Udírny a uzení

Všude píšete jak udíte své úlovky ryb,v gastro koutku se také stále něco udí.Ale jak postavit udírnu a jak připravit maso na uzení se píše málo.Proto zakládám tuto otázku kde se to vše můžeme dozvědět.
Autor diskuse: Stopař - Profil , 30.10.2011 všeobecné - ostatní
Dále moderují: džigit Profil + p.lorenc Profil + PYTLAKS Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Jirka R. - Profil | Čt 18.6.2026 16:29:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pět kilo bůčku a tři sýra - na léto mám vystaráno...! 😄

    koralovec1 - Profil | Ne 31.8.2025 11:34:04

    Trocha uzeného bucku, sýra a pokus o naplnene feferonky. Ty mne dost překvapily a budu je dělat častěji

      jindřich - Profil | Ne 31.8.2025 8:39:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Práce ze včera. Recept na chorizo,plus floky,bez sušení. Udil jsem 3 hoďky,dovaril a znovu do kouře už chladnýho zase na 3 hoďky. Výsledek je super

        Vybliz - Profil | So 30.8.2025 22:12:26

        Zdar. Mám záludnou otázku. Proč mají některé uzené šproty absolutně měkké a vláčné kosti a nekteré ne? Přitom jde o klasické uzení, kde se jen solí.

          Menca - Profil | Ne 24.8.2025 16:58:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          První pokus o špekáčky a nějaké maso k tomu.

            jindřich - Profil | So 23.8.2025 10:02:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Jelikož se nevešly fotky,tak zbytek je tady😁

              jindřich - Profil | So 23.8.2025 10:01:05

              Zpráva že včerejší činnosti důchodce. Asi 3kg klobásy a 3 šrůtky bůčku . Bylo víc kamarádů, než jsem počítal,tak klobásy budou mít repete. Buček půjde do šunkofleků

                Mr.Buřinka - Profil | St 20.8.2025 0:42:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                hotovo!

                  Mr.Buřinka - Profil | Út 19.8.2025 21:18:13

                  Ahoj,
                  začínám udit snad bude po půlnoci hotovo.

                    PYTLAKS - Profil | Po 18.8.2025 6:38:50

                    koralovec1 >> ne,to je málo a moc soli:-)

                      PYTLAKS - Profil | Po 18.8.2025 6:38:17

                      koralovec1 >> vyudím,žebra sů rychle prolezlé

                        koralovec1 - Profil | Ne 17.8.2025 10:21:23

                        A ještě , když je to maso třeba 2 dny v tom slaném nálevu musí to být v lednici .

                          koralovec1 - Profil | Ne 17.8.2025 10:13:19

                          Tak že stačí 2 dny mít v nálevu bůček a po 2 dnech může jít do udírny ?

                            p.lorenc - Profil | Ne 17.8.2025 9:05:25

                            koralovec1 >> vyudit

                              koralovec1 - Profil | Ne 17.8.2025 8:50:09

                              PYTLAKS >> a potom co ? Znovu nasolit a zavakuovat ?

                                PYTLAKS - Profil | Ne 17.8.2025 7:25:20

                                jindřich >> dík:-)

                                  PYTLAKS - Profil | Ne 17.8.2025 7:24:19

                                  SUFO >> 60g na litr vody stačí den dva

                                    jindřich - Profil | So 16.8.2025 9:44:49

                                    PYTLAKS >> To je paráda,na to se srdce směje 😋👍

                                      jindřich - Profil | So 16.8.2025 9:43:46

                                      SUFO >> Když sundaš tu blanku u kostí a pořádně vetřeš sůl a zavakuuješ, mělo by to být v cajku

                                        SUFO - Profil | So 16.8.2025 9:37:44

                                        PYTLAKS >> ahoj, jak nakládáš ten bok s kostí. Zkoušel jsem dvakrát 20g pragandy a u těch kostí mi to zasmradlo. Díky za odpověď

                                          PYTLAKS - Profil | So 16.8.2025 9:32:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Byla nuda