Udírny a uzení

Všude píšete jak udíte své úlovky ryb,v gastro koutku se také stále něco udí.Ale jak postavit udírnu a jak připravit maso na uzení se píše málo.Proto zakládám tuto otázku kde se to vše můžeme dozvědět.
Autor diskuse: Stopař - Profil , 30.10.2011 všeobecné - ostatní
Dále moderují: džigit Profil + p.lorenc Profil + PYTLAKS Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Jirka R. - Profil | Čt 18.6.2026 16:29:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pět kilo bůčku a tři sýra - na léto mám vystaráno...! 😄

    fzr - Profil | St 10.9.2025 11:07:48

    jindřich >> dík. na ten recept na chorizo bych taky mrkl

      jindřich - Profil | Út 9.9.2025 20:18:17

      fzr >> Je z chorizo, který jsem z půlky umlel na jemno, čtvrt na prát a čtvrt na osmičku. Přidal jsem floky červený papriky a floky zelený feferonky. Sádlo jsem mlel opatrne zmrzlý,aby se nemazalo. Floky od oka. Jestli chceš i recept na chorizo,tak zítra 👍👋

        fzr - Profil | Út 9.9.2025 20:10:31

        jindřich >> klobasa vypada super. muzu poprosit o recept? taky bych hodil do udirny.

          valcha186 - Profil | Po 8.9.2025 12:26:21

          foly >> Skus udělat karbanátek, opéct a uvidíš. Nebo při nějaké příležitosti dát kousek do udírny. Také to tak zkoušíme.

            foly - Profil | Po 8.9.2025 11:22:08

            Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat jestli jste někdo nezkoušel udělat klobásy s bulharským kořením "ČUBRICA", používá se to do mletých mas, nevím jaké by to bylo v klobásách po vyuzení.

              PYTLAKS - Profil | Po 1.9.2025 7:34:05

              drvoštěp >> a vychlaštěte:-)))

                Jarin - Profil | Ne 31.8.2025 23:45:56

                Jirka R. >> Ak je to jedle - čomu verim tak OK , len neviem pri akej teplote si udil a pripadne akym drevom = mna zarazila doba udenia 9 hodin - udim suchym bukom teplota 70-80 a stači mi cca 7 hodin.
                Nech to čmoudi....

                  Skříťa - Profil | Ne 31.8.2025 21:48:57

                  Jirka R. >> Nejsem žádný odborník a i jsem psal, že fotky klamou. 🙂 Na téhle vypadá fakt totálně vysušeně a samý dehet. Jestli tomu tak není, tak jen dobře. Mně by asi kleplo. Tak dobrou noc.

                    drvoštěp - Profil | Ne 31.8.2025 21:47:52

                    Jirka R. >> 👍👍👍

                      valcha186 - Profil | Ne 31.8.2025 21:47:34

                      Skříťa >> Chyby jsou poučení. Bude si to pamatovat.

                        Jirka R. - Profil | Ne 31.8.2025 21:46:08

                        Skříťa >> Vysušeno není ani omylem, to bych sem nedával, vím že je to tady samej znalec a odborník, jako valcha 186... !😉

                          drvoštěp - Profil | Ne 31.8.2025 21:45:25

                          Skříťa >> 👍👍👍

                            Skříťa - Profil | Ne 31.8.2025 21:44:56

                            drvoštěp >> S tím nemám problém. 😉 Dobrou

                              drvoštěp - Profil | Ne 31.8.2025 21:43:26

                              Skříťa >> 👍Kamarádi u stolu. Jak u nás. Vše sežereme🤧🍺👏👍

                                Skříťa - Profil | Ne 31.8.2025 21:42:10

                                drvoštěp >> To ano, ale 9 kg krkovice nezvládnu sníst ani já. 🙂 No nic, raději pádím.

                                  drvoštěp - Profil | Ne 31.8.2025 21:39:10

                                  Skříťa >> Pokud se to jí za tepla, nevidím problém👍

                                    Skříťa - Profil | Ne 31.8.2025 21:34:58

                                    valcha186 >> Chtěl jsem být shovívavý, i když se mi to nepovedlo. Už jen z toho "vysušená" mám depresi, ale to slovo jsem použil správně. Je suchá jako cesta. O to víc mě to za něj mrzí. Tolik času a práce, které tomu věnoval.

                                      valcha186 - Profil | Ne 31.8.2025 21:29:38

                                      Skříťa >> Fotky neklamou, špatný postup.

                                        Skříťa - Profil | Ne 31.8.2025 20:39:28

                                        Jirka R. >> Nechci prudit a jen se ptám. Ta na pohled vysušená krkovice je natřená kulérem, nebo krví že je tak černá? Já vím, že fotky dost často klamou.

                                          Jirka R. - Profil | Ne 31.8.2025 20:03:01

                                          Devět hodin u komína, permanentní ostraha teploměru, ale těch 9,5 kg krkovice a 2,5 kg lahodného sýra mně rozsvítí podzim...! 😉