potit :-)

                Nalda2211 - Profil | So 20.10.2012 20:33:38

                Aleš10 >> ta domaci obsahuje jod coz muze bejt problem ale nejsem p.nash :-(

                  Narnošt - Profil | So 20.10.2012 20:31:58

                  alda2211 >> Nejlíp použít přímo Nash-sůl... To musely být asi roky bádání,výzkumů a odříkání,než přišli kluci od Nashe na přesnou dávku té soli,těch 100 gramů. o))

                    NAleš10 - Profil | So 20.10.2012 20:19:57

                    alda2211 >> no kamenou sůl jsem měl bohužel asi nebyla přímo z himalájí ale na druhou stranu nebyla ani z polska tak snad jim neublížila :)

                      Nalda2211 - Profil | So 20.10.2012 20:10:33

                      Aleš10 >> nesmis sypat sul co mate doma ale prirodni kamenou sul z himalájí

                        NAleš10 - Profil | So 20.10.2012 20:06:35

                        chlapi trochu jsem to zkoušel a zas taková bomba věc to není nenechte se zlákat reklamou od Nashe ( soluballs )

                          Nalda2211 - Profil | So 20.10.2012 19:52:00

                          arnošt >> ahoj doporucuje se max.100g podle nashe

                            Nlibec77 - Profil | So 20.10.2012 19:47:19

                            Dawemaster >> Tolik soli nemáme!!!!

                              NDawemaster - Profil | So 20.10.2012 19:28:34

                              Myslíte, že je dobrý nápad sypat do vody sůl? Kdyby se to nějak více rozmohlo,tak si myslím,že zvýšená slanost vody může mít vliv na život ve vodě a to dost drastický už jen při nepatrném zvýšení salinity vody...

                                NKreja - Profil | So 20.10.2012 19:28:01

                                Delwin >> přesně tak to je a já mám navíc malou vanu J.

                                  Narnošt - Profil | So 20.10.2012 18:38:07

                                  Teda,zajímavá úvaha.Pohrávám si s myšlenkou nasypat k montáži kilovku soli.Sice si člověk přitom musí nutně připadat jako cvok,ale co může ztratit?Přinejhorším ty potvory nebudou kousat úplně stejně jako bez soli a příště už tam nic nenasypu... :)

                                    NDelwin - Profil | So 20.10.2012 17:55:17

                                    Makrelobíjec >> takové množství nemohu prodávat,pač po tom by se kapři o tu kouli bily tak zuřivě že by to už bylo týrání ještě neulovené ryby.navíc když nasypeš 10 kilo soli do vody tak to pak dopadá blbě.ono ty ryby jsou pak jak urvaný z řetězu,chytíš hrouzka,hned po záseku ti ho zblajzne okoun na kterého se vzápětí chytí candát,po polovině zdolávání ti ho slupne metrová štika,a u břehu se ti na štiku pověsí 3metrový sumec,kterého pak na břehu vyhačuješ a on vyvrhne 12 ještě živých kaprů K70.ty si to vyfotíš,dáš to do ML,a tam tě sežerou za to že se ti kapři válí po zemi.to bys přeci nechtěl
                                    :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))​)))))))))))

                                      NDomino222 - Profil | So 20.10.2012 17:54:40

                                      Siven Polní >> Tie sa tam sypú už dosť dlho..

                                        Nretrívr - Profil | So 20.10.2012 17:49:12

                                        Delwin >> Konečně solidní nabídka.

                                          NSiven Polní - Profil | So 20.10.2012 17:38:06

                                          Teď už jen zbývá do té vody sypat hovna...

                                            NTóno - Profil | So 20.10.2012 15:59:08

                                            A nepomaha ta sol zmenit hlavne PH toho bahna ?

                                              NGrasel - Profil | So 20.10.2012 13:25:40

                                              O co tady jde,nechce se mi to číst celý...

                                                NMakrelobíjec - Profil | So 20.10.2012 12:26:31

                                                Delwin >> Dáš slevu nad 10kg :)))))) se divim ,že Kevin nic nezačal prodávat min kg/500kč :))))

                                                  NDelwin - Profil | So 20.10.2012 12:15:52

                                                  jo chlapi ta sůl fakt funguje úžesně,ale jen s jednou tajnou přísadou kterou tam přidávám jen já.takže když sůl tak jedině ode mě.zájemci pište,mám soli hodně.cena je 800 kč za kilo,at nežeru...
                                                  :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))​))))))))))))))))))))

                                                    NMakrelobíjec - Profil | So 20.10.2012 12:09:59

                                                    viceroy >> Já taky ne jsem byl celej rok na řece tam by to ani smysl nemělo .Plno lidí tady psalo jak to vyskouší tak se ptám jestli to fakt někdo udělal .

