Udírny a uzení

Všude píšete jak udíte své úlovky ryb,v gastro koutku se také stále něco udí.Ale jak postavit udírnu a jak připravit maso na uzení se píše málo.Proto zakládám tuto otázku kde se to vše můžeme dozvědět.
Autor diskuse: Stopař - Profil , 30.10.2011 všeobecné - ostatní
Dále moderují: džigit Profil + p.lorenc Profil + PYTLAKS Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NJirka R. - Profil | Čt 18.6.2026 16:29:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pět kilo bůčku a tři sýra - na léto mám vystaráno...! 😄

    NPYTLAKS - Profil | Po 26.1.2026 1:08:33

    ceczubr >> pořád se to oplatí,šetříš čas aj ruky,hlavně nervy:-)

      Nceczubr - Profil | Ne 25.1.2026 21:28:16

      rybobuch >> V pohodě, ale zase min. cca 6 000 za pomocníky na použití max 1-2 x do roka? Častěji klobásy nedělám.

        Nrybobuch - Profil | Ne 25.1.2026 21:22:27

        ceczubr >> No však jsem potvrdil , že je třeba slušné vybavení.

          Nceczubr - Profil | Ne 25.1.2026 21:18:39

          rybobuch >> Peťane, vždyť už o tom tady půl hodiny mluvíme, (copy Marečku, podejte mi pero)

            Nrybobuch - Profil | Ne 25.1.2026 21:09:04

            ceczubr >> No já jsem klobásy plnil přes nádstavec mlýnku a časově šílený.

              NPYTLAKS - Profil | Ne 25.1.2026 20:50:55

              ceczubr >> kup,je to určitě dobrá investice,já mám elektro 10l a už si to nedovedu tlačit ručně,kromě paštiky a jirnic,prostě takové to měkké dílo

                Nceczubr - Profil | Ne 25.1.2026 19:59:13

                PYTLAKS >> Z Anglie a v Polsku to balí, :-))))) Hlavně jsem se s tím tentokrát tak najebal ( 12kg ) že snad pro příště koupím plničku, měl jsem od kámoše půjčenou míchačku ( masirku) na5kg, v pohodě jsem tam dal 6 kg a bylo to za chvíli, ještě mi říkal - a nechceš i plničku? A já nee, narazím to přes mlýnek a dopadlo to bledě, těch 12 kg jsem tlačil asi tak 2,5 hodiny, jak říkám, naposled.

                  NPYTLAKS - Profil | Ne 25.1.2026 10:41:14

                  ceczubr >> protože se to tu vozí z anglie:-)

                    NPYTLAKS - Profil | Ne 25.1.2026 10:40:07

                    džigit >> však píšu necelých:-)

                      Nzelenac - Profil | Ne 25.1.2026 10:13:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Tak další zábava u udírny…
                      Ještě se musím naučit fotit:-)

                        Npikr - Profil | Ne 25.1.2026 7:48:54

                        džigit >> když už, tak 91,4 m

                          Nceczubr - Profil | So 24.1.2026 23:59:07

                          džigit >> Mají balení 25 m, nebo 91,4 m , teď jsem se na to díval. Konkrétně řeznické potřeby Prokeš. Nevím co to je za míru.

                            Ndžigit - Profil | So 24.1.2026 23:14:45

                            PYTLAKS >> 100 metru nee, je to yard 94,7

                              NPYTLAKS - Profil | So 24.1.2026 19:27:47

                              čolkař,zloch >> taky netuším,ale už sů po celé republice

                                NPYTLAKS - Profil | So 24.1.2026 19:27:13

                                ceczubr >> těch necelých 100m stojí kolem 450,tuším,vždycky kůpím 5 balíků a mám na chvílu vystarané

                                  Nčolkař,zloch - Profil | So 24.1.2026 17:53:50

                                  PYTLAKS >> jj, majitel býval Kužniar, ale to už je cca 20let, kdoví jak dnes...

                                    Nceczubr - Profil | So 24.1.2026 17:49:50

                                    PYTLAKS >> Já jsem totiž na poslední chvíli zjistil, že mám střev tak na 5 kg díla, tak palba k řezníkovi, tam už zamčeno, mají dnes jen do 10 30 a ženský šůrovaly pulty, tak jsem zaklepal a přes sklo a posunkama mě pochopila, přinesla zezadu střívka, druhá odemkla a co mě udivilo, chtěla snad jenom 86 kč za těch 20m, dal jsem jí kilo a pelášil namočit, hurá, jinak bych musel do Makra a tam mají myslím jen 96 m.

                                      Np.lorenc - Profil | So 24.1.2026 15:45:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      úplně cejtim jak mi bolí palec 😀

                                        NPYTLAKS - Profil | So 24.1.2026 15:30:16

                                        čolkař,zloch >> beru z masoprofita a spokojenost

                                          Nčolkař,zloch - Profil | So 24.1.2026 14:06:43

                                          ceczubr >> koukám Polsko, my brali z Masoprofitu od starého pána, pak to po něm přebral syn, to byli solidní obchodníci