Lyžařská sjezdová sekce pro rybáře

Zimní téma pro ty, kteří během mrazivých dnů často vyrážejí víc na lyže (sjezdovky) než k vodě. Vybavení, zkušenosti, střediska u nás i v zahraničí, ubytování atd. Nic pro běžkaře.
Autor diskuse: Roman C. - Profil , 10.1.2012 všeobecné - ostatní

Od 11.1.2012 hlasovalo 0 čtenářů.

NRoman C. - Profil | St 11.1.2012 14:01:59

pepa-č >> ty sedla vypadaji vsechny nejak podobne :-) je fakt ze Soelden jsem v lete nevidel... Ad hodnoceni - kdyz to jde tak na horach behem roku jsem tak celkove mesic (tyden tam, 4dny jinde, par jednodenek, pak zase treba tyden atd..), ale ty 3tydny to hodi asi kazdy rok a neco malo pres mesic to uz taky parkrat bylo, ale vic ne. A ja to hlavne hodnotim pro sebe, tedy ne pro zadnej casopis, nebo web a sem to pisu jako muj subjektivni pohled. Nezkusil jsem samozrejme vsechny podminky, ale byla tam upravena sjezdovka (menžestr), ledovice, boule, i kameny. Chybel prasan a tezky mokry snih. Teploty byly od -5 do +8. Jen pro upresneni to bylo testovani pro laickou verejnost, takze se tam mohl prihlasit kazdy, i uplny amater, akce typu "pojdte si otestovat lyze sezony 2011/2012". Pokud jsi mel dojem, ze jsem tester tak to vubec, klidne ses mohl taky prihlasit :-)

    NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | St 11.1.2012 13:38:27

    Roman C. >> boty 9 let? Tak to už měly bejt nějakých 5 let v popelnici :-)

      Npepa-č - Profil | St 11.1.2012 13:15:23

      Roman C. >> tohle je Galibier. kolem :)

      a chci se zeptat, a není v tom žádné "to pyčo", kolik km, hodin, týdnů atd najezdíž v jak moc různých jiných podmínkách na těch lyžích, že to ohodnotíš, který jsou lepší? to během týdne v jednom středisku poznáš?

        NRoman C. - Profil | St 11.1.2012 13:12:58

        pepa-č >> ty ten Soelden nahoru slapes na kole, nebo vyjizdis nejakou 4x4?

          NRoman C. - Profil | St 11.1.2012 13:11:28

          No prvni misto (vse slalomky, protoze allroundy jsem po nekolik testech vyhodnotil, jako lyze co nejsou pro me) 1.Heady WC SL.i., 2. Stoeckli SL Laser (aspon tusim), 3.Dynastar Speed Omeglas...na 4.misto bych dal pak asi Salomon 3V, pripadne ty Allroundy 24 "s pruzinou". Atomicy sklamani, Rossignol asi 5ty misto tusim ta nejvyssi rada, Elanum jsem neveril a me nesedeli v zatackach, Blizzardy bych dal asi nekam za Rossignoly. Tu prvni trojku bych bral komplet - ty Stoeckle byly takovy klidnejsi lyze (do tech bych sel kdyby me bylo rekneme 50 a uz nebudu tak divocit :-)) Dynastary pekne hazeli do oblouku podobne jako Heady ale vazani Dynastar je za trest (zapinani, vypinani a dle techniku i nastavovani). Heady byly pro me asi nejvetsi zazitek a prekvapeni "oni v sobe maji mikrocip a technologii Kers" coz jsme zjistili az vecer, takze pri testu jsme to nevedeli a placebo efekt tam fakt nebyl :-)

            Npepa-č - Profil | St 11.1.2012 13:09:33

            máte štěstí, že jdu kolem.

            děláte to blbě.

            jezdíte tam ve špatnou roční dobu a jezdíte ty kopce špatným směrem.

            klouzat se z kopce dolů není umění.

              NKomboj - Profil | St 11.1.2012 13:06:43

              Roman C. >> Lange jsou obecně ouzký boty v WC lajně.Taky jsem o tom slyšel a snad dokonce je v Rakousku firma kde ti odlejou kopyto a podle toho ti udělaj botku.je pravda čím měkčí bota tím větší výstelka která se po x letech(jak u koho) vymačká proto je třeba koupit botu krapet menší a ten vnitřek povolí.Boty mi při mé váze vydržej max 5 let pak mi v tom popojíždí noha a je to na h no.Co jsem byl letos tak tam na testu boty byly myslim Tecnica Fischer a asi Dallbelo.

