STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

NFero123 - Profil | Ne 18.10.2015 13:22:14

Milda74 >> Pěkné fotky,tohle je hned nad Hladnou,co?

    NMilda74 - Profil | Ne 18.10.2015 13:04:13

    : vydrák >> Na Hladný jsem fotil 21.9.2015 a fotky jsem už někam tady na MRKu do diskuse dával.Řopík patřil do tzv.Vltavské linie a zůstal zachován,protože vedle stálo toto stavení a odstřel díky tomu nepřicházel v úvahu pro možné poškození.(na fotce úplně vlevo od stavení)Tak ho zasypaly kamením a zalily betonem .Je na 196 ř.km na pravém břehu naproti rozestavěnému mostu přes Vltavu přímo pod Hladnou,který nebyl díky 2.svět.válce dostavěn. Na fotce je vidět pilíř mostu.Dále stav za plného stavu vody atd.

      N: vydrák - Profil | Ne 18.10.2015 9:57:42

      yvana >> Jo,dík.

        Nyvana - Profil | Ne 18.10.2015 9:56:21

        : vydrák >> Já na Hladný byla,když se sjede k vodě,myslím že jeden je proti proudu.Jestli pojedu nafotím něco.V Pašovicícj jsem ještě nikdy nebyla.

          N: vydrák - Profil | Ne 18.10.2015 9:53:28

          yvana >> Nikdy jsem u nich nebyl, tak s přesnou polohou nemůžu sloužit.
          Jeden je pod Hladnou (kilometrovník 196) ,druhý u Pašovic. Rád bych se tam taky kouknul.

          Tady je nějaký starší foto: http://kocicak.mysteria.cz/opevneni/vltavska_cara/v​ltavska_cara_137-139.htm

            Nyvana - Profil | Ne 18.10.2015 9:08:00

            : vydrák >> Romane,nejsou ty řopíky v Újezdě?Jestli víš kde jsou tak mi písni.

              N: vydrák - Profil | Ne 18.10.2015 8:10:40

              Kdo se pohybuje v úseku řeky Pašovice - Hladná,mohl by mi někdo vyfotit Řopíky v těchto místech?
              Děkuji

                N: vydrák - Profil | So 17.10.2015 13:19:35

                jirfak >> Já si to myslel! :-)

                  Njirfak - Profil | So 17.10.2015 12:08:06

                  To se Romane nedá zalhat,byl jsem tam. Po odvysílání pořadu,ještě nějaké fotečky ze samotné přípravy natáčení,přidám. Jirka

                    N: vydrák - Profil | So 17.10.2015 6:14:04

                    jirfak >> Jirko,vypadá to,že jsi se opět zúčastnil. Že ano? :-))

                      NJaMi - Profil | Pá 16.10.2015 22:24:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Fero123 >> Tady jsem našel záznam z vyprávění p.Václava Husy. Zajímavé.
                      https://www.youtube.com/watch?v=5FJgiZUCoDQ

                        NFero123 - Profil | Pá 16.10.2015 21:58:10

                        jirfak >> Tohle už bude jen vzpomínka.

                          Njirfak - Profil | Pá 16.10.2015 21:54:11

                          Malá upoutávka k úterý 27. října,kdy bude odvysílán ČT pořad,kde bude V. Husa s Matějem Rupertem na voru.

                            NJaMi - Profil | Pá 16.10.2015 11:45:07

                            : vydrák - >> Ještě bych rád vyzdvihl tuto větu z článku: Kdo by chtěl spatřit Václava Husu přímo na voru, má možnost 
v úterý 27. října na prvním programu České televize v pořadu Tajemství rodu.

                              NMaki1 - Profil | Čt 15.10.2015 23:30:46

                              yvana >> Jestli motor máš, tak jako horská mula bych byl taky užitečný. Kdybys chtěla, můžem se domluvit a někdy ten výpad klidně zrealizovat.

                                Nyvana - Profil | Čt 15.10.2015 22:55:48

                                Maki1 >> Jsem ráda,že se ti to líbí,klidně si je tam hoď,nebo jestli chceš,pošlu ti je na mail.Nepotřebuju motor,mám ho 4 takt,ale jde o jedno,kdo ho bude tahat do těch kotárů.Kdyby někdo jel lodí s motorem tak mu řeknu jestli by mě vzal,protože Boudy,Horní Kothánek,tam to není moc nafocený.

                                  NMaki1 - Profil | Čt 15.10.2015 22:51:33

                                  yvana >> Joj, paráda. Takhle zblízka je to o něčem jiném. Hned je přihodím na xichtoknihu, ať se lidičky pokochají. Jinak, jestli sháníš motor k pramici, tak já bych klidně přihlásil svůj manuální dvoutakt a případně i dřevěný tyčový echolot, pro lokalizaci a GPS zaměření alespoň toho bunkru na boudách pro budoucí potápníky :-).

                                    Nyvana - Profil | Čt 15.10.2015 6:50:10

                                    Maki1 >> Tady máš poslední fotky,který jsem fotila,mělo by to být foceno při nejnižším stavu vody.Tohle je u Trubáčků.

                                      Nyvana - Profil | Čt 15.10.2015 6:18:38

                                      Maki1 >> Víš co je krásný?V chalupě bydlí pan X,přezdívku má Y,ale chalupa se jmenuje,nebo se spíš říká,třeba po prvním majiteli:-)
                                      Já vždycky dostala info,že u Trubáčků se říkalo u Skaláků:-))Tady u těch základů jsem byla přímo z vody,všude netekla ani kapka a tady tekl pořád potůček.Ještě jsem se nedostala tam nahoru,musí tam být pramen.