STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

N: vydrák - Profil | Ne 18.10.2015 20:15:06

jirfak >> Máš pravdu,už ani to blbý bahno není jako bývalo:-))))) Díky za fotky!

    Njirfak - Profil | Ne 18.10.2015 20:12:54

    Kdepak výlov,zapad jsem do celkem suchého bahna na tři doby. Dneska to bahno už nic nevydrží!!!!
    Jinak,ty vytesané číslice do opracovaných kamenů,moc nejsou vidět,to je původní kilometráž Vltavy od Budějovic. Nebo je snad logické,počítat délku řeky od soutoku,jak je tomu teď?

      Nkubah - Profil | Ne 18.10.2015 20:12:37

      jirfak >> pěkné, asi bych se trochu lekl - vidět nečekaně tu hlavu :-)

        Nyvana - Profil | Ne 18.10.2015 20:11:28

        jirfak >> Jirko moc díky,že jsi to nafotil,já vím,že to byla štreka,ale Roman má řopíky:-)

          Njirfak - Profil | Ne 18.10.2015 20:05:10

          Ještě jeden řopík,asi dva kilásky proti proudu od Hladné. Na třetí fotce,ta je z Hladné,jsou pod chatou v lese,rozvaliny stavení rodičů Vašíka Husy. Poslední fotečka je prý jednoho z těch,co za tu pekelnou přehradní stavbu mohou.

            NFero123 - Profil | Ne 18.10.2015 19:59:20

            jirfak >> Vypadáš spíš jak po výlovu.:-)))

              NRytíř - Profil | Ne 18.10.2015 19:56:24

              jirfak >> To jsi se tam takhle udělal?:-)

                Njirfak - Profil | Ne 18.10.2015 19:55:58

                Jo,to jsou moje vlastní,ale přestaly mě fakt bolet kolena,kam se hrabe Brufen,nebo teď Ibalgin.

                  N: vydrák - Profil | Ne 18.10.2015 19:43:17

                  jirfak >> Jirko,to jsou Tvoje nohy? Ty jsi ďábel,to jsi mě dostal:-))))))

                    Njirfak - Profil | Ne 18.10.2015 19:40:21

                    Jo Romane,dneska jsem v těch místech,co zmiňuješ,s foťákem toulal. Je na co koukat,jen nevyšlo počasí. Neumístím fota,co už byla. Z Hladné,na movomlýnskou elektrárnu je to asi kilák a půl. A jsou po břehu vyšlapané pěšinky. Vedla řopíku na Hladné,stála hospoda u Růžičků,na fotce je to ten lán zrzavé vodní trávy. Pokoukání na novomlýnské zpestřily dva odvážní kajakáři. Ty schůdky od řeky,zadělané do královky,patřily také ke stavení na břehu,které si musíme domyslet v té zrzavé trávě. No a jak je vidět,podmáčené břehy úspěšně konkurují bahenním lázním.

                      NPíňas - Profil | Ne 18.10.2015 14:18:12

                      A už někdo víte k čemu sloužilo toto? Je to v první zátoce od hráze po pravé straně

                        NFero123 - Profil | Ne 18.10.2015 13:49:45

                        : vydrák >> Nemáš vůbec zač.Pro tuhle diskus je to to nejmenší a rád sem vždy nahlédnu.Ted když má Orlas stažené gatě je nejlepší příležitost fotit.Třeba už taková možnost nebude.

                          NMilda74 - Profil | Ne 18.10.2015 13:49:36

                          : vydrák >> úplně přesně. Já tam přijel přes Doubravu,šel z pravého břehu od auta cca 200m. Stojí za to se tam podívat

                            N: vydrák - Profil | Ne 18.10.2015 13:46:47

                            Fero123 >> Děkuji kolego.

                              NFero123 - Profil | Ne 18.10.2015 13:45:57

                              : vydrák >> Jo,tam to najdeš už snadno ,jen trochu proti vodě. Dojedeš až k vodě a tam ted v klidu zaparkuješ.:-)) Nikdo tam neloví. I tam uděláš pěkné fotky.

                                N: vydrák - Profil | Ne 18.10.2015 13:42:52

                                Fero123 >> Bude to někde tady,že jo? - viz.foto.

                                  NFero123 - Profil | Ne 18.10.2015 13:41:02

                                  : vydrák >> Romane,dojedeš do Hladné a pak v klídku dojdeš. V Hladné není kam uhnout a jsi přímo na břehu.Tedy pokud je tam voda.:-)))

                                    NMilda74 - Profil | Ne 18.10.2015 13:32:08

                                    : vydrák >> cca 2km

                                      NMilda74 - Profil | Ne 18.10.2015 13:27:26

                                      Fero123 >> přesně tak...vše foceno kolem řopíku.

                                        N: vydrák - Profil | Ne 18.10.2015 13:25:20

                                        Milda74 >> Jak daleko od Novýho mlýna proti vodě stojí ten Řopík? Díky za ifo.