Udírny a uzení

Všude píšete jak udíte své úlovky ryb,v gastro koutku se také stále něco udí.Ale jak postavit udírnu a jak připravit maso na uzení se píše málo.Proto zakládám tuto otázku kde se to vše můžeme dozvědět.
Autor diskuse: Stopař - Profil , 30.10.2011 všeobecné - ostatní
Dále moderují: džigit Profil + p.lorenc Profil + PYTLAKS Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NJirka R. - Profil | Čt 18.6.2026 16:29:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pět kilo bůčku a tři sýra - na léto mám vystaráno...! 😄

    Ntuzemak - Profil | Ne 21.12.2025 18:09:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Poličan a šup na pár dní do vakua. 😋😋

      Ntuzemak - Profil | Ne 21.12.2025 18:04:58

      Aleš D >> dej to do vakua a za pár dní ten suchý okraj zvlhne.

        NSmutek - Profil | Ne 21.12.2025 17:55:57

        Aleš D >> Možná by pomohlo zavakuovat aby ta kůrka jakoby provlhla.

          Nxr125l - Profil | Ne 21.12.2025 16:08:49

          Aleš D >> Nákroj vypadá hezky.V úterý chci udit ,tak jsem zvědavý na každou radu ,které se ti dostane.

            NAleš D - Profil | Ne 21.12.2025 14:45:03

            Zdravím všechny. Včerejší test nerezovky Kaiser. Maso kýta, v soli 14 dní, rozvlaženo cca hodinu na 70° a pak 8 hodin v kouři na 75°. Dým od začátku, proto asi trošku tmavší, ale foto dost zkresluje. Co mě ale trošku vadí je tvrdá a vysušená slupka na povrchu. Nějaká rada? Chvíli mi ze začátku vylítla teplota na 90, může to být tím? Nebo kýtu nebrat?

              NHoumrP - Profil | Út 16.12.2025 23:04:40

              Kruan >> děkuji

                NKruan - Profil | Út 16.12.2025 22:56:27

                HoumrP >> Krasnej bucek. Parada!

                  Nzelenac - Profil | Út 16.12.2025 22:53:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Něco na vánoce pro nás, děcka a neudící rodinu :-)

                    NHoumrP - Profil | Út 16.12.2025 17:39:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Něco na svátky a dětem.

                      N4Hubert - Profil | Ne 14.12.2025 9:42:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Kruan >> Tady mas ten rozptylovac koure. Po uzeni jen vyndam, umeju a dno udirny se nikdy neumaze/nezamasti.

                        N"VÁZA" - Profil | So 13.12.2025 19:28:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Troška toho očuzenýho 🤓

                          NBuBu99 - Profil | So 13.12.2025 17:44:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Po tydnu nejistoty dnes nakroj a musim řict že dobry.....salam a čaba ještě musi doschnout.

                            Nsliver - Profil | So 13.12.2025 0:17:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            docela se to povedlo, aj ti pstruzi. Akorát jak leželi, tak z nich šla bílá voda už při nízké teplotě, pak to přestalo. Neměl jsem je moc osušené než jsem je tam dal. Možná to bylo tím, nevím. Sůl jsem trefil, 1 : 15 na 12 hodin. Potřel jsem je pomačkaným fermentovaným kampotským pepřem a dost dobré.

                              Nvaga - Profil | Čt 11.12.2025 22:21:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Vyudene, vysusene, Jezisko moze prist.

                                NBuBu99 - Profil | St 10.12.2025 17:20:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Čabajky s chedarem chelapeňos dokončeny....už jen dosušit

                                  NBuBu99 - Profil | Ne 7.12.2025 16:13:28

                                  🍺

                                    NBuBu99 - Profil | Ne 7.12.2025 13:12:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Varka loveckych klobas a salamu hotová.....ted fermentace čaba s chedarem a jelapeňos.Zitra začnu udit

                                      Nxr125l - Profil | Ne 7.12.2025 5:50:39

                                      Kruan >> Vypadá to fakt super.Jestli vidím dobře,tak jsi udil i krkovičku.Chci se zeptat krkovičku jsi taky prohříval hodinu a půl na 70 stupňů ?

                                        N4Hubert - Profil | Ne 7.12.2025 5:46:26

                                        Kruan >> Na dne je plechovy rozptylovac koure.... ten pak vyndam a normalne v jarove vode umeju.