STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

N: vydrák - Profil | Ne 2.10.2011 9:11:28

..ještě jedna

    N: vydrák - Profil | Ne 2.10.2011 9:06:49

    Ještě jedna stará chalupa od staré Vltavy.

      N: vydrák - Profil | Ne 2.10.2011 9:04:07

      Pokračujem v cestování po staré Vltavě.
      Na téma Orlická přehrada existuje ještě jeden film, ze všech nejpodrobnější, nejdelší a patrně i nejlepší. Jedná se o barevný dokument Nový příběh staré řeky.

      Rozhodně doporučuju shlédnout!
      http://www.ceskatelevize.cz/porady/873537-hledani-z​traceneho-casu/20352216320/

        Nlibryb - Profil | Čt 29.9.2011 18:21:44

        : vydrák >> Já vím, že stojí 200,-,a proto jí můžu sehnat za 200,-! :-) Ne, já myslel, že se už nedá koupit, nějak jsem to nesledoval, akorát vím, že jí maj u nás v krámu.

          N: vydrák - Profil | Čt 29.9.2011 18:00:34

          libryb >> Ahoj.
          Píšeš,že jí můžeš sehnat za 200Kč.Ale ona stojí normálně 200Kč! Takže nechápu"??
          http://www.vysokychlumec.eu/news/novinka-v-prodeji/​

            Nlibryb - Profil | St 28.9.2011 12:43:37

            : vydrák >> Mám jí, napsal jí kámoš z dětství právě z chaty. Můžu jí sehnat za 200,-. Tady jsou Solenice z roku 1936. (zajímavý, jak bylo kdysi málo lesů)

              N: vydrák - Profil | St 28.9.2011 8:54:15

              Hlubočepy >> Dík:-)

                N: vydrák - Profil | St 28.9.2011 8:53:54

                libryb >> Zdar.
                Tak to si měl chatu na krásným místě!:-)
                Jinak knihu nemám a kouknu se po ní někde v antiku nebo půjčovně.Četl si ji nebo jí máš doma?
                Kdyžtak něco dej sem do diskuse - nějaké foto z knihy a tak.Dík

                  NHlubočepy - Profil | St 28.9.2011 8:25:31

                  Již dlouho,jsem si nepřečetl diskusi od začátku,moc pěkná. Oproti aktuálním diskusím tipu "Kam chodí ryby kálet",Homosexualita ryb", Vánoce atd je toto absolutní pecka.palec nahoru-Petrův zdar

                    Nlibryb - Profil | Út 27.9.2011 20:38:24

                    : vydrák >> Tady jsem měl chatu a teď bydlím o 3km dál. Tu knihu máš, nebo jí chceš?

                      N: vydrák - Profil | Út 27.9.2011 19:58:45

                      Tahle mě taky zajímá!

                        N: vydrák - Profil | Út 27.9.2011 19:58:14

                        A nějakou tu knihu aneb zima se blíží:-))

                          N: vydrák - Profil | Út 27.9.2011 19:56:31

                          Rádo se stalo:-))
                          Dnes přidám starou básničku.

                            Nglánis - Profil | Út 27.9.2011 19:53:14

                            Moc zajímavé fotografie,díky

                              N: vydrák - Profil | Po 26.9.2011 8:38:49

                              ..po modrou čáru vystoupala hladina přehrady.

                                N: vydrák - Profil | Po 26.9.2011 8:33:50

                                Našel jsem ještě pár fotek v archivu na téma: STAVBA PODOLSKÉHO MOSTU

                                  N: vydrák - Profil | So 24.9.2011 16:07:49

                                  Poslední zápis do farní knihy v chrámu páně v Těchnicích - 1957.

                                    N: vydrák - Profil | So 24.9.2011 16:06:05

                                    Zatopená obec Těchnice - pouť 1952.

                                      N: vydrák - Profil | Pá 23.9.2011 9:22:30

                                      Voda už stoupá.Přívoz u Smrtů - Zvíkov

                                        N: vydrák - Profil | Pá 23.9.2011 9:19:41

                                        Zatopená kaplička - Radava.