Udírny a uzení

Všude píšete jak udíte své úlovky ryb,v gastro koutku se také stále něco udí.Ale jak postavit udírnu a jak připravit maso na uzení se píše málo.Proto zakládám tuto otázku kde se to vše můžeme dozvědět.
Autor diskuse: Stopař - Profil , 30.10.2011 všeobecné - ostatní
Dále moderují: džigit Profil + p.lorenc Profil + PYTLAKS Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NJirka R. - Profil | Čt 18.6.2026 16:29:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pět kilo bůčku a tři sýra - na léto mám vystaráno...! 😄

    Nčolkař,zloch - Profil | Pá 5.12.2025 12:32:57

    BuBu99 >> tak to už je slušná šarže, ať se vše povede 👍

      N4Hubert - Profil | Pá 5.12.2025 12:12:48

      Pítrsák >> Tak to mas dobry, ja nikoho s chladakem nemam :(
      Nema tady nekdo s tim nejakou zkusenost? S odlezenim masa v lednici, aby "dozralo"?

        NBuBu99 - Profil | Pá 5.12.2025 12:12:34

        meteor >> no asi to tim bude.....90 kg díla🤣

          NPítrsák - Profil | Pá 5.12.2025 11:49:56

          4Hubert >> ahoj, kamarádovi do chladaku pověsim

            Nmeteor - Profil | Pá 5.12.2025 11:14:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            BuBu99 >> možná nemáš až tak malou udírnu, jako máš spíš hafo materiálu na uzení ;-):-)

              N4Hubert - Profil | Pá 5.12.2025 10:43:14

              Pítrsák >> Ahoj, prosimtě dotaz... jak a kde necháváš to maso "dozrát"? Lze to nechat ležet v lednici, nebo to musí viset? Ptám se, protože už se mi to také stalo, že maso bylo žvejkoidní po vyuzení a bylo to 100pro masem.
              Diky

                NBuBu99 - Profil | Pá 5.12.2025 10:22:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Dneska třeti 12 hodinovka lovečaku a loveckych klobás.Zitra začnu ,,čabajky"s chedarem a jelapeňos.......zjistil jsem že mam malou udirnu a že tam 330 klobas a 40 salámú nedam tak musim na dvakrát.

                  NSmutek - Profil | St 3.12.2025 12:56:17

                  stefan_pista >> hovězí krk spojka a vep. kýta vložka.

                    Nstefan_pista - Profil | St 3.12.2025 8:30:00

                    Smutek >> vyzerá tu luxusne. čo si použil na spojku/vložku? hovädzina+karé?

                      NSmutek - Profil | St 3.12.2025 8:01:25

                      stefan_pista >> Ano,ale příště tam dám víc spojky.

                        Nstefan_pista - Profil | St 3.12.2025 5:44:43

                        Smutek >> ahoj, pekné dielo. Prosím Ťa, to na tom nákroji vľavo. To je šunková saláma?

                          NKruan - Profil | Ne 30.11.2025 21:07:46

                          Jarin >> dikes :)

                            NJarin - Profil | Ne 30.11.2025 20:33:22

                            Kruan >> Na paradu - palec hore....

                              NKruan - Profil | Ne 30.11.2025 20:24:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Tak hotove. Nakonec je bucek paradni. Uz to neni zvejka. Moc dobre.

                                NSmutek - Profil | Ne 30.11.2025 19:05:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Taky sem včera čmúdil.
                                Trošku ďúrkovaté ale co už.

                                  NKruan - Profil | Ne 30.11.2025 18:29:18

                                  Pítrsák >> rozvlazoval jsem v troube na 70 °C cca 1,5 hodiny zavakuovane .... maso jsem nakladal druhy den, takze pokid bylo cerstve tak bylo 3 denni...

                                    NPítrsák - Profil | Ne 30.11.2025 17:57:58

                                    Kruan >> Rozvlazoval si jak dlouho a na kolik stupňů?
                                    Ještě mě napadá jestli si nenakladal úplně čerstvé maso.Ja když ho beru zjistím si kdy zabíjeli a nechávám ho ještě 4-5 dní dozrát.

                                      NKruan - Profil | Ne 30.11.2025 17:29:53

                                      Tak po 7 mi hodinach prvni kost bucku...maso je krasne mekke a vonave, ale je to jak zvykacka...absolutne neukousatelne :) tak jeste chvili..

                                        NKruan - Profil | Ne 30.11.2025 15:20:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Tak zatim to vypada moc dobre a hlavne spek moc nekape....

                                          Nceczubr - Profil | Ne 30.11.2025 13:31:30

                                          Kruan >> Já jsem viděl na Alegru 30x30x40, i s rourama kolem1600 kč, což se mi zdá jako dobrá cena.