Udírny a uzení

Všude píšete jak udíte své úlovky ryb,v gastro koutku se také stále něco udí.Ale jak postavit udírnu a jak připravit maso na uzení se píše málo.Proto zakládám tuto otázku kde se to vše můžeme dozvědět.
Autor diskuse: Stopař - Profil , 30.10.2011 všeobecné - ostatní
Dále moderují: džigit Profil + p.lorenc Profil + PYTLAKS Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NJirka R. - Profil | Čt 18.6.2026 16:29:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pět kilo bůčku a tři sýra - na léto mám vystaráno...! 😄

    Nceczubr - Profil | Čt 22.1.2026 11:05:34

    Naskytl se mi odkup divočáka, rozhodl jsem se, že udělám klobásy, mám semlety 4 kg libového, + 3 kg plecka z vepřového, 4 kg tučnějšího kančího, tedy 4/7 kg, bude to akorát, nebo mám něčeho přidat, nebo ubrat ? první foto sádlo a bučky z divokýho, 2 libové taky z div. a 3 foto plecko z vepře, dřív jsem dělal jen z plecka a trochy bůčku. Mastnější na 8ce šajbě a libové na 10tce, plecko z vepře na 12 tce šajbě.

      NPYTLAKS - Profil | St 21.1.2026 18:59:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Herkules, uherák, longaniza, cigán, první várka vyškvařená

        Nrybobuch - Profil | Út 13.1.2026 7:13:02

        Káceč >> Hm, a co dehet na ventilatoru? Možná i na spirále.

          NPateráček - Profil | Út 13.1.2026 1:15:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Trosku se zpožděním vkládám, ale lepší teď, než nikdy. Uzeno před Vánocemi…

            NPYTLAKS - Profil | St 7.1.2026 10:30:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Turista

              Nzelenac - Profil | Út 6.1.2026 17:21:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Tak když nerybařím a nezahrádkařím , tak je čas na sušení a čabajku…

                Nceczubr - Profil | Ne 28.12.2025 12:19:44

                4Hubert >> Nechám to tak 4-5 hod. na 50-70°c.

                  N4Hubert - Profil | Ne 28.12.2025 11:54:08

                  ceczubr >> Ahoj, jak dlouho a na kolik stupnu preuzujes to koupeny uzeny? Dik

                    NMiPo - Profil | Ne 28.12.2025 11:47:14

                    ceczubr >> však já měl něco podobného, jen jsem maso vykládal vrchem do pařezu. Bohužel už není tak chodím k sousedovi do jeho komína plecháče a také dobrý

                      Nceczubr - Profil | Ne 28.12.2025 11:11:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Z krboviště rázem udírna, přeuzování koupené už.krkny pro známého, samozřejmě jsem tak už údolí i své maso, zatím dobrý, jen se musí hlídat plameny, je tam hned velký teplo.Zatim dobrý.

                        Ntuzemak - Profil | Ne 28.12.2025 9:23:54

                        p.lorenc >> asi má smysl pro humor. 🙈🙈

                          Ndaja - Profil | Ne 28.12.2025 8:54:54

                          džigit >> Nejaky dehet tam bude, ale urcite ne cele to svinstvo co ti odkape do nadrzky bokem.

                          https://www.udimedoma.cz/novy-gekon--celonerezovy-generator-koure-do-udiren--drzak-neni-soucasti/?

                            Ndžigit - Profil | So 27.12.2025 22:32:10

                            daja >> jj, 72 hodin

                              Ndžigit - Profil | So 27.12.2025 21:51:38

                              daja >> dymbox neděla dehet a čisty kouř?!? :-D :-D :-D To by by potom z něho nevycházel kouř ;-)
                              Selsky rozum tu chybi

                                Ndaja - Profil | So 27.12.2025 21:15:43

                                tak snad to za tu dobu nez to vyudil tim studenym kourem aspon prehazel parkrat vidlema ...
                                Je to na prasaka, o tom zadna :)

                                  Np.lorenc - Profil | So 27.12.2025 20:17:24

                                  tuzemak >> vypadá to tak😀 ale tipnul bych že majitel si s tím hrál pěknou dobu než je takhle nesmyslně "poskládal". Proč to dělat jednoduše když to tam můžu najebat 😀😀😀

                                    Ntuzemak - Profil | So 27.12.2025 19:26:20

                                    čolkař,zloch >> kdyby to normálně pověsil, tak tam bude hafo místa. Pak se lidí diví, že mají na klobásách nebo mase fleky. 🙈🙈

                                      Nčolkař,zloch - Profil | So 27.12.2025 19:15:16

                                      tuzemak >> také mne to zarazilo, to bude zrcátek v místech doteku 👎

                                        Ntuzemak - Profil | So 27.12.2025 18:49:39

                                        daja >> do tak najebaných klobás ten kouř dobře postoupí. 🙈🙈🙈 to tam naházel asi vidlema.🙈🙈