                                                      Nviceroy - Profil | So 20.10.2012 12:03:01

                                                      Makrelobíjec >> ja ne , asi to bude naka kravovina , ale pokud nezkusis tak nevis :-)))

                                                        NMakrelobíjec - Profil | So 20.10.2012 11:57:44

                                                        viceroy - >> Zdar kolik kg padlo :) ? Zkoušel to někdo ?

                                                          NMishpulin - Profil | Čt 22.3.2012 22:33:01

                                                          Tak sem z toho divokej,dnes se mi to taky dostalo do ruky...zpocatku sem si rikal ze by to nebylo spatne taky zkusit....ale nechci za pet let misto fousacu lovit nejake ty zraloky,jak uz se to tu psalo...................sracek uz je kolem dosti.
                                                          Jestli to nekdo odzkousi at da vedet,mozna je to opravdu jen reklamni trik..uz takhle topime hrisne penize,ale pivo u vody a klacky pred sebou?nemaji preci zadnou cenu!!

                                                            Nviceroy - Profil | St 21.3.2012 20:17:18

                                                            Miras >> je to tak zamerne namireny clanek jako podpora pro svuj lepsi kseft , jo bez reklamy dneska nejde nic

                                                              NRalfi - Profil | St 21.3.2012 19:30:49

                                                              Miras >> Kdo nevěří, ať tam solí....

                                                                NTWIN 69 - Profil | St 21.3.2012 18:23:55

                                                                Miras >> Ahoj,přesně tohle je tam na fotce.

                                                                  Ncuchak - Profil | St 21.3.2012 18:08:20

                                                                  Miras >> a dělá to někdo z výrobců jinak..?, Slavíček - když bude někde ještě led, tak ti pomůže právě ta sůl...o)))

                                                                    NMiras - Profil | St 21.3.2012 16:46:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                    viceroy - >> Ten článek jsme nečetl, ale už je mi jasné, proč vznikl - klasická podpora prodeje:-) http://www.nashtackle.co.uk/product.php?id=909 . O to víc bych to bral s rezervou.

                                                                      NSlavíček - Profil | St 14.3.2012 20:49:08

                                                                      VL.K. >> Slaný používám pouze do teplé vody .Ve studené vodě se mě to neosvědčilo .Ale třeba to zkusim do methodmixu !

                                                                        NVL.K. - Profil | St 14.3.2012 20:43:33

                                                                        Slavíček >> budu držet palce !!! a nezapoměň s sebou sůl :-))

                                                                          NSlavíček - Profil | St 14.3.2012 20:41:29

                                                                          VL.K. >> Čau konečně to povolilo na víkend jedu zkusit štěstí .

                                                                            NVenglous - Profil | St 14.3.2012 20:39:43

                                                                            Hosi hovna maji taky super ucinek honem to tam hazejte :)

                                                                              NVL.K. - Profil | St 14.3.2012 20:12:20

                                                                              Slavíček >> tak nám ze stojáku vzniknou slaný jezera, vysadíme měčouny a žraloky :-))) Jinak ahoj

                                                                                NJN - Profil | St 14.3.2012 20:11:46

                                                                                Ach jo!!! Už je to tu zas!!! Nejdříve změna pH kterou vyvolá ve vodě boilies a teď tohle. Máte vůbec představu kolik soli by bylo potřeba aby to mělo v té obrovské mase vody nějaký vliv!

                                                                                  NAnýzový dědek - Profil | St 14.3.2012 20:02:53

                                                                                  Slavíček >> jo , jen za předpokladu, že na stojáku nebude přítok a odtok a nebude pršet.
                                                                                  Ale souhlasím s myšlenkou, že nic se nemá přehánět.....o))))

                                                                                    NSlavíček - Profil | St 14.3.2012 19:57:17

                                                                                    Anýzový dědek >> Ono záleží do čeho to bude házet jestli do tekoucí vody nebo stojaté vody . Tekoucí voda to odnese ale ve stojaté vodě to zůstane a bude se koncentrace postupně zvyšovat .