                Ncuchak - Profil | St 11.1.2012 13:06:07

                ...

                  NKomboj - Profil | St 11.1.2012 13:00:40

                  Takhle tam bylo 4 dny parááda

                    NRoman C. - Profil | St 11.1.2012 12:59:59

                    Komboj >> nevim jestli jsem mel stesti, ale v botech jsem mel dobry pocit, ale posledni rok mam pocit, ze uz je ta vnitrni boticka nejaka ztravena a zacinam mit po lyzovani otlacenou nohu a rekneme ze 4ty den uz to zacina byt utrpeni. Nekde jsem cetl, ze existujou obchody, kde maji 3D scaner na nohy a pak ti jsou schopni presne nabidnout vhodnou botu na tvoji nohu, ale toto bude asi zatim jen v zahranici...

                      NKomboj - Profil | St 11.1.2012 12:53:33

                      Roman C. >> A jak to dopadlo pořadí jestli se můžu optat???

                        NKomboj - Profil | St 11.1.2012 12:52:59

                        Roman C. >> Tak máš štěstí já mám nejhorší nohu na přeskáče co jde širokou a vysokej nárt .Takže Lange,Teknica,Nordica je pro mě v kategorii co potřebuju mrtváá.Loni jsem skočil do těhle http://www.levnelyze.cz/lyzarske-boty/salomon-lyzak​y/x3-rc-cs-7561.html jsou široký a nechal jsem si je vypálit a pecka vydržim v nich celej den ale nakonec když je zuješ a jsi v pantoflích to je ůleva.o))))) Mám 100kg tak mušim mít 130 tuhost měl jsem před Atomic race 100 a když byl mráz tak echt ale jak bylo kolem 0 tak to byla měkota.

                          NRoman C. - Profil | St 11.1.2012 12:39:00

                          Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 11.1.2012 12:33:40 >> mam aktualne asi 9 let Lange (ve sve dobe se v nich zavodilo, takovy pekne modry a stribrny prasky, samozrejme se zavodilo v jine verzi, ja tu svoji koupil v normalni lyzarske specialce, oznaceni si ted nepamatuju). Jinak Snow.cz a diskuse a clanky o botech jsem samozrejme nasel a sbiram tam info nez vyrazim na kolecko po obchodech.

                            NRoman C. - Profil | St 11.1.2012 12:36:38

                            Komboj >> fakt presne nevim, jak me ty lyze nezaujaly tak jsem je uz moc dal neresil a soustredoval se spis na prvni 3 mista, ktery jsem pak dotestovaval a resil ktery jsou nejlepsi :-)

                              NRoman C. - Profil | St 11.1.2012 12:34:25

                              Komboj >> ja myslim ze ne, teda pokud to neni nejaky novy model 2012, ale nemuzu je ted pres google taky najit...

                                NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | St 11.1.2012 12:33:40

                                Roman C. >> u bot to chce neupínat se přiblble na jednu značku, ale zvolit tvrdost a kategorii a v té vyzkoušet co se v krámu dá. A dodržovat dobrý rady Ivana Sosny ze snow.cz.

                                  NKomboj - Profil | St 11.1.2012 12:32:09

                                  Roman C. >> Ty blizny nebyly to tyhle?? http://www.levnelyze.cz/lyze/blizzard/r-power-full-​suspension-iq-9411.html to byla docela hrůza

                                    NRoman C. - Profil | St 11.1.2012 12:30:14

                                    Jeste kdyby se tak dali otestovat jako lyze i lyzarsky boty, to by byla bomba, ale jen nevim jak by to muselo vypadat v praxi....Boty totiz zacinam resit taky a zjistuji, ze vybrat boty je velkej vabank, protoze v obchode se vse tvari jinak nez na sjezdovce, navic se vse casem proslapne a protahne. A u bot plati ze cim pohodlnejsi a papucovejsi v obchode, tim horsi (nebo vhodne pro zacatecniky) a cim tvrdsi a pevnejsi a v obchode casto tlacici tim lepsi...

                                      NKomboj - Profil | St 11.1.2012 12:28:16

                                      Roman C. >> jsou to tyhle salámy??? http://www.salomonshop.cz/?article=20813

                                        NKomboj - Profil | St 11.1.2012 12:24:38

                                        Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 11.1.2012 12:21:30 >> Byl jsem v listopadu 4 dny na Soldenu byl to test Sportu 2000 plně s tebou souhlasim je třeba to zkusit než si to koupíš.