Udírny a uzení

Všude píšete jak udíte své úlovky ryb,v gastro koutku se také stále něco udí.Ale jak postavit udírnu a jak připravit maso na uzení se píše málo.Proto zakládám tuto otázku kde se to vše můžeme dozvědět.
Autor diskuse: Stopař - Profil , 30.10.2011 všeobecné - ostatní
Dále moderují: džigit Profil + p.lorenc Profil + PYTLAKS Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NJirka R. - Profil | Čt 18.6.2026 16:29:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pět kilo bůčku a tři sýra - na léto mám vystaráno...! 😄

    Nencek21 - Profil | Pá 14.11.2025 21:13:57

    Zítra ráno začne další směna.
    230kg živé váhy a pri tom uzeni klobas.

      NSmutek - Profil | Pá 14.11.2025 21:09:21

      DOTAZ,vážení,chtěl bych udělat šumkový salám,máte recept, jaké a kolik koření,asi tak 5kg.

        Nencek21 - Profil | Pá 14.11.2025 21:02:59

        Uzení Zdar,.
        Příprava na zítra hotová.
        Sika,muflon a vepř

          Nkoralovec1 - Profil | Pá 14.11.2025 17:57:28

          Nejsem profík tak jak se prezentují ty 2 zmiňované. Ale máme svůj recept a nám to chutná. Uzení Masa 9 hod a klobás 5 hod na třešní a První 2 hod na 90 C potom na 60 C. Klobásy po 5 hod vyndávání.

            Nceczubr - Profil | Pá 14.11.2025 17:31:08

            koralovec1 >> Máš to parádní, taky budu muset něco dát do boudy, vánoce se blíží.

              Ndžigit - Profil | Pá 14.11.2025 16:55:45

              koralovec1 >> se nepodceňuj. Barva pěkná, nevylité. Co víc si přát (y)

                Nkoralovec1 - Profil | Pá 14.11.2025 16:11:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Nejsem takovej bourák jako PYTLAKS nebo salfi ale také dám dnešní uzení.

                  NPYTLAKS - Profil | Čt 13.11.2025 22:09:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Kůsek boka atd

                    Nsalfi - Profil | St 12.11.2025 13:02:05

                    čolkař,zloch >> 3 dny prikladam na 30°C, nakroj udelam za mesic, do te doby budou zrat

                      Nčolkař,zloch - Profil | St 12.11.2025 12:00:17

                      salfi >> vypadají super, ukážeš nákroj?
                      To řídíš nějakým dymboxem na štěpky nebo klasika a chodíš 3 dny přikládat?

                        Nsalfi - Profil | St 12.11.2025 10:59:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Tri dny v kouri...

                          NSmutek - Profil | Po 10.11.2025 18:40:50

                          stefan_pista >> Kupuju folie kde mě napadne,už jsem bral i na Ali a v pohodě.

                            Np.lorenc - Profil | Po 10.11.2025 17:31:00

                            stefan_pista >> určitě ano... kupuji v makru a vše ok.

                              NZdenall - Profil | Po 10.11.2025 16:28:28

                              stefan_pista >> jojo, určitě. Ja nakoupil z odkazu co tady před nějakou dobou dával @Calex a spokojenost👍

                                Ntuzemak - Profil | Po 10.11.2025 14:54:13

                                stefan_pista >> je. Kupuju rukávy od různých výrobců.

                                  Nstefan_pista - Profil | Po 10.11.2025 14:42:37

                                  Chlapi ahojte, prosím Vás, čo máte vákuovačku MAXXO. Je kompaktibilná aj s inými fóliami od iných výrobcov?
                                  Ďakujem vám vopred.štefan

                                    Nvrbozubec - Profil | Ne 9.11.2025 15:53:05

                                    Ahoj...udí někdo v této přenosné udírně?

                                      Nsalfi - Profil | Ne 9.11.2025 12:08:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Dnes do boudy, v utery bude hotovo

                                        NTicmin - Profil | So 8.11.2025 16:45:52

                                        Díky kluci. Kůru sundávám vždy a oheň si poctivě ohlídám. Já od uzení hold neodcházím:)) Je to časově náročné, ale v udírně dnes visí tisice... :)

                                          Ndžigit - Profil | Pá 7.11.2025 22:36:43

                                          draveček >> řekl bych to opět jako kdysi. Lidi špekuluji, ale zdravy rozum v hajzlu.
                                          Jak neumiš topit, ser na to !!!
                                          Na vrchach,kaj neni nic, jak jehliči, taky udi" A tyhle pičoviny neřeši!!!!!!!!!!!!!§