Apple a vaše zkušenosti

Pokec o výrobcích společnosti Apple.
Jaké výrobky od Apple používáte, jaké máte s nimi zkušenosti, tipy na app pro iPhone, iPad, iMac a MacBook. Widlákům vstup na vlastní nebezpečí :-)
Autor diskuse: Martin Matuš - Profil , 8.3.2012 všeobecné - ostatní

Co od Apple vlastníte?

A) iMac4%

B) MacBook Pro7%

C) MacBook Air5%

D) Apple TV3%

E) iPhone48%

F) iPad14%

G) iPod Touch3%

H) iPod shuffle3%

I) Více věcí dohromady13%

Od 8.3.2012 hlasovalo 235 čtenářů.

NMartin Matuš - Profil | St 26.2.2014 21:34:56

Hugo Fisher >> kazda sranda neco stoji :-)

    NHugo Fisher - Profil | St 26.2.2014 21:33:30

    Martin Matuš >> mam samozrejme dalsi 2 zalohy na 2 externi disky. Takze v dobre zpracovavani jsou fotky na 3 mistech. Ale proste jsem se k tomu kroku nejak zatim neodhodlal ...

    Ja si to nechal nacenit u nejake prazske firmy, ktera se na to specializuje. Delaji upgrade/tunning aplovskych masinek. A byla to tedy palka. Lec je pravdou, ze ja chtel kupu vychytavek. :)

      NMartin Matuš - Profil | St 26.2.2014 21:15:56

      Hugo Fisher >> me to delal kamarad a zase to tolik nebolelo. Stejne kazdy den zalohuju na externi hdd a jeste pracovni veci synchronizuju s iMacem

        NHugo Fisher - Profil | St 26.2.2014 20:50:23

        Martin Matuš >> ja si to nechal nacenit .. a cena byla priserna. Asi by to slo udelat samo domo. Alepak jsem se o tom nejak zacetl a nemam v SSD duveru. Ma strasne omezeny pocet cteni/psani proti HDD. A ja vlastne ukladam velke pocty fotek, pak je upravene ukladam znova, ty puvodni promazavam .. proste u me se zapisuje/prepisuje furt..

          NMartin Matuš - Profil | St 26.2.2014 20:40:46

          Hugo Fisher >> RAM bych v tvem pripade neresil. Pokud mas volny peniz, vymen hdd za ssd. Ja to na macbooku pro udelal a rozdil v rychlosti prace je obrovsky

            NMiki 1 - Profil | St 26.2.2014 19:20:19

            Hugo Fisher >> Neni zač. 😉

              NHugo Fisher - Profil | St 26.2.2014 19:18:58

              Miki 1 >> aha. Dikec. Tak ci tak se zda, ze system tedy beha v ramci moznosti ok. Dekuju.

                NMiki 1 - Profil | St 26.2.2014 19:14:47

                Hugo Fisher >> osx si nechá ram přidělenou posledním nebo často používaným aplikacím. Výhoda tohoto chování je v rychlejším opětovném načítání aplikací. Pokud aktuální aplikace potřebuje další paměť tak systém uvolní další z takto " neaktivní" paměti.

                  NHugo Fisher - Profil | St 26.2.2014 19:06:18

                  Miki 1 >> oki. A tedy jaky je laicky rozdil mezi "neaktivni" a "volnou"? Ale asi to tedy zatim nebudu resit. :)

                    NMiki 1 - Profil | St 26.2.2014 19:04:16

                    Hugo Fisher >> Zdá se že tam máš ještě slušnou rezervu. Pokud je třeba tak ti osx uvolní neaktivní paměť na aktuální činnost sám. Dá se to udělat i ručně, ale dle mého je to celkem zbytečná starost, správu paměti bych nechal na systému.

                      NHugo Fisher - Profil | St 26.2.2014 16:09:05

                      Benda 24,72 >> no jo, tak o tom zadna, tunit by slo i jinak. Treba predelat system na SSD + HDD. :) Ale zase, abych to vyuzil. Jsem jen obycejny chlapec. :)

                        NBenda 24,72 - Profil | St 26.2.2014 15:06:25

                        Hugo Fisher >> RAM není nikdy dost. Já mám v iMacovi 27'' taky 8GB, ale až budu mít peníze a nebudu vědět co s nima, přikoupím. :-)

                          NHugo Fisher - Profil | St 26.2.2014 12:56:34

                          Martin Matuš >> tak treba ted exportuji fotky z RAW do jpg

                          a mam tam:

                          wired 1,13 gb
                          active: 3,34 gb
                          inactive: 3,31 gb
                          free: 200 mega

                          co z toho plyne? :)

                            NMartin Matuš - Profil | St 26.2.2014 12:52:18

                            Hugo Fisher >> mrkni se v monitoru aktivity na kolik máš teď využitou RAM pokud děláš v LR a podle toho se rozhodni.

                              NHugo Fisher - Profil | St 26.2.2014 12:31:13

                              Pratele, dokazal byste mi nekdo vysvetlit, zda vyuziji navyseni RAM z 8 GB na 16 GB u MacBook Pro 2011. Delam hlavne v Lightroomu. Ja vim, ze je to takova divna otazka.. :) .. ale ja do toho vubec nevidim. Nemam pocit, ze by mi makal pomalu. Ale treba by vse makalo jeste rychleji... :)

                                NZN - Profil | Čt 13.2.2014 15:33:52

                                prosím o radu. Při aktualizaci iP5 mi záhadným způsobem zmizla navigace Sygic. Na displey je, ale prázná. Zkoušel jsem obnovu ze zálohy, ale nic. Nevíte někdo, co s tím?

                                  Nmildas - Quinn - Profil | Čt 13.2.2014 14:44:17

                                  Tak v ajfon.cz jsem musel tel nechat 4 hodiny. Vymenili ten senzor, mikrofon, vse znovu nakalibrovali. Cunguje to skvele a rekli mi o 660,-

                                    NHugo Fisher - Profil | Čt 13.2.2014 12:11:45

                                    Marcel >> najit si realny duvod na upgrade je vzdy fajn. :)

                                    Ja s tim zase uz asi 2 roky nebehal, takze nevim. Aby nedoslo k mylce - nebeham s jinou aplikaci. Proste nebeham vubec. :)

                                      NMarcel - Profil | Čt 13.2.2014 12:09:45

                                      Hugo Fisher >> tak budu nosit krabici já tobě :)
                                      Díky za info odzkouším to, ale běhám s tím asi dva roky pořád stejně, zatím nebyl problém... jestli třeba náhodou nepotřebuji upgrade iP5S?
                                      :)

                                        NHugo Fisher - Profil | Čt 13.2.2014 9:23:09

                                        Marcel >> pouzival jsem Sport Tracker. A jediny moment, kdy mi spatne meril, bylo, kdyz jsem spustil mereni drive, nez se ustalila gpska. Tj. bylo potreba vyjit z domu ven, dat gpsce chvilku, nez me skutecne nasla tam, kde jsem a pak teprve to spustit. Jinak me totiz na prvni vteriny zamerovala a ST to uz pocital. Takze jsem udelal treba 300m za 3 vteriny. Nez se usmernila. :)