STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

NRaketýr - Profil | Pá 9.9.2011 20:11:19

: vydrák >> Nebo německé, jedno se prohánělo i nad Slapskou přehradou...
Nedávno o tom v německu vyšla tahle kniha.

    Nvahaj - Profil | Pá 9.9.2011 20:11:06

    : vydrák >> Stín je vpravo:-))) Tedy není, byl a je mimo fotografii:-)))

      N: vydrák - Profil | Pá 9.9.2011 20:08:09

      Raketýr >> UFO!! Nejspíš sovětské!:-)))))))

        NRaketýr - Profil | Pá 9.9.2011 20:06:09

        Tak pánové a je to tady!...
        V podezření že byla fotografie dodatečně retušována, podrobil jsem ji speciální chemické analíze a toto mi vylezlo... Zde přestává veškerá legrace.

          N: vydrák - Profil | Pá 9.9.2011 20:00:23

          vahaj >> To by taky šlo - stín je vlevo.
          Ovšem není jisté,zda je dopoledne či odpoledne.Neboť světová strana není na pohlednici určena!!

            Nvahaj - Profil | Pá 9.9.2011 19:56:58

            : vydrák >> Jablůňka stín vrhá, ale ten už je tak nějak mimo formát fotografie. P.S. Třetí třída:-)))

              N: vydrák - Profil | Pá 9.9.2011 19:54:54

              vahaj >> Zajímá mě to postavení slunce - to jste netrefil kolego.
              Na obrázku je právě poledne,jelikož jablůňka nevrhá žádný stín.

              Přesněji řečeno je květen r.1956 12.00h. Sedlák(rolník) je po obědě a vede kravku na pastvu!:-))

                Nvahaj - Profil | Pá 9.9.2011 19:51:30

                : vydrák >>

                Vážený kolego,

                fotografie není datována, ale dle květů na stromech lze usuzovat, že byla pořízena na jaře. Soudě podle postavení slunce v jarních dnech a délce stínů lze s jistotou potvrdit, že vznikla kolem třetí hodiny po poledni. Stín za plánětem, (bohužel nemáte pravdu) neboť je to nádherný, mladý a zdravý stromek odrůdy Albrechtovo jabloň je kopa hnoje, kterou zemědělci nestihli při jarním hnojení rozvést.

                P.S. V případě dalších dotazů se na mě můžete s důvěrou obrátit

                  Nlibryb - Profil | Pá 9.9.2011 19:49:25

                  : vydrák >> To není pláně! Je to normálně naroubovaná odrůda, podle stavby květů to vypadá na Mičurinův výpěstek!

                    N: vydrák - Profil | Pá 9.9.2011 19:47:09

                    Raketýr >> Kachna - to tu ještě chybělo!:-)))

                      NRaketýr - Profil | Pá 9.9.2011 19:45:05

                      : vydrák >> Já odpovím: Je to dnes již vyhynulá a už tehdy velmi vzácná kachna dvouhlavá a tím že je tam takhle pěkně zachycena (je zatím známa jen z kosterních pozůstatků) se z obrázku stává velmi cenný unikát v ceně mnoha milionů USD!

                        N: vydrák - Profil | Pá 9.9.2011 19:40:45

                        vahaj >> Psa nevidím.Ale co je to za stín tam za tím plánětem???

                          NRaketýr - Profil | Pá 9.9.2011 19:35:51

                          vahaj >> Je to možné, ale druhý den tam ten pes už určitě neseděl..

                            Nvahaj - Profil | Pá 9.9.2011 19:34:52

                            : vydrák >> Pes byl dole, pes je i nahoře:-)))

                              N: vydrák - Profil | Pá 9.9.2011 19:33:02

                              Tak Vám to dám sem nahoru,když se vám to tak líbí:-)))
                              Tipovačka pokračuje:-)))))))))

                                Nvahaj - Profil | Pá 9.9.2011 19:22:52

                                Raketýr >> Napravo od té postavy sedí pes.

                                  NRaketýr - Profil | Pá 9.9.2011 19:20:33

                                  libryb >> Jdi s tím už do p..! :-)))

                                    N: vydrák - Profil | Pá 9.9.2011 19:20:23

                                    Já se z vás poseru:-))))))

                                      Nlibryb - Profil | Pá 9.9.2011 19:18:46

                                      Raketýr >> To není ruka žebráka, ale řidítka kultivátoru a vedle je ještě opřený horský kolo!

                                        NRaketýr - Profil | Pá 9.9.2011 19:16:07

                                        : vydrák >> : vydrák, vahaj >> Pánové já tu fotku podrobně studoval a je to úplně jinak!
                                        Není to kozel, koza ani pes, ale je to žebrák, který sedí na kraji cesty schoulený v rozdrbaném kabátě a natahuje ruku pro almužnu...