STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

NOVAS - Profil | Čt 11.8.2011 9:24:30

: vydrák >> já se nepřu , jen mi to přišlo moc v houfu :-) (je jich tam u sebe dobrejch 50)

    : vydrák - Profil | Čt 11.8.2011 9:19:52

    NOVAS >> V Kamýku nad Vltavou a okolí bylo celkem 64 těchto bunkrů.

      NOVAS - Profil | Čt 11.8.2011 9:16:34

      libryb >> Myslíš tohle ? Těch kruhů je tam nějak moc. To se mi nezdá. Na těch kopcích ještě , ale ten houf v prvém rohu ???

        : vydrák - Profil | Čt 11.8.2011 9:11:21

        G.Moolis >> To mě těší:-)

          G.Moolis - Profil | Čt 11.8.2011 9:09:19

          Jinak vydráku, pochvala za tuhle diskusi. Děkuji.

            libryb - Profil | Čt 11.8.2011 9:08:00

            : vydrák >> Jasně!

              libryb - Profil | Čt 11.8.2011 9:07:27

              G.Moolis >> Asi tak jak píšeš.

                : vydrák - Profil | Čt 11.8.2011 9:06:56

                libryb >> Tak až tam budeš mít cestu,nezapomeň vyfotit!:-)

                  libryb - Profil | Čt 11.8.2011 9:05:26

                  : vydrák >> O.K bydlím ve Zduchovicích, tak v Kamýku jsem skoro každej den, na ten jeden jsem zapoměl. :-)

                    G.Moolis - Profil | Čt 11.8.2011 9:03:45

                    libryb >> Nevíš prosímtě o kolik metrů (dohadem) se ve Velké zhruba zvedla voda po zatopení? 2-3 m?

                      : vydrák - Profil | Čt 11.8.2011 9:00:40

                      libryb >> Tak v Kamýku je jedna pevnůstka(řopík) na takovej skále,jedna stojí v zahradě domu č.104 a jedna v areálu pily.

                      http://www.mapy.cz/#x=14.254348&y=49.645406&z=16&t=​s&q=Kam%C3%BDk%20nad%20Vltavou%20%C4%8D.104&qp=12.6​77204_49.103574_18.022284_50.469226_6
                      (je to to č.2)

                        libryb - Profil | Čt 11.8.2011 8:55:00

                        : vydrák >> První odkaz na starý mapy (kontaminace), když se najede na Kamýckou přehradu na kopce u břehu u Švastalový Lhoty, tak je tam vidět v lese asi 20 kruhů. To budou asi zbořený bunkry? Je to asi po13ti letech, na novejch mapách by si toho člověk už nevšiml, i když malinko to vidět je, když víš kam máš koukat. Možná to bude vidět i jinde, ale zatím jsem to naprohlížel?

                          : vydrák - Profil | Čt 11.8.2011 8:48:05

                          : vydrák - >> Tak,to by pro dnešek na téma: bunkry/Vltavská linie stačilo.
                          Musím jít taky něco dělat:-))

                            : vydrák - Profil | Čt 11.8.2011 8:45:02

                            : vydrák - >> A ještě jedna mapa z druhé fáze ničení.Jedná se o místa Podolsko-Červená.

                              : vydrák - Profil | Čt 11.8.2011 8:40:41

                              NOVAS >> Dík za odkaz.

                                : vydrák - Profil | Čt 11.8.2011 8:40:05

                                libryb >> Okolo Kamýku se jich zachovalo hodně.Budu se těšit na fotky:-))

                                  NOVAS - Profil | Čt 11.8.2011 8:39:55

                                    : vydrák - Profil | Čt 11.8.2011 8:39:12

                                    : vydrák - >> Bunkr v osadě Žďákov. Dnes je nedaleko odtud směrem proti proudu Žďákovský most.

                                      libryb - Profil | Čt 11.8.2011 8:37:43

                                      : vydrák >> V Kamejku jich pár je zachovalejch nad vodou, asi dva ve městě a jeden vejš u jezera. (časem vyfotím) A na Popelíkách je jeden mini na tý špičce, tam se snad vešel jenom jeden chlap na stojáka.