STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

N: vydrák - Profil | Pá 12.8.2011 13:20:16

Raketýr >> Už ji někdo kupuje - právě na té stránce probíhá prodej:-)))))))))

    Nrover - Profil | Pá 12.8.2011 13:19:08

    Raketýr >>
    Aha, dík za info, to jsem opravdu nevěděl :-)

      NRaketýr - Profil | Pá 12.8.2011 13:16:36

      NOVAS >> Tahle je drahá, ale dá se sehnat i podstatně levněji: http://muj-antikvariat.cz/autor/chalupny-socio?q=&o​ffs=51

        NNOVAS - Profil | Pá 12.8.2011 13:08:52

        Raketýr >> Sakra , s odkazem byls rychlejší :-)

          NNOVAS - Profil | Pá 12.8.2011 13:07:31

          Raketýr >> Škoda. Mám znám jen fotky , co jsou tady na internetu (http://vltava.logout.cz/seznam-ztracena.html) , pár jich visí u nás v hospodě. Ta knížka musí být super, dá se i sehnat , ale ta cena (Yvana : http://knihynainternetu.cz/antikvariat/historie/ost​atni-a-nezarazene/2406672-E-ChalupnyVltava.html)

            NRaketýr - Profil | Pá 12.8.2011 13:02:11

            yvana >> Je fakt že poštou bych se ji poslat bál, škoda že nebydlíš blíž.
            http://knihynainternetu.cz/antikvariat/historie/ost​atni-a-nezarazene/2406672-E-ChalupnyVltava.html

              N: vydrák - Profil | Pá 12.8.2011 12:59:17

              yvana >> Takové věci se nepůjčují ani v rodině:-)) Pošťačka to pustí do bláta a je na průser zaděláno!

                Nyvana - Profil | Pá 12.8.2011 12:56:46

                Raketýr >> No tak ji jenom sehnat kdo ji má a půjčil by ji.

                  NRaketýr - Profil | Pá 12.8.2011 12:55:38

                  NOVAS >> Ahoj, já sbírám jen Svatojánské proudy a nejbližší okolí, asi tak od Moráně do Štěchovic, ale podívám se jestli bych tu něco nenašel.

                    NNOVAS - Profil | Pá 12.8.2011 12:49:22

                    Raketýr >> Super fotky , taky mně historie Vltavy zajímá. Nemáš něco z oblasti kolem Smilovic , Cholína , Županovic a výš proti prudu ?

                      NRaketýr - Profil | Pá 12.8.2011 12:44:06

                      rover >> V téhle výletní restauraci byly také pokoje pro hosty a protože stěny mezi pokoji byly tak tenké že bylo slyšet co si kdo vedle povídá, tak začali výletnící říkat, že je to jako když poslouchají rádio :-)
                      Jinak Český rozhlas 3 - Vltava existuje dodnes, ale se zmíněnou restaurací nemá nic společného.

                        Nrover - Profil | Pá 12.8.2011 12:26:10

                        Raketýr >>
                        Nevím přesně, ale neexistovalo tenkrát rádio, které se jmenovalo Vltava ?

                          NRaketýr - Profil | Pá 12.8.2011 12:24:15

                          rover >> A jestlipak víš, proč se tahle letní restaurace jmenovala "Radio"? :-)

                            NRaketýr - Profil | Pá 12.8.2011 12:23:27

                            yvana >> Opravdu vřele doporučuju, je to nádherné počtení.

                              NRaketýr - Profil | Pá 12.8.2011 12:18:46

                              : vydrák - >> Jízda v zimě autobusem na Slapy, může být někdy dobrodružný zážitek ;-)

                                NRaketýr - Profil | Pá 12.8.2011 12:11:02

                                : vydrák - >> A ještě koně před Záhořím a na šífu ve Štěchovicích.

                                  N: vydrák - Profil | Pá 12.8.2011 12:10:25

                                  Raketýr >> Nádhera!

                                    NRaketýr - Profil | Pá 12.8.2011 12:09:31

                                    : vydrák >> Něco pro Tebe.

                                      Nrover - Profil | Pá 12.8.2011 12:01:54

                                      Ještě jedna restaurace - Radio