MO Veselí nad Moravou a její revíry.

Pro všechny milovníky tohoto krásného revíru.
Autor diskuse: kopr69 - Profil , 19.12.2011 všeobecné - revíry, cestování

Kterou vodu navštěvujete nejvíce?

A) Hlavní tok řeky Moravy43%

B) Baťův kanál6%

C) Struha4%

D) Odlehčovací kanál3%

E) Štěrkopískoviště28%

F) Vláky2%

G) Vitovské3%

H) Strnadlovo3%

I) Šišperka4%

J) Vlčinec5%

Od 19.12.2011 hlasovalo 190 čtenářů.

NS&F - pescador - Profil | Pá 19.12.2014 10:15:01

Pavouk >> Bohužel nastavený systém, soukromáky a podobné pouťové atrakce výchově mladých a nastupujích generaci moc vzorů a vztah nedá. Stejně jako právě i tyhle horní míry. Lidé si pak neváží dříve opravdu ryby která trofejní ve volné vodě narostla dle pravidla přírody č.1 - Přežiží jen ti nejsilnější !
Nešvary přenášené ze soukromáků, možnost a právo naložit z rybou jak se komu zlíbí tomu taky nijak nepřidává a mnozí to berou jako přivýdělek. Takto zmizelo právě do soukr. revírů tuny ryb ze svazovek. Nicméně dřívější ryb. řád ,dneska BP jasně psal,že rybu nesmí rybář prodat,směnit ani vyměnit.Zakázáno bylo i darování přímo u vody. Asi se vědělo proč nebo se používal ještě zdraví selský rozum ... Že se to dělo je jasné ale je tady to ALE !! Proto tvrdím a budu tvrdit,že ne vše co bylo před rokem 1989 bylo špatně a to nejen v rybařině jako takové.

    NPavouk - Profil | Pá 19.12.2014 10:03:39

    S&F - pescador >> Co na to říct. Je to opravdu jen o každém z nás, jak se k tomu postavíme. S tím omezením ryb (kusy nebo váha) na jednu povolenku bych souhlasil. Není ale vůle, není...

      NPavouk - Profil | Pá 19.12.2014 9:59:48

      kanic >> Postavené na hlavu to samozřejmě je, to souhlasím. Někde se ale začít musí a řekl bych, že omezení kapra je pro 99% rybářů nejbolestnější. Kapr dělá největší podíl v úlovcích. Povolme 2 kusy a zrušme 70+ a najednou bude mít každý z TOP 10 nachytáno o 2 metráky ryb víc.

        NS&F - pescador - Profil | Pá 19.12.2014 9:38:12

        kanic >> Bingo. Souhlasím v plném rozsahu.
        Skvělý zápis - děkuji

          NS&F - pescador - Profil | Pá 19.12.2014 9:37:24

          Pavouk >> Tady je právě ten kámen úrazu a o tom jsem psal i níž. Záleží opět na tom jak to má kdo nastaveno. Hlavně nakládání s úlovkem.Při ulovení máš vždy dvě možnosti.
          Ponechat nebo pustit. To,že se na druhou nějak zapomíná je věc druhá ...... :-(. Mě nedělá taky rybu
          vzít ale i pustit. Jsou ryby které ze zásady neberu nebo k nim mám poměrně silný vztah a spíše se
          snažím o jejich ochranu. To ale neznamená,že je nelovím.
          Přesto ale tvrdím,že mít vodu plnou "starých" ryb je blbost. Asi stejná jako kdybych chtěl mít zdravou generaci potomků po lidech ve věku 65+
          Hájení a nastavování horních limitů je alibizmus. Změnit se musí přístup a myšlení rybářů .... Prvním krokem bych omezil počet ryb na jednu povolenku.Chceš víc ? Tak zaplať. Vezmeš-li nad limit ? Víš jaký bude trest a povolenku již na svazovku neuvidíš. Na lidi platí pouze přísnost a jasné znění pravidel bez nějakých zbytečných dodatků a kliček.

