Udírny a uzení

Všude píšete jak udíte své úlovky ryb,v gastro koutku se také stále něco udí.Ale jak postavit udírnu a jak připravit maso na uzení se píše málo.Proto zakládám tuto otázku kde se to vše můžeme dozvědět.
Autor diskuse: Stopař - Profil , 30.10.2011 všeobecné - ostatní
Dále moderují: džigit Profil + p.lorenc Profil + PYTLAKS Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Jirka R. - Profil | Čt 18.6.2026 16:29:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pět kilo bůčku a tři sýra - na léto mám vystaráno...! 😄

    ceczubr - Profil | St 24.9.2025 19:23:04

    pikr >> A kde se dají koupit?

      pikr - Profil | St 24.9.2025 17:12:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      ceczubr >> Dno vyložit šamotem

        jindřich - Profil | St 24.9.2025 15:12:06

        koki128 >> Já mám taky strach z ohně,tak jsem to obložil plechem dole a dál jeden teploměr na dálku,mám to nařízený na 80°, když to překročí, začne to řvát. Jestli chceš vyfotím potom, teď léčím nohu 🙄,tak za hodinu

          džigit - Profil | St 24.9.2025 14:46:33

          ceczubr >> ale zase je to topná spirála, akorát že s "vrtulí". která se umisťuje do stěny udírny

            džigit - Profil | St 24.9.2025 12:37:30

            ceczubr >> Top udirny, udime doma, tomi udirny

              ceczubr - Profil | St 24.9.2025 10:25:34

              Máte někdo odkaz na horkovzdušný ventilátor do udírny? Já mám spirálu a při posledním uzení byla blízko stěny ( dřevěná udírna) a málem to chytlo.

                koki128 - Profil | Út 23.9.2025 20:58:58

                jindřich - Vyzkouším. Děkuji

                  jindřich - Profil | Út 23.9.2025 19:10:20

                  koki128 >> zapni motorek a zápal jinak ti ti nebude hořet. Štepky alespoň na hodinu do trouby na 70°

                    koki128 - Profil | Út 23.9.2025 19:01:30

                    Zdar, mám dotaz. Nekouří mi dýmbox. Nebo kouří, ale málo. Včera jsem to poprvé rozjel. Dírka na zapálení 8 mm,motorek na akvarium silnější 540L za hodinu. Rozměry dýmboxu z internetu. Zítra bude druhý pokus. Mám zapálit štěpku a počkat, až se rozhoří víc a pak pustit motorek, nebo motorek zapnout hned po zapálení (tak proběhl první pokus). Nevím, jestli mám řešit ještě silnější motorek(už by byl třetí). Jestli se vám to taky děje. Štěpka vlhká není.

                      jindřich - Profil | Út 23.9.2025 15:24:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Kontrolní vážení,zatím 15% dole, ale láká to 😆

                        jindřich - Profil | Po 22.9.2025 9:06:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Čabajky téměř fertig, už se suší, vypadá to na max 14 dní a zakousnu. Až jsem byl prekvapenej,jakou mají krásnou barvu. Bylo to dva dny bez kouře 25°, potom 2/5 ve studeným. Tak jsem zvědav 🤔

                          jindřich - Profil | Ne 14.9.2025 14:36:49

                          CHaP >> Moc pěkný 👍😉

                            cechura09 - Profil | Ne 14.9.2025 14:30:51

                            CHaP >> krásný. Sofistikovaný kus nábytku 👍

                              CHaP - Profil | Ne 14.9.2025 14:03:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Řekl bych, že dar se povedl. Olše 28mm. Nátěr osmo na pracovní desky. Udírna bude v pergole krytá. .

                                koralovec1 - Profil | Ne 14.9.2025 8:14:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                zelenac >> Máš to hezky. S čím máš ty sýry ?

                                  zelenac - Profil | Ne 14.9.2025 7:35:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Zdar pánové udiči, tak po letní přestávce první uzení…

                                    jindřich - Profil | So 13.9.2025 16:10:25

                                    Smutek >> No já hned neměl,tak jsem to pětkou podložil. Snad to bude dobrý

                                      Smutek - Profil | So 13.9.2025 15:41:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      jindřich >> ten plech je na dvĕ vĕci,já to dal na 5mm nerez a je klid.

                                        jindřich - Profil | So 13.9.2025 15:21:02

                                        MilosVee - 13.9.2025 14:55:17 >> Krása,já budu dělat příští týden. Včera jsem spravoval plničku. Při práci mi praskla. Vařit to asi nejde,tak jsem to udělal jak je na fotkách. Ten plech,co to na tom je, jsem ještě vypodložil pastvinou,protože se to kroutilo jak z alobalu (čina🙄). A celý jsem to ještě přišrouboval na bukový prkno. Snad to bude držet

                                          jindřich - Profil | So 13.9.2025 15:10:25

                                          MilosVee >> Krása,já budu dělat příští týden. Včera jsem spravoval plničku.