                                                                                      NMifakM - Profil | St 14.3.2012 19:57:09

                                                                                      Slavíček >>
                                                                                      A já zase znám pár lidí, kteří si na té soli namastí kapsy. Koupí normální kuchyňskou sůl, přebalí do pěkných pytlíků a s 1000% ziskem prodají :-D

                                                                                        NAnýzový dědek - Profil | St 14.3.2012 19:53:14

                                                                                        Slavíček >> No blbců je dost , kteří se na to chytí, ale myslím si, že zase tak katastrofické to nebude- zase je třeba počítat s tím, že sůl má určitou rozpustnost a prouděním se koncentrace značně sníží....o))))

                                                                                          Nnofish - Profil | St 14.3.2012 19:51:44

                                                                                          MifakM >> neboj, tak tam bude o 5q soli víc. Kdoví kolik jí je už teď v našich vodách z posypů :-)

                                                                                            NSlavíček - Profil | St 14.3.2012 19:49:43

                                                                                            MifakM >> Těch 60g podle mě jim stačit nebude . Znám lidi když to moc nestojí a bude to fungovat jsou ochotný hodit klidně i kg najednou . Tohle otisknout u nás byla podle mě pěkná blbost .

                                                                                              Nmoskyt - Profil | St 14.3.2012 19:49:08

                                                                                              MifakM >> Před vyuzením nebudu muset nakládat, nebude to tak špatný jak to vypadá. :-)

                                                                                                NMifakM - Profil | St 14.3.2012 19:45:47

                                                                                                Slavíček >>
                                                                                                Už jsem to počítal :-D

                                                                                                60g na jeden zákrm * 3 zákrmy = 180g a když to udělá na stojáku 10 chlapů denně, tak jsou to skoro 2 kg na den ... za rok je tam narváno (budu počítat jen 250 chytatelných dnů) kolem 5-ti metráků soli...

                                                                                                  NTavris29 - Profil | St 14.3.2012 19:44:28

                                                                                                  viceroy - >> V Polsku mají "dobré" zkušenosti se solí.o)))

                                                                                                    NSlavíček - Profil | St 14.3.2012 19:44:20

                                                                                                    Anýzový dědek >> Podle mě ani jedna do vody nepatří ! Vezmi si bude tam sedět 20 lidí každý tam hodí 500 g za vikend kolik to bude za rok ? Když se toho chytne hodně lidí !

                                                                                                      Nauva - Profil | St 14.3.2012 19:39:29

                                                                                                      Bobin83 >> Gazza - 14.3.2012 19:34:22 >> Konečně někdo s rozumným názorem o:))

                                                                                                        NGazza - Profil | St 14.3.2012 19:34:22

                                                                                                        Zachvilku někde Nash nebo jina kaprarska ikona napise, ze kapra nechytnes pokud se nevyseres do vody a to pak bude u tech nasich vod krasne vonet a vypadat!!!! lidi neblbnete a nehledejte v tom takovou vedu!!!! solit vodu to uz je pro me trosku prehnana magorina !!!!

                                                                                                          NKnecht - Profil | St 14.3.2012 19:22:30

                                                                                                          A.D. - je mi po tom houby, ale nemas v tech silnicnich posypovych materialech malinko zmatek? Normalne se silnice soli chloridem sodnym (NaCl - sůl kamenna) v technicke kvalite (coz nevylucuje pouziti teto soli i ke "krmnym" ucelum - viz celkem cerstva afera v polsku), nektere posypove smesi jsou s chloridem vapenatym (CaCl2 dihydrat) a tu a tam se nejak stopa chloridu draselneho i v techto smesich najde, ale sypat nekde sul s prevahou KCl na zem?...to by se celkem prodrazilo :) Je ale pravda, ze chlorid draselny slane chutna, nicmene je pomerne drahy... (a ciste mmch pouziva se jako roztok v "koktejlu" do smrticich injekci:) .

                                                                                                            NAnýzový dědek - Profil | St 14.3.2012 19:06:55

                                                                                                            Slavíček >> je krapet dost podstatný rozdíl mezi kamennou solí (NaCl) a posypovou solí (KCl)......o))))

                                                                                                              NSlavíček - Profil | St 14.3.2012 18:48:43

                                                                                                              pikr >> To já taky stačí kolik soli nasypou do přírody silničáři a teď tohle ! Rozhodně by to nemuselo mít dobrý vliv na vodu a organismus v ní.

