Udírny a uzení

Všude píšete jak udíte své úlovky ryb,v gastro koutku se také stále něco udí.Ale jak postavit udírnu a jak připravit maso na uzení se píše málo.Proto zakládám tuto otázku kde se to vše můžeme dozvědět.
Autor diskuse: Stopař - Profil , 30.10.2011 všeobecné - ostatní
Dále moderují: džigit Profil + p.lorenc Profil + PYTLAKS Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Jirka R. - Profil | Čt 18.6.2026 16:29:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pět kilo bůčku a tři sýra - na léto mám vystaráno...! 😄

    zelenac - Profil | Po 3.11.2025 8:31:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Tak jsem zpracoval darovaného muflona, když už jsem chtěl udit bůčky a sýry…

      PYTLAKS - Profil | So 1.11.2025 15:55:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Pár sušenek uzených 48h

        PYTLAKS - Profil | Pá 31.10.2025 12:18:49

        Jirka R. >> tož to se žere hned 😃

          ceczubr - Profil | Pá 31.10.2025 10:31:41

          Jirka R. >> Kdysy jsem to dělal s uzeným kaprem, ale upustil jsem od toho, moc pracné - rychle sežrané.(:-((((

            Jirka R. - Profil | Pá 31.10.2025 10:12:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            PYTLAKS >> Copak vyfotit, to je sranda, horší bylo dnes ráno makrely vykostit a naložit do oliváče. Piplačka...! 🙂

              PYTLAKS - Profil | Pá 31.10.2025 10:00:49

              Jirka R. >> hlavně to aranžmá muselo dát roboty 😃

                Jirka R. - Profil | Pá 31.10.2025 8:23:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Podzimní zátiší ryze amatérského uzenáře... 🙂

                  Jirka R. - Profil | Út 28.10.2025 20:45:34

                  Jen tak... 😉

                    Kruan - Profil | Út 21.10.2025 11:41:00

                    tuzemak >> me to mama kupuje kousek od Berouna v jednom reznictvi...ze spanelska...cele platy 4-5 cm tluste...krasa :)

                      PYTLAKS - Profil | So 18.10.2025 22:25:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Skříťa >> klobásy

                        Skříťa - Profil | So 18.10.2025 19:39:09

                        PYTLAKS >> Co to bude, až to bude?

                          PYTLAKS - Profil | So 18.10.2025 19:21:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Prasa lesní, prasa domácí

                            jindřich - Profil | Po 13.10.2025 8:41:58

                            tuzemak >> No já právě na sádlo kupuju Iberijský,což je vlastně Španělsko. Mají to po kouskách, asi 130-140,- kg. Ale je výborný. To bude stejný jako máš ty

                              tuzemak - Profil | Ne 12.10.2025 13:40:41

                              jindřich >> mě to sádlo vozí kámoš ze Španělska, tu občas bych sehnal kousek, ale ne tak vysoký na uzení,na škvarky akorát.

                                jindřich - Profil | So 11.10.2025 17:26:34

                                tuzemak >> Já taky krajim ručně,zkusil jsem to. Už to dělat nebudu. Čabajky taky do vepřových střev,ale tohle měly být cigarka. Ty jsou fajn na žvejkaní. Ten špek je krásnej, vysoký sádlo. U nás takový jedině u jednoho řezníka,iberijsky sádlo. Kupuju ho na vyškvaření. Jinak je to bída, sádlo 5-115mm🙄

                                  tuzemak - Profil | So 11.10.2025 13:44:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Kousek špeku na chleba si ohřeju. 😋😋😋

                                    tuzemak - Profil | So 11.10.2025 13:37:39

                                    jindřich >> vše ručně krájeno a bez prátu. Čabajky dávám do střev 34-36, páč když seschnout, ze slabých střev se stanou šňůrky do bot. 🤣🤣

                                      jindřich - Profil | So 11.10.2025 11:40:03

                                      tuzemak >> Máš moc pěknej, to bych nebyl já,abych to trochu nezměnil 😁. Přidávám trochu pratu,proto má takovou strukturu. Teď jsem ještě změnil koření a udělal to podle receptu na kmínový salám 😁. Dneska jsem vyndal čabajkový salám,tě vzniknul tak,že mi tekly nervy že skopovych střívek,nasral jsem se a nacpal do salámu.😁

                                        tuzemak - Profil | So 11.10.2025 8:56:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        jindřich >> psí jazyk je super. 😋😋

                                          jindřich - Profil | Pá 10.10.2025 1:48:37

                                          džigit >> trochu vody je tam,je to šiška vyškrábané z plnička,tak jsem ji načal půlku sousedovi. Jinak je super 👍. Je to na způsob psích jazyků,z velkých kousků.