MO Veselí nad Moravou a její revíry.

Pro všechny milovníky tohoto krásného revíru.
Autor diskuse: kopr69 - Profil , 19.12.2011 všeobecné - revíry, cestování

Kterou vodu navštěvujete nejvíce?

A) Hlavní tok řeky Moravy43%

B) Baťův kanál6%

C) Struha4%

D) Odlehčovací kanál3%

E) Štěrkopískoviště28%

F) Vláky2%

G) Vitovské3%

H) Strnadlovo3%

I) Šišperka4%

J) Vlčinec5%

Od 19.12.2011 hlasovalo 190 čtenářů.

NPavouk - Profil | Čt 12.2.2015 13:10:52

kopr69 >> :-)))), tak to by se někteří hodně nadřeli.

    Nkopr69 - Profil | Čt 12.2.2015 12:02:29

    antony >> No já bych byl pro.Kolik kg v min.roce tolik tento rok brigádnických hodin.

      NPavouk - Profil | Čt 12.2.2015 11:49:27

      antony >> No samozřejmě, co jiného? :-)))) Jako včelky...

        Nantony - Profil | Čt 12.2.2015 10:29:11

        Pavouk >> to je seznam nejpilnějších brigádníků?

          NPavouk - Profil | Čt 12.2.2015 9:06:13

          U většiny od loňska pokrok k lepšímu.

            Nkopr69 - Profil | Čt 5.2.2015 21:14:28

            Kurz pro začínající mladé rybáře.

              Nkopr69 - Profil | Po 12.1.2015 10:46:33

              Kurz pro začínající rybáře

                Nkopr69 - Profil | St 31.12.2014 19:06:01

                PF 2015

                  Nkolinkovýdědek - Profil | Út 23.12.2014 17:06:12

                  A hlavně zdraví !!!!

                    Nkolinkovýdědek - Profil | Ne 21.12.2014 18:14:30

                    Kolega :-))))

                      Nkanic - Profil | Pá 19.12.2014 12:20:24

                      S&F - pescador >> konečně fundovaná reakce a ne odpověď na otázku otázkou.O vysazování větší násady se snažím již několik let a je to ve vodě poznat.I když je vetší násady méně, přežití je podstatně větší.Na zdejší pstruhové revíry mám stejný názor,nedostatek vody v letních měsících je limitující a nutí k výsadbě k výsadbě větších ryb ,což ne vždy se setká s pochopením.

                        NS&F - pescador - Profil | Pá 19.12.2014 11:28:44

                        kopr69 >> Ne.Nerozumíme si. Existruje poměr vyvážené správné osádky dravci vers bílá ryba. Jako třeba,že je ve vodě na 10kg bílé ryby 4kg dravce ... to není ale výsadba ale už ryby v revíru.
                        Ono to je s candátama či štikama staršně ošidné. Ten poměr přežití je procentuálně u těchto rychlených ale i ročka velice malý. Řádově několik procet nikoliv desítky. O nevysazování nemůže být ani řeč.Tady jde o to zda v danném případě by nebylo lepší třeba plůdek odchovat třeba do velikosti
                        20-25cm a ten teprve vysazovat. U takové výsadby je daleko větší šance na přežití jak u toho rych.plůdku velikosti max.5-7cm
                        U Štiky je probém horší ještě o nárok na vhodné podmínky.Tato nedostatečná možnost úkrytů v regulačce Moravy a s tím i úzce spojený kanibalismus je taky problém který ale žádný hospodář nějak zásadně neovlivní. Proto jsem se třeba včera i rozčílil nad tím,že se někdo baví lovení takových maličkých candátků na rybičku ....
                        O Rybnickém potoce .... ono v suchém korytě se většinou nedá ulovit nic. Proč tomu tak je a kdo svým způsobem za to může je věc jiná. Snad i proto je správné a hospodárné uvažovat nad tím,že
                        to pstruhovka nebude :-( Smutné ale proinvestovávat tak peníze je na zvážení.

                          Nkopr69 - Profil | Pá 19.12.2014 11:07:03

                          S&F - pescador >> Kolik se odloví tolik vysadit? Budu vysazovat 5 let candáta rychleného a štiku rychlenou,šestý rok se neuloví ani kus tudíž nic se vysazovat nebude?
                          Na naši pstruhovku Rybnický potok vysazujeme ročně stovky potočáků a žádný se tam neuloví protože tam nikdo nepůjde a když už tak nic neuloví.Znamená to že by jsme tam měli přestat vysazovat ryby?

