STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

Nlibryb - Profil | Pá 9.9.2011 19:13:41

Děte s tim už do p..! Ta skála u dnešních Popelíků musela bejt impozantní! Je zvláštní, jak je oddělená od ostatních kopců, dnes už to, bohužel nevynikne!

    Nvahaj - Profil | Pá 9.9.2011 19:13:12

    : vydrák >> Já to myslím smrtelně vážně:-)))

      N: vydrák - Profil | Pá 9.9.2011 19:12:14

      vahaj >> To už je moc i na mě.Tak blbě zas nevidím!!:-)))))))
      To je prča,co způsobí jedna fotka s krávou a kozou:-))))))))))))))))

        Nvahaj - Profil | Pá 9.9.2011 19:06:12

        : vydrák >> Šokující odhalení. Je to rolník, sedí na trakaři s trávou a vedle sedí pes.

          N: vydrák - Profil | Pá 9.9.2011 19:00:20

          vahaj >> Nazdárek ostrozraku:-))

            Nvahaj - Profil | Pá 9.9.2011 18:56:59

            : vydrák >> Konečně rozumná věta:-))) Ahoj Romane.

              N: vydrák - Profil | Pá 9.9.2011 18:48:15

              vahaj >> Je to možný,já blbě vidím:-))))

                N: vydrák - Profil | Pá 9.9.2011 18:47:43

                rover >> Zdar - teprve jsem dorazil.
                Pokud přijmu Vahajovu domněnku,že na fotce je i kůzle,tak toho capa rezolutně zamítám.Kůzle za capem nechodí a ani hospodář by nevedl krávu a nechal okolo capa(kozla) poskakovat.
                Všichni kozlové na světě jsou buď na pastvině nebo ve chlívě.

                Takže na fotce je na 100% koza - možná s kůzletem.:-))

                Jinak kráva je plemene červenostrakatý skot s převládající bílou barvou.Jedná se o české národní plemeno a dřív jiná kráva v chalupě nebývala.
                Taková kráva se nejčastěji jmenovala MALINA - podle barvy. .....ufffff:-)))

                  NXAXAP - Profil | Pá 9.9.2011 10:13:58

                  pepa-č >> nemluvím o aktuálním tahu ... teď už tam jde akorát tahat pivo

                    Nvahaj - Profil | Pá 9.9.2011 7:31:07

                    : vydrák >> Romane, podívej se na směr, kterým jdou na obrázku stíny. Ten od kozy by byl jedinej, kterej jde tak nějak v protisměru. (stejně, jako ty tři slepice:-)))

                      Nrover - Profil | Pá 9.9.2011 0:14:51

                      : vydrák >> Tva rychla odpoved prisla jako blesk s cisteho nebe, ...jsem detailista, ...co myslis, asi cap predpokladam ...?

                        N: vydrák - Profil | Čt 8.9.2011 20:03:40

                        vahaj >> No dobře,tak je to kůzle:-)))))))
                        (a stejně je to stín!)

                          Nvahaj - Profil | Čt 8.9.2011 20:01:39

                          : vydrák >> A je to kůzle. A je a je a je ...:-)))

                            N: vydrák - Profil | Čt 8.9.2011 19:49:52

                            vahaj >> No nechci se hádat,ale kůzle nechodí před kozou ale za kozou!!:-)))

                              Nlibryb - Profil | Čt 8.9.2011 19:49:49

                              vahaj >> To jsou tři slepice v protisměru!

                                NRaketýr - Profil | Čt 8.9.2011 19:47:05

                                Já myslím že to malé je ovčácký pes, který ve svém volném čase pase tu krávu ;-)

                                  Npepa-č - Profil | Čt 8.9.2011 19:44:51

                                  XAXAP >> poslední losos tam táhl naposled celé dekády před přehradou.

                                    Npepa-č - Profil | Čt 8.9.2011 19:44:18

                                    to malé je koza, to velké je kráva :-) stopro

                                      Nvahaj - Profil | Čt 8.9.2011 19:41:55

                                      : vydrák >> Ahoj Romane. Zkoušel jsem to zvětšit a na 90% tvrdím, že je to kůzle.

                                        N: vydrák - Profil | Čt 8.9.2011 19:38:44

                                        vahaj >>Ahoj Vašku. To vypadá na stín.Na kůzle bych to netipnul!:-))