            Nkanic - Profil | Pá 19.12.2014 9:28:39

            Pavouk >> navrhni zrušení omezení u kapra.Kapra je všude dost a rychle naroste a dá se snadno koupit.Na druhé straně si můžeš vzít dva kusy štiky nebo candáta a tam je situace jiná - není to postavené na hlavu ?

              NPavouk - Profil | Pá 19.12.2014 9:21:50

              krmča 70 >> Taky někdy uvažuji, že s tím seknu, že to nemá smysl. Když vidím některé drancíře, tak mě na rybaření přechází chuť. Asi se budu příští rok víc věnovat přívlači na úkor feedru. Mám pocit, že mezi vláčkaři je víc rozumných, než mezi kapraři a kaprofeedraři. Do schůze je daleko, zkusme něco vymyslet a navrhnout. Třeba se stane zázrak a něco se pohne.

                NPavouk - Profil | Pá 19.12.2014 9:13:45

                S&F - pescador >> No jo, už jsem o tom přemýšlel několikrát, co bude, až bude voda plná trofejních kaprů. Myslím si ale, že se stejně vždycky najde někdo, kdo po ulovení takového kapra neodolá a šup s ním rychle od vody. To bude řízků..... Nevím, mně osobně to dělá moc dobře, když takovou rybu pouštím zpět. Je naděje, že příští rok ji chytnu zase.

                  NS&F - pescador - Profil | Pá 19.12.2014 9:02:30

                  kopr69 >> To je pravda. Jednou jsem zde četl kolegu který byl velice rozezlem
                  nad tím,že dostal napomenutí od RS za to,že neměl metr. Vysvětlovat to tím,že jej nepotřebuje nebo pouští.
                  Tyhle argumenty mě dneska totálně odzbrojí a jen zíráš v tichém úžasu.

                  Trojice S, H, S .... popř. doplněna o Š je opravdu kvalitní a svůj standart drží. Tyhle čtyři mušketýři
                  10q násadu či jiných ryb odnesou jako nic.

                    NS&F - pescador - Profil | Pá 19.12.2014 8:57:14

                    Pavouk >> Já se na to dívám,že z pohledu přírody je nenormální mít vody plné
                    "trofejních" ryb. Osádka má být vyvážená a trofejní ryba je úzce odvozena a spjat ze slovy jako jedinečný, mimořádný .... ne běžný úlovek. To nejsou kapři ale i sumci. Problém počtu velkých sumců v našich vodách a vliv na jejich osádku je znát již nyní a myslím,že tento problém v budoucnu bde aktuální ještě víc. Problém vidím hlavně v tom,že rybáří jsou svým způsobem vůči přírodě a normálnímu koloběhu sobecští a chtějí lovit jen a jen tzv."trofejní" kusy což je nenormální .... takto to vidím zase já a z hlediska přírodní rovnováhy mě to připadá logické. Taky mě to zavání i rčením z dob minulých ,,poručíme větru dešti".

                      Nkrmča 70 - Profil | Pá 19.12.2014 8:54:13

                      Pavouk >> Máš asi pravdu. Ale snad musí dostat tyto taky rybáři rozum.A pokud ne, tak musíme bojovat za to,aby ve vodě zustaly aspon nějaké ryby. Pokud se nic neudelá , tak bude možna lepši s rybařinou skončit.

                        Nkopr69 - Profil | Pá 19.12.2014 8:54:07

                        S&F - pescador >> Tak to je a když po takových lidech u vody chce RS povinné vybavení nebo zmíněné BP tak už je to buzerace ze strany RS.
                        Těmto lidem kteří jsou v tabulce Naši nej...také asi ještě nedošlo že je to spíš tabulka hanby než tabulka našich nejlepších kolegů a mám takový pocit že trojice na špici dělá vše aby se udržela zuby nehty.

                          NPavouk - Profil | Pá 19.12.2014 8:48:08

                          kopr69 >> Nehážu, v tomto jsem ale realista. Znám rybáře kolem sebe a dobře vím, co od nich můžu čekat.

