STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

N: vydrák - Profil | Ne 7.8.2011 14:33:09

libryb >> Přesně o takové fotky mi jde.
To mlýnský kolo na první fotce nevypadá ještě tak špatně.Dle mého by se nechalo zachránit.Nadělat chybějící lopatky by nebyl takový problém.

    Nlibryb - Profil | Ne 7.8.2011 14:27:15

    : vydrák >> To jsou všechno části toho mlýna.

      N: vydrák - Profil | Ne 7.8.2011 14:24:27

        N: vydrák - Profil | Ne 7.8.2011 14:13:46

        ondrouss >> Dík za ten odkaz.

          N: vydrák - Profil | Ne 7.8.2011 14:13:28

          libryb >> Vypadá to na nějaký starý mostík nebo co to je?

            Nlibryb - Profil | Ne 7.8.2011 14:09:18

            : vydrák >> O.K. Ještě jiný pohled.

              N: vydrák - Profil | Ne 7.8.2011 13:58:23

              libryb >> No jasný.
              Ačkoliv je diskuse situována k Orlické přehradě,vítány jsou fotografie z celého povodí Vltavy.
              Ta Tvoje fotka - to je fantazie!

                Nlibryb - Profil | Ne 7.8.2011 13:53:11

                Můžu i něco z Kamejcký!? (mlýn Voznice)

                  N: vydrák - Profil | Ne 7.8.2011 13:52:44

                  winx >> Zřejmě si nepochopil,o čem diskuse vůbec je.

                    Nwinx - Profil | Ne 7.8.2011 13:51:10

                    to je pre kritikov priehrad, ze sluzia ludom nie proti nim

                      Nwinx - Profil | Ne 7.8.2011 13:49:34

                      zapni ziarovku, cast energie je vyrobena prave vo VE Orlik, ked pridu privalove dazde, spomen si ze Orlicka priehrada splostila povodnovu vlnu a zachranila 25 000 domacnosti pred povodnomi, spomen si ked je sucho, vdaka nahromadenemu objemu v Orlickej priehrade tecie dost vody vo Vltave, spomen si ze mate krsnu vodnu nadrz v krasnej prirode.
                      Myslis ze to nestalo za tych 14 pil?

                        N: vydrák - Profil | Ne 7.8.2011 13:47:23

                        CeP >> Tak tohle je ta cesta k řetězovému mostu - viz.šipky na mapě.

                          Nondrouss - Profil | Ne 7.8.2011 13:43:21

                            NCeP - Profil | Ne 7.8.2011 13:38:02

                            Tyhlety kamenné patníky jsou ještě na staré cestě dolů k vidění. I když už jen velmi málo. Spousta jich je ulámaných, spousta rozkradených.

                              N: vydrák - Profil | Ne 7.8.2011 13:38:00

                              CeP >> Jo - tam to znám:-)) Zajímavá fotka!

                                NCeP - Profil | Ne 7.8.2011 13:33:57

                                Podolák

                                  NCeP - Profil | Ne 7.8.2011 13:29:06

                                  Pod podolským mostem. Původní silnice vedoucí na starý řetězový most který je dnes přemístěn do Stádlce u Bechyně.
                                  Na snímku hodně spadlá voda někdy z roku 2003. Linkou vyznačena hladina lehce pod průměrem.

                                    N: vydrák - Profil | Ne 7.8.2011 13:22:07

                                      N: vydrák - Profil | Ne 7.8.2011 12:27:42

                                      Pro všechny,kteří se zajímají o starou Vltavu:http://vltava.logout.cz/uvod.html

                                        NCloud - Profil | Ne 7.8.2011 12:24:43

                                        : vydrák - >> Těším se na fotky,třeba i Lipna a Hněvkovic.

                                        Tady je satelitní mapa ČR kolem roku (1951 J.ČECHY)

                                        http://kontaminace.cenia.cz/