                                                                                                                Npikr - Profil | St 14.3.2012 18:14:13

                                                                                                                díval jsem se a takamenná sůl je celkem levná, doufám že to tam někteří experti nebudou hrnout po kilech

                                                                                                                  NPYTLAKS - Profil | St 14.3.2012 17:46:46

                                                                                                                  sice nevím od kdy se lipani třou v moři,ale kdyby plotice,tak jich má 8až12kg zachráněný život,nebo se pletu?sory viceroy,je to trochu mimo téma,ale teď si to neodpustím,kolega pro kterého je to určeno chápe,jinak chudáci hrouzci

                                                                                                                    NMifakM - Profil | St 14.3.2012 17:44:10

                                                                                                                    viceroy >>

                                                                                                                    60g na jeden zákrm * 3 zákrmy = 180g a když to udělá na stojáku 10 chlapů denně, tak jsou to skoro 2 kg na den ... za rok je tam narváno (budu počítat jen 250 chytatelných dnů) kolem 5-ti metráků soli...

                                                                                                                      Nšmudla007 - Profil | St 14.3.2012 17:22:22

                                                                                                                      Lidi, hlavně to s tou solí nepřehánějte nebo si na to kapři zvyknou a s první větší vodou půjdou za lepším = do moře.
                                                                                                                      A jak víte z moře se žádnej kapr zpátky přes splavy a jezy neproskáče(aby tu zase nakladli jikry jak úhoři a lososi a lipani). Zbudou tu pak jenom hrouzci a ti se na bojlíz chytat nedají.
                                                                                                                      Takže přiměřeně solit a nepřesolit.

                                                                                                                        NAleš10 - Profil | St 14.3.2012 17:13:09

                                                                                                                        viceroy >> pekne vychytavky tam byly hlavne o tech mensich nastrahach uz to rok takhle delam takze bylo dobry si precis clanek od nekoho kdo ma stejnou filozofii :)

                                                                                                                          Nviceroy - Profil | St 14.3.2012 17:03:54

                                                                                                                          Aleš10 >> je to tak ale casak super cteni a dobrzch veci ne ? ja to testnu taky , mej se

                                                                                                                            NAleš10 - Profil | St 14.3.2012 15:13:49

                                                                                                                            viceroy - >> cau tak jsem si clanek precet a je tam dost zajimavich veci od toho ze jsou patentky slane az pres to ze sul lehce meni ph vody tak toho bude vic myslim ze v kamene soli budou i urcite minerali ktere se s ni ukladali ktere asi kapr potrebuje a pozna

                                                                                                                              NAnýzový dědek - Profil | Út 13.3.2012 18:19:17

                                                                                                                              viceroy >> hm, asi jo, Nevím zase tolik jsem to nezkoušel...o)))

                                                                                                                                Nviceroy - Profil | Út 13.3.2012 18:06:52

                                                                                                                                Anýzový dědek >> v casaku psal 60g na jeden zakrm a max 3 krat denne takhle mu to fungovalo nejlepe

                                                                                                                                  NAnýzový dědek - Profil | Út 13.3.2012 17:52:26

                                                                                                                                  TWIN 69 >> hm, uvidíme vyzkoušíme...o)))))

                                                                                                                                    NTWIN 69 - Profil | Út 13.3.2012 17:09:32

                                                                                                                                    Anýzový dědek >> taky možnost.zatím to neřeším,ale časem možná ano.

                                                                                                                                      NSlavíček - Profil | Út 13.3.2012 17:01:54

                                                                                                                                      lado40 >> Chytal jsem něco podobného uvařil jsem to do 100kč za kg . Na drahý hotovky nechytám .

                                                                                                                                        NAnýzový dědek - Profil | Út 13.3.2012 17:01:52

                                                                                                                                        TWIN 69 >> a nebo z toho udělat nasycený roztok a přidávat do krmení...o))))

                                                                                                                                          NTWIN 69 - Profil | Út 13.3.2012 17:00:24

                                                                                                                                          Anýzový dědek >> kup si Spomb a můžeš to házet raketou.Za ty prachy se raketa vyplatí.

                                                                                                                                            NAnýzový dědek - Profil | Út 13.3.2012 16:59:36

                                                                                                                                            Machino >> já myslím že tak 1/2 te kostky bude stačit- nevím, poptej se někoho, kdo ten článek četl, zda je to tam nějak blíže specifikováno.

                                                                                                                                              Červené karty: Venglous