                            NS&F - pescador - Profil | Pá 19.12.2014 11:04:06

                            kanic >> Jasně. Kapr byl jen příkladem když byla o něm řeč. Vždy musí fungovat přímá úměra. Souhlasím ale taktéž co píše Kopr níže,že přerybňovat uzavřené vody je kravina.

                              Nkopr69 - Profil | Pá 19.12.2014 10:58:04

                              kanic >> Nevím kolik ho je ve vodě ale myslel jsem že víš když píšeš že je ho dost.Také jsi psal že rychle dorůstá a teď že zase nemá z čeho růst ale myslím že přírodní potravy je ve vodě dost,pokud se jedná o Moravu a šterk.
                              Jediný problém vidím s přerybňováním ramen,tam už je to s přírodní potravou horší.

                                Nkanic - Profil | Pá 19.12.2014 10:57:13

                                S&F - pescador >> neexistuje jenom kapr,zvýšené vysazování by mělo platit i u ostatních druhů,to ovšem tak není.

                                  NS&F - pescador - Profil | Pá 19.12.2014 10:52:54

                                  kopr69 >>
                                  Na druhou stranu zase jinak.
                                  To,že loví někdo kapra někdo něco jiného sem nepatří. Bavíš-li se o výtěžnosti tak to je dáno vždy osádkou dle rozlohy, úživností a jinýma faktorama. Nikoliv jak si kdo zmyslí. Do vody by se mělo vždy vracet to co je "vytěženo". Ne mít osazovací povinost 30q a vevalit tam každoročně 50q .... výtěží se ani ne třeba polovina. U kapra se to pak rovná pomalu ekologické masakru tak jak to pomalu dopadlo na šterkovně v Kvasicích před vdouma rokama. Důsledek a příčina proč je znám velice dobře.
                                  Proto.Jaký správný poměr na kg má být dravec vers. bílá ryba. Je tomu tak ?
                                  Kolik je takových ryb v revírů se zjistí pouze odlovem .... na druhou stranu. Kolik se lovilo takových ryb v minulosti.
                                  Jinak to opět směřuje k tomu co jsem psal Pavoukovi.
                                  Ono to je v podstatě to co píšu tak popsáno v této knize více jak 500 stránkové knize které je asi to nej. co se mě dostalo a bylo vydádo od roku 1989.

                                    Nkanic - Profil | Pá 19.12.2014 10:41:14

                                    kopr69 >> kolik mám kapra ve vodě kapra přes 20 kg nevím,ty to víš ? Právě proto ,že se vysazování kapra velmi překračuje a je ho ve vodě moc, nestačí dorůstat - nemá z čeho.Krmení od rybáří nepomůže,chybí přirozená potrava.

                                      Nkopr69 - Profil | Pá 19.12.2014 10:32:08

                                      kanic >> Není to postavené na hlavu.
                                      Kolik rybářů loví kapry a kolik candáty a štiky?
                                      Jaká je výtěžnost z revíru kapra a jaká candáta a štiky?
                                      Kolik máš v revíru kaprů 20-30 kg na 1 ha?

                                      Kapra je všude dost-souhlasím ale jak velkého?
                                      Rychle naroste-souhlasím ale 50% jen centimetr přez míru,20%do 60cm,5% do 70 cm a 20kg+ je to už jen zlomek procenta.Nebo se pletu a kaprů přez 20 kg je všude dost jak píšeš?

                                        Nkanic - Profil | Pá 19.12.2014 10:29:55

                                        Pavouk >> jakékoliv omezení se musí také kontrolovat jinak ztrácí smysl.Jde o myšlení rybářů,pokud je naučený velkou rybu pustit tak ji pustí,jestliže se jedná o opak tak nepomůže žádné omezení.To vím z vlastních kontrol kolem vody. Jsou i takové extrémy,že rybář pouští vše a ponechání ryby odsuzuje.

                                          Červené karty: kakr, Bobin83, Trol11, Orient, aleš vavřina, Šmulda, Hagin10, smidy, Maartyy, sliver