- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chyť a pusť racionálně (ratio = rozum)
A kdo řekne že ano, je si vědom toho, co a hlavně kolik toho takový sumec za rok sežere?
A to samé platí o štice řekněme nad metr.
A umí někdo vysvětlit pojem "poraněné plevelné rybičky" v kontextu s takto velkými dravci? To je totiž axiomatický blud, stále opisovaný všemi autory kdoví odkdy, že dravci žerou jen poraněné rybičky a tím že ozdravují vody.
Jen se skromě ptám, kde se pořád berou ty poraněné a jak jsou vlastně velké ty rybičky? A kdo a nebo co ty plevelné rybičky pořád zraňuje?
A v neposlední řadě co to jsou plevelné ryby?
je třeba z vod svazu likvidovat už chycené sumce nad 20kg a štiky nad metr?
A) ne, velké dravce pouštět17%
B) ne, naopak dosadit co nejvíc dalších dravců6%
C) ano, velcí dravci dělají neúměrné škody20%
D) ano, je lepší snažit se udržet dravce v omezeném počtu3%
E) ano, je to jídlo pro člověka a zhodnocení méně ceněné plevelné ryby3%
F) nestarat se a nechat to na přírodu51%
Od 20.9.2011 hlasovalo 274 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NVenca888 - Profil | Út 20.9.2011 10:38:14
NPedro1 - Profil | Út 20.9.2011 10:36:23
NLudaT - Profil | Út 20.9.2011 10:35:40
NBOWDEN® - Profil | Út 20.9.2011 10:33:09
fotojakes >> No a v první řadě vyměnit hospodáře :-)))
Jdi to dělat, zadarmo podotýkám a musíš na to složit zkoušky a absolvovat ne zrovna lehký kurz. A nebudeš to pak smět dělat podle sebe, ale podle závazných zarybňovacích plánů.
NLudaT - Profil | Út 20.9.2011 10:31:26
NBOWDEN® - Profil | Út 20.9.2011 10:30:14
Taky jsem byl mladý a radikální, dneska se za některé svoje plky stydím a jsem rád, že na ně lidi zapomněli.
NBOWDEN® - Profil | Út 20.9.2011 10:27:29
Komu: LudaT « zpět
BOWDEN® >> Nemám nic proti braní velkých štik a sumců, ale aby to bylo nařízeno je právě proti rozumu. Velký štiky tu byly vždy a příroda moc dobře ví proč....
Příteli, ta tvoje příroda neví nic, nemá rozum a ty jsi jí úplně lhostejný. Není milující matka. ale zlá macecha připravená zabíjet po statisících a ihned druh jeden nahradit druhy jinými. My s přírodou bojujeme, zatím úspěšně, ale je možné, že díky lidem s tvým smýšlením v boji podlehneme.
Přiapadáte mi, jako novodobí věřící, jen jste neexistujícího Boha vyměnili za stejně lhostejnou přírodu a pořád od ní, marně, stejně marně jako očekávají pobožní od Boha cosi očekáváte, ale to cosi prostě nepřijde.
NPedro1 - Profil | Út 20.9.2011 10:24:55
"Důchodci nemůžou za to, že stát, kterému věřili, rozcundal jejich peníze za vysokou životní úroveň mladých."
Můžu se prosím pěkně zeptat,kde je ta vysoká životní úroveň mladých,na kterou platili dnešní důchodci?
NVenca888 - Profil | Út 20.9.2011 10:21:57
NTomK78 - Profil | Út 20.9.2011 10:21:08
Pri pohledu na Tve prispevky se stydim, ze jsem rybar....
NBOWDEN® - Profil | Út 20.9.2011 10:21:04
Píšeš nesmysly, které nijak ničím nedokládáš.
NBOWDEN® - Profil | Út 20.9.2011 10:18:59
BOWDEN® >> Asi jsi to nepochopil. K tem duchodcum - nikdo si na duchod nespori. Kdyz do systemu prispivas, platis na aktualni duchody existujicim duchodcum v dane dobe...
No, spíš ti vymyli mozek na facebooku. Důchodci nemůžou za to, že stát, kterému věřili, rozcundal jejich peníze za vysokou životní úroveň mladých.
Navíc, oni ti důchodci když byli v produktivním věku si nemohli vybrat zda spořit či ne, stát jim to prostě strhával ze mzdy!!!
NButchi - Profil | Út 20.9.2011 10:18:46
Mno, podle mě se objeví Mrknato a bude z toho zase debata o struktuře a fungování svazu :-D
NPedro1 - Profil | Út 20.9.2011 10:17:58
NButchi - Profil | Út 20.9.2011 10:14:10
Bych řekl, že tady bude dneska ještě sranda :-)))
NTomK78 - Profil | Út 20.9.2011 10:13:01
Ad velke ryby. Odstranenim vrcholovych predatoru znicis kompletne celej ekosystem. Je to stejny problem jako vybijeni zraloka. Takze pokud by to melo byt chyt a pust s rozumem, tak prave naopak - tyto predatory je nutno poustet a nikoli odnaset...
NPedro1 - Profil | Út 20.9.2011 10:12:55
NButchi - Profil | Út 20.9.2011 10:06:48
Jak říkáš, starý a také dávno překonaný Terminus Technicus, s jehož používáním nesouhlasím.
Teď nevím, jestli se jedná o recesi, nebo to myslíš vážně. Nemáme sebemenší právo rozhodovat o skladbě přírodních populací, protože je to brutální a necitlivý zásah, který se nám vrátí. I ty takzvaně neatraktivní druhy existují z nějakého důvodu.
Ano, za pár korun můžeme jet, kam se nám zachce. Ale jak to u té vody vypadá? Váží si toho někdo? A co se do ní sype? Co v ní je? Kapři, duháci. Protože jsme kaprovelmoc a spoustě lidí z toho už hráblo.
Mnozí rybáři jezdí do tebou zmíněných zemí, právě kvůli těm podmínkám a původním rybám, protože chápou smysl rybařiny jako takové. Podmanit si přírodu prostě není možné, jakýkoliv pokus o to je prasárna nejhrubšího zrna a totální odklon od podstaty pobytu v přírodě, kde jsi HOSTEM. Chtěl bys snad v Kanadě vykácet prales, aby se dalo pohodlně dokráčet až k vodě, a nasadit tam zkurveného kapra, protože to lidi chcou? Člověk má přírodě jen POMÁHAT, ne se do ní srát jako komanči s tím jejich Poručíme větru, dešti.
Čtenáři této diskuse také sledují
NBrněnské jádro364683
NFóry59881
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NPokec - Vranovská přehrada15072
NUdírny a uzení51146
NRybářsko-houbařské jádro .-)45011
NMorava 10 a Morava 10A8266
NPerly MRKu ...!1171
NKoi a zahradní jezírka6733
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22061
Kde to žije - všechna témata
PáNLov pod jezem v letních vedrech? 31
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáN🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáNRybářský kniho - koutek 143
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....











