MO Veselí nad Moravou a její revíry.

Pro všechny milovníky tohoto krásného revíru.
Autor diskuse: kopr69 - Profil , 19.12.2011 všeobecné - revíry, cestování

Kterou vodu navštěvujete nejvíce?

A) Hlavní tok řeky Moravy43%

B) Baťův kanál6%

C) Struha4%

D) Odlehčovací kanál3%

E) Štěrkopískoviště28%

F) Vláky2%

G) Vitovské3%

H) Strnadlovo3%

I) Šišperka4%

J) Vlčinec5%

Od 19.12.2011 hlasovalo 190 čtenářů.

Nkopr69 - Profil | Čt 18.12.2014 22:32:18

kanic >> denne rybář uloví 2 kapry a 7 krát v týdnu žádný přestupek neudělal.
Možná tak v ČRS:-))))

    NMartík - Profil | Čt 18.12.2014 22:30:09

    kanic >> na svou otázku jsi si v téže větě i odpověděl. A to dokonce tak, že jsi nabídl možnost rozumného nadhledu nad celou situací. A v té poslední větě jsi se vrátil zase k tomu dilematu etické v.s. legální :) Celkem dobrá diskuze ;)

      Nkopr69 - Profil | Čt 18.12.2014 22:28:57

      S&F - pescador >> Jasné že vím vím že je i dobrý herec.
      Kdeže má karavan?
      Nejmenovat!!!! Dotyčný momentálně školí candátí plůdek pod elektrárnou.:-)))

        Nkanic - Profil | Čt 18.12.2014 22:25:37

        Martík >> v čem spočívává etika v lovu kaprů,to by mně docela zajímalo,lde o rybu primárně ke konzumaci,ale to neznamená že se budou chytat enormní množství jenom pro ,že ti kapři brerou,na druhé straně když denne rybář uloví 2 kapry a 7 krát v týdnu žádný přestupek neudělal.

          NMartík - Profil | Čt 18.12.2014 22:17:56

          kanic >> Co je legální nemusí být pro jiné etické.

            NS&F - pescador - Profil | Čt 18.12.2014 22:12:29

            kopr69 >> Jo. Mám :-))) ale víš koho mám na mysli :-)))
            To má asi proleženiny s toho karavanu nad jezem. Začátkem školního roku jsem jej viděl a běhal
            po břehu v UO jak srnka.
            Já jsem zvědavý taky na jiné tahouny .... třeba toho pána co má prodejnu za přejezdem :-))

              Nkanic - Profil | Čt 18.12.2014 22:08:11

              oc jde ? Ti rybáři nic neporušili.Pokud rybu uloví v intencích zákon tak aŤ si ní dělá co chce,třeba i prodá - rybáíř ma čas a tak sedí u vody a chytá a když naloží s rybou podle BP
              ať se někomu líbí nebo ne,třeby ji prodá,to vše může.Že se to někomu nelíbí je jiná věc

                Nkopr69 - Profil | Čt 18.12.2014 22:05:50

                S&F - pescador >> Vím,vím ale tento rok to z dotyčným nebude tak horké (zdravotní problémy).Dlouho jsem ho u vody neviděl a když jsem ho zval na brigádu tak říkal že má jít dokonce na operaci.
                Nemáš tam chybu v tom jménu? Hlavně nejmenovat nebo tě někdo udá na MRS:-)
                2.1.ji určitě nedostne,první výdej máme až třetího.
                Tlouť je laskomina pro více rybobijců a to nejen v zimě:-)

                  Nkopr69 - Profil | Čt 18.12.2014 21:57:55

                  Martík >> Musel jsem napsat jméno aby dotyčný věděl že se omlouvám právě jemu protože povolenka jeho nebyla.
                  Jinak nevím za co se dotyčný stydí?

                    NS&F - pescador - Profil | Čt 18.12.2014 21:24:09

                    kopr69 >> :-) ....... to ještě nemáš na stole hlavní tahouny MO nebo ti loví až do "závěrečné". Třeba takový Har...a. Jestli jste jej letos neeliminovali odebráním povolenky na 3 měsíce tak si ten loňský rok vynahradí :-)))
                    2.1. pak bude stát o povolenku na rok 2015 aby mu něco neušlo. Tloušť se dá v zimě prej jíst. :)

                      NMartík - Profil | Čt 18.12.2014 20:43:57

                      kopr69 >> Kdyby si to neřekl, kdo to je, nikdo by to nevěděl ;) chlapi, chlapi...

