Jedla kamenna sul

Cusek borci, v Kapromanii jsem cetl super clanek od K. Nashe o pouziti kamenne jedle soli. Mate s tim nejakou zkusenost? Celkem se mi tenhle zpusob libi a urcite jej vyzkousim...
Autor diskuse: viceroy - Profil , 12.3.2012 kaprařina - nástrahy, návnady

NAnýzový dědek - Profil | Út 13.3.2012 16:57:46

Slavíček >> Ančovička jest - sardelové očko...o)))

    NMachino - Profil | Út 13.3.2012 16:57:23

    Anýzový dědek >> já si myslím že je to dobrý nápad ale kolik je přiměřené?abych to neprehnal

      Nlado40 - Profil | Út 13.3.2012 16:57:17

      Slavíček >> Loni jsem to kupoval za 50% ceny. Docela jsem čuměl co ty koule dokážou.
      http://obchod.mikbaits.cz/index.php/cz/mrazene-boil​ie/mrazene-boilie-fanatica-olihenandasa-20mm.html

        NSlavíček - Profil | Út 13.3.2012 16:51:12

        lado40 >> Jak ta vypadá ta ančovička ? Taky dávám přísadu ančovička ale ta stojí 55 kč 500ml a funguje dobře .

          Nlado40 - Profil | Út 13.3.2012 16:46:24

          Slavíček >> Jako samotná na krmení je sůl na nic (na pH nic nechytíš). Musíš ještě přidat háček a nástrahu :-), ale teď vážně, taky jsem psal, mě loni nejvíc fungovala slaná ančovička. Mě tá slano-rybí chuť učarovala a kaprům taky. Takže sůl jako taková je sice dobrá, ale bez nástrah (často předražených) se neobejdem. Výrobci krmení maj tady ale další návod jak profitovat dál...

            NAnýzový dědek - Profil | Út 13.3.2012 16:44:09

            TWIN 69 >> zkusil bych, ale nemohu to nějak zavézt- tot je zde zakázáno.

              NTWIN 69 - Profil | Út 13.3.2012 16:38:44

              Anýzový dědek >> tak to vyzkoušej a dej vědět.

                NAnýzový dědek - Profil | Út 13.3.2012 16:32:28

                TWIN 69 >> dobře zítra vyrazím ke krmelci ukrást solný liz...o)))
                Jinak vím, že lze skutečně dané lovné místo nasolit a udělat tam slanovištní liz( nebrat doslovně), kde se budou ryby shromaždovat, ale proč to budou dělat nevím nejsem ychtiolog.

                  NSlavíček - Profil | Út 13.3.2012 16:32:15

                  lado40 >> To ti neberu ale psal jsi že je kyselá nakonec jsem se taky sekl protože má neutrální ph .

                    NAnýzový dědek - Profil | Út 13.3.2012 16:29:09

                    Slavíček >> Nic se neděje- je to můj obor, tak by bylo hloupé to neznat...o))))

                      NTWIN 69 - Profil | Út 13.3.2012 16:29:08

                      Anýzový dědek >> Tak to vyzkoušej a uvidíš.není potřeba se bránit experimentům.

                        NTWIN 69 - Profil | Út 13.3.2012 16:28:09

                        viceroy >> Hlavně to nepřehánět s množstvím.Raději míň jak víc.

                          Nlado40 - Profil | Út 13.3.2012 16:28:07

                          Slavíček >> Jj, to jsem psal hned na začátku diskuse, že to funguje na změně pH.

                            NSlavíček - Profil | Út 13.3.2012 16:28:02

                            Anýzový dědek >> Musel jsem se podívat už si to přesně nepamatuju .Máš pravdu je to ph 7. Holt jak to člověk nepotřebuje tak to zapomene .

                              NAnýzový dědek - Profil | Út 13.3.2012 16:27:08

                              TWIN 69 >> já ten časák nemám a neodebírám, ale ze svých zkušeností s klasickými návnadami vím, že lze chytat i na slano, tedy s hodně slanými nástrahami i návnadami, ale i na sladko.
                              Zatím jem se k použití draselné soli (KCl) - což je sůl pro zvěř neodvážil, ale kuchyňskou (NaCl) ano.

                                Nviceroy - Profil | Út 13.3.2012 16:21:21

                                TWIN 69 >> no prave cenove to bude ok a zkazit tim nic nezkazis fakt to muze prekvapit

                                  NSlavíček - Profil | Út 13.3.2012 16:20:35

                                  lado40 >> pokud má něco rozdílné ph než voda ryba to lehce najde.Konkrétně sůl je dobrý konzervant navíc zlepšuje uvolňování atraktorů jak se vyplavuje z krmení bere sebou další přísady . Rozhodně to není špatná přísada nevím jak samotná ale do krmení je dobrá .

                                    NTWIN 69 - Profil | Út 13.3.2012 16:19:56

                                    Anýzový dědek >> tak si ho přečti a pak uvidíš.

                                      NAnýzový dědek - Profil | Út 13.3.2012 16:18:51

                                      viceroy >> ok, prudit tu nemíním...o))))

                                        NTWIN 69 - Profil | Út 13.3.2012 16:18:26

                                        viceroy >> Takže to má svoje opodstatnění.Jelikož se má zkoušet všechno,tak by jsme mohli vyzkoušet i tohle.

                                          Červené karty: Venglous