                            NPavouk - Profil | Pá 19.12.2014 8:46:17

                            S&F - pescador >> 70+ je fajn míra. Od té doby co byla zavedena, chytám každý rok na Moravě kaprů přes tuto míru víc a víc. A podle toho co vidím u jiných rybářů, nejsem sám. Já jsem s touto mírou velmi spokojen a klidně bych byl ochotný hlasovat třeba i pro 65+. To je ale sci-fi.

                              Nkopr69 - Profil | Pá 19.12.2014 8:44:46

                              Pavouk >> Nehaž flintu do žita:-))) Vím lidská hloupost je nekonečná.

                                NPavouk - Profil | Pá 19.12.2014 8:41:32

                                krmča 70 >> Jo, doba sice pokročila, lidé jsou ale pořád stejní. Vidím to tak, že dopředu se nehneme. Podle toho co tu čtu, to vypadá spíš na pár kroků zpět. Smutné...

                                  NS&F - pescador - Profil | Pá 19.12.2014 8:35:53

                                  kopr69 >> ...... o to je to smutnější ale realita je taková.Bohužel :-((
                                  To je to o čem jsem psal. Spousta rybářů vidí jenom možnost odnést si rybu. Měl vžité nějaké pravdilo a dle toho jede. Změny jej nezajímají.Vždyť to tak fungovalo, jemu vyhovalo tak proč něco
                                  měnit .... :-( .
                                  Ono to je ale asi běžné nebo třeba v půlce sezony se bavíš s rybářem a řekneš,že o proti loňskému nebo
                                  předešlým letem je ta či ona změna tak se Ti dostane odpovědi typu ,,Ano ? Člověče to ani nevím"
                                  Že dostal nějaký dodatek k BP taky neví .... dokonce se bude hádat,že BP nemusí mít vůbec u sebe.
                                  Když poukážeš na fakt,že na povolence (úlovkovém lístku) to má dole dokonce napsáno tak taky vůbec neví a tvrdí,že to je tam napsáno teprve letos.
                                  K těm kaprům. Přeborník v počtu odnešených ryb a tradiční vítěz MO s 250kg a i víc co do počtu kusů je taky rarita až neuvěřitelná. No ? Je to asi pan rybář a můžem jenom závidět :-)

                                    Nkopr69 - Profil | Pá 19.12.2014 8:34:05

                                    Pavouk >> Neboj Tome bojuju za všechny kteří chtějí mít ryby ve vodě a ne v mrazáku.Hodně lidem už to došlo ale někteří (majitel vystavené povolenky) si už i stěžovali do Brna že je nabádám k pouštění ryb když oni nic neporušují.
                                    Nezbývá než věřit že jednou zmoudří každý.

                                      Nkopr69 - Profil | Pá 19.12.2014 8:24:30

                                      S&F - pescador >> Také bohužel znám takové (taky) rybáře a bohužel se mi to stalo i tento rok kdy jsem přivezl ryby na závody a člen výboru MS už měl připravenou igelitku....
                                      Co se těch dvou kusů kapra týče : je to nějaký rok zpět kdy jsem kontroloval rybáře který měl uprostřed sezony v několika případech u jedné docházky zapsány dva kusy kapra.Na otázku kolik si smí ponechat kaprů v jeden den mi s jistotou odpověděl že dva kusy.Bylo to asi 3-4 roky po tom co se odhlasoval jeden kapr v dením úlovku a ten člověk o tom celou tu dobu nevěděl protože se mi přiznal že do mé kontroly si ty 3-4 roky odnášel běžně dva kapry denně.

                                        Nkrmča 70 - Profil | Pá 19.12.2014 8:20:51

                                        kopr69 >> Ahoj. Plně s tebou souhlasím, ale vzpomen jak jsme dopadly před minulý rok,kdy se o tom hlasovalo na schúzi MS. Ale doba pokročila a je možné, že tentokrát to dopadne jinak, návrh mužeme předložit.

                                          Červené karty: kakr, Bobin83, Trol11, Orient, aleš vavřina, Šmulda, Hagin10, smidy, Maartyy, sliver