                        Nkopr69 - Profil | Čt 18.12.2014 14:11:37

                        Spike. >> Teď jsi uhodil hřebíček na hlavičku a nazval věci pravými jmény-DRANCUJE .To jsou ty správná slova která někoho velmi pobuřují - drancování,masaři,plnění mrazáku,prodávání ryb atd.
                        Těch 14 kaprů na té jedné stránce není konečný počet.Ono drancování pokračuje i na dalších stránkách.
                        Odnesené ryby nemůžeš počítat v průměru za rok,za 10let nebo za celý život.

                          Nkopr69 - Profil | Čt 18.12.2014 14:03:32

                          Tak musím vše uvezt na pravou míru a omluvit se p.Janouškovi ml.kterému měla patřit vystavená povolenka.
                          Povolenka patří jeho otci který mi právě volal a byl velmi rozčílen že jsem si dovolil informovat všechny kolegy o tom jaký je super sportovní rybář.

                            NSpike. - Profil | Čt 18.12.2014 13:32:03

                            kopr69 >> Tak jsem to nemyslel taky se mě nelíbí když to někdo tak drancuje. Chtěl tím jen říct, že spousta lidí nadává, když vidí že má 14 kaprů za rok. Přitom co to je v závěru když to vychází 1 ryba na měsíc no.

                              Nkopr69 - Profil | Čt 18.12.2014 12:50:06

                              Spike. >> Neřekl bych půl slova kdyby měl naloveno 14 kaprů za celý rok ale 10 docházek a 10 kaprů to je u mě ho..do.
                              Každý týden sníst 5-6 kg ryb živé váhy to snad ani nejde.
                              5 mírových (1cm přez míru) candátů stojí více než 14 mírových (1cm přez míru) kaprů???
                              Mě to připadne jako by jsi obhajoval tu skupinu rybářů kteří ročně odnáši metráky od vody a prodávájí je po hospodách a známých.Také loví podle zákonů a předpisů.

                                NSpike. - Profil | Čt 18.12.2014 12:13:03

                                kopr69 >> Já bych to zas tak černě neviděl. Dělá jen to co mu zákon a pravidla umožnují. nevím jak vypadá povolenka dál ale když se to tak sečte tak vzal 14 kaprů což dle mě nic neni pro člověka co má ryby kulinářsky rád. Když si někdo veme z vody 5 candátů je to finančně víc než těch 14 kaprů.

                                  Nkopr69 - Profil | Čt 18.12.2014 8:17:48

                                  Martík >> Nepamatuji se přesně za co mu min.rok profi RS odebrala povolenku ale určitě to nebyla nějaká prkotina jako nedopsané kusy nebo váhy ryb za které se dává jen zápis do povolenky a za hrubé porušení se povolenka na fleku odebírá.
                                  Musel bych se kouknout do archivu přestupků.

                                    NMartík - Profil | St 17.12.2014 22:29:07

                                    kopr69 >> co je myšleno hrubým porušením BP?

                                      Nkopr69 - Profil | St 17.12.2014 20:59:27

                                      Tak jsem doufal že už takový hnus tento rok neuvidím ale dorazilo pár prvních docházek se sumáři a už zase se mi chce zvracet.
                                      Co by se asi muselo stát aby těmto rybožroutům konečně došlo že kvalita a um rybáře se nehodnotí podle toho kolik zabije ročně ryb ale kolik jich dovede pustit zpět do vody???
                                      Pro některé kolegy kteří budou psát že vše je uloveno a odneseno v rámci pravidel rovnou napíšu že docházka je jednoho mladého ne zrovna bezproblémového kolegy kterému již v minulosti byla odebrána povolenka za hrubé porušení BP.
                                      Nebo je v tom něco jiného? Rozdávání nebo dokonce prodávání ryb než dokazování své zdatnosti v lovu ryb?
                                      Omluva za foto z tel.

                                        Nkopr69 - Profil | St 17.12.2014 19:23:19

                                        kulhacka >> Nevím jak v MS Vnorovy nebo v jiných MO ale v MS Veselí se kurzovné platí jak je psáno.Je poloviční jako u dospělých a neplatí se zápisné jako jinde.Za ty peníze se vytápí po dobu kurzu klubovna a také neznám jediného instruktora který by to dělal dva měsíce ročně zdarma a ještě si sám dotoval benzin který projede.
                                        Pokud si najdeš čas na práci s dětmi zdarma a ještě investuješ z vlastní kapsy do benzinu,rádi kurzovné u dětí zrušíme.
                                        Co ty na to? Nebo snad máš zájem o funkci RS a nebo jen kecat a kritizovat na netu?
                                        Ještě k té RS.Každá RS má ročně předepsaný počet kontrol na revíru a pokud toto nesplní tak povolenku zdarma nedostne !!!
                                        Děkuji za příspěvek a za pochopení.
                                        Ať se daří kolego.

                                          Červené karty: kakr, Bobin83, Trol11, Orient, aleš vavřina, Šmulda, Hagin10, smidy, Maartyy, sliver