Lyžařská sjezdová sekce pro rybáře

Zimní téma pro ty, kteří během mrazivých dnů často vyrážejí víc na lyže (sjezdovky) než k vodě. Vybavení, zkušenosti, střediska u nás i v zahraničí, ubytování atd. Nic pro běžkaře.
Autor diskuse: Roman C. - Profil , 10.1.2012 všeobecné - ostatní

Od 11.1.2012 hlasovalo 0 čtenářů.

Stanďour - Profil | Út 17.1.2012 23:07:21

retrívr >> Mám ti vyprávět o lyžařích traverzujících s dětmi pod skokem v parku, či tlachajích za horizontem? To není o technice, ale o znalostech bez ohledu nato, na čem se z kopce kloužou...

    retrívr - Profil | Út 17.1.2012 23:01:27

    Stanďour >> Co se týče nebezpečí na sjezdovkách, vládnou " tuleni", tedy prknaři. Je to skupina, která vyhledává ke svým seancím horizonty, kde je spolehlivě někdo trefí. Navíc jsem nepotkal moc normálně komunikujících.

      Stanďour - Profil | Út 17.1.2012 22:49:08

      match-oun >> Mám. Drtivá většina mých úrazů je ovšem bohužel zapříčiněna skateboardingem. Snowboarding mi trapně nabídl pouze dvě zlomeniny téže klíční kosti, z nichž pouze jedna byla s dislokací. :o)

        foxxx - Profil | Út 17.1.2012 21:00:00

        match-oun >> Wole:-)))

          pepa-č - Profil | Út 17.1.2012 20:31:59

          Roman C. >> díky. aspoň jsi potvrdil, že nelžu o tom návodu v Abíčku. :-)

            Roman C. - Profil | Út 17.1.2012 20:29:41

            pepa-č >> hele, me to otec prave podle toho navodu z Abicka postavil - stare zamkove hrany vzal za starych praskacek a vazani tam prislo GERCS, nebo jak to pise (takovy to cerny s cervenou packou co za totace meli vsichni). Pak jsem to zkousel na Chopoku a budil jsem zaslouzenou pozornost. To byla moje prvni a taky posledni zkusenost s prknem, jelo to hodne rychle, ale tocilo se to blbe, spis jsem to ale vubec neumel a nebyl moc kdo by me to vysvetlil. U nas doma se vubec experimentovalo, windsurfing na priglu otec taky testoval v 80-tych letech jako prvni se sousedem... Galaxii a Kruana bych bral...

              Hugo Fisher - Profil | Út 17.1.2012 20:25:48

              pepa-č >> Kruan uz vysel na iphone ci ipad - http://itunes.apple.com/cz/app/maly-buh-pod-paprsky​-zariciho/id436113178?mt=8

              (sorry za OT)

                match-oun - Profil | Út 17.1.2012 20:22:54

                Stanďour >> Měli bychom to zakončit něčím pozitivním, abychom foxxxe motivovali... Máš nějaké úrazy? ;-)

                  Stanďour - Profil | Út 17.1.2012 20:12:34

                  foxxx >> No, popravdě nevím, bolet to bude ze začátku určitě. Na ochranu kostrče (podklouznutí zadní hrany na plotně) se používaj takový speciální trenky s chráničema. Vyvinuli je motokrosaři, proto je lepší si je pořídit v moto-krámu, spíš než ve snow-krámu, budou levnější. Páteřák je nezbytnost, ale já jsem se bez něj obešel leta. Teď už bych bez něj ale nevylez (jednou jsem do něj udělal díru o větev. :o) Na kolena by se daly použít nějaký chrániče, ale omezovaly by tě v pohybu. Důležitý je mít správně vázání, tj. lehce do V - lépe se pak snižuje těžiště, který bys měl mít hodně nízko. Nikoliv ale v předklonu, nýbrž jaksi v podřepu. Klidně si připadej jako prďola. Pokud by ti někdo namontoval obě vázání špičkama šikmo dopředu, tak ho pošli do hajzlu, to se používalo na slalomová prkna, ty máš tzv. prkno freestylové.

                    pepa-č - Profil | Út 17.1.2012 20:06:39

                    match-oun >> to Abíčkové bylo tak z překližky. asi design ze stejného hnízda.
                    víc si ale nemapatuju, to šlo mimo mě. :)

                      match-oun - Profil | Út 17.1.2012 20:05:37

                      pepa-č >> Luďek Váša byl taky v receptáři a vysvětloval tam Přemkovi Podlahovi, jak doma vyrobit sněžné prkno z překližky, on mu u toho pokládal ty svoje všetečné otázky a vůbec to byla veliká legrace.

                        match-oun - Profil | Út 17.1.2012 20:00:22

                        foxxx >> Určitě, to jen že u toho člověk zapojí jiný skupiny svalstva než normálně. I když vlastně největší záhu bylo to vstávání, obracení se a vyhrabávání se ze sněhu a to tě možná mine, protože mě tenkrát ze sjezdovky vyhodil vlekař, ani jsem to nenazul. Takže louka.

                          foxxx - Profil | Út 17.1.2012 19:55:52

                          match-oun >> Tak snad zahájená fitness příprava v posilovně mi trochu pomůže,doufám!?:-)

                            foxxx - Profil | Út 17.1.2012 19:54:22

                            Stanďour >> Mám kamaráda,který občas jezdí,už jsme domluvení...
                            Taky mi říkal,že když se to učil,tak myslel,že se v půlce kopce už nezvedne:-)) Pomůžou nějaké speciální chrániče,je to znát?

                              match-oun - Profil | Út 17.1.2012 19:54:18

                              Stanďour >> ...A za krkem, a všechny ty svaly trupu, o kterejch člověk ani nevěděl, že je má...

                                Stanďour - Profil | Út 17.1.2012 19:46:28

                                foxxx >> Do tří dnů průměrně nadanej samouk, do dvou dnů pod vedením někoho zkušenějšího - orientačně. Někdo se to nenaučí nikdy. Ale bude Tě to bolet - kostrč, kolena, zápěstí... Ajajajaj... :o)

                                  Stanďour - Profil | Út 17.1.2012 19:44:11

                                  match-oun >> No jo... A měl chlupatou měkkou skluznici, a vzduchový bubliny velikosti mexického dolaru pod tou vrchní fólií... Jo a taky byl světle zelenej a měkkej, že bys ho ohnul do oblouku. Prostě punk. :o)

                                    pepa-č - Profil | Út 17.1.2012 19:42:59

                                    já si pamatuju (asi tak rok 86/87) a v ABC vyšel návod na samodomo sněžné prkno. možná bych to našel na chalupě v "archívu".
                                    (žádosti o kompletního Kruana a Galaxii předem odmítám - nikomu nic nepůjčím :) )

                                      Georgino - Profil | Út 17.1.2012 19:42:35

                                      foxxx >> padající list dáš za chvilku :-)

                                        foxxx - Profil | Út 17.1.2012 19:42:02

                                        A jak dlouho tak průměrně trvá se na tom prkně naučit,aspoň ty hlavní základy-ovládání?:-)