STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

Nvahaj - Profil | Čt 8.9.2011 19:34:37

: vydrák >> S kůzletem.

    N: vydrák - Profil | Čt 8.9.2011 19:30:55

    Poušťák >> Když člověk kouká na ty filmový záběry,úplně zapomene dejchat.
    Fakt škoda tý krajiny!

      N: vydrák - Profil | Čt 8.9.2011 19:29:44

      rover >> Je to koza! Dobrej postřeh:-))

        NPoušťák - Profil | Čt 8.9.2011 17:30:03

        : vydrák - >> muselo to tam být krásné.Znám to z vyprávění táty,když tam jezdily za války a chvílku po válce na vandry .

          NXAXAP - Profil | Čt 8.9.2011 17:14:25

          sakra, byla to krásná lososí řeka ... zatracení komanči

            NPoušťák - Profil | Čt 8.9.2011 16:29:58

            CeP >> Kecáš,je to Pivoň povltavský..))))))

              NCeP - Profil | Čt 8.9.2011 16:18:57

              rover >> kdepak. to je vltavsky kamzik. zcela vyhuben na sklonku padesatych let minuleho stoleti.

                Nrover - Profil | Čt 8.9.2011 14:00:26

                : vydrák >>
                Zdá se mi to, že na druhé straně cesty je koza ?
                Hezká fotečka :-)

                  Npfly - Profil | Čt 8.9.2011 13:51:33

                  glánis >> ty jo,ukecej je... :))

                    Ndany1 - Profil | Čt 8.9.2011 6:15:04

                    : vydrák Ahoj..ahoj všem.Moc hezký fotky...Mám nějaký knihy,ale ty jsou známé...Včera jsem mluvil s jedněma lidma,co tam dole bydleli...pak se odtěhovali do jiného domku a po čase si postavili svuj...Bylo tam prý hezky,ale zpátky by nešel ani jeden z nich.Byla tam prý dost dřina a nedovedli by si to tam dnes vubec představit..doprava,zásobování..atd..to už jsem slyšel od víc lidí...Změnila se doba...Tak moc dík za hezkou podívanou...

                      Nglánis - Profil | St 7.9.2011 22:04:05

                      Mezi červenským mostem a Červenou stál na levém břehu penzion Váňa, v těchto místech je dnes patrná cesta, která vedla k penzionu, v místech penzionu je nad původním korytem plošina, která ač je cca 17 m pod vodou je vynikajícím lovištěm dravců,hlavně candátů, kteří na ní rádi stojí.

                        Nglánis - Profil | St 7.9.2011 21:57:40

                        Ta barevná fotka Zlákovic je vynikající, ve Zlákovicích byl statek Trkovských, který patřil k těm větším cca 20 ha , tuto rodinu dobře znám, fotografií z těchto míst vlastní poměrně dost, bohužel je nemám k dispozici.

                          N: vydrák - Profil | St 7.9.2011 16:33:53

                          Hostinec U Zvonu - Orlické Zlákovice
                          http://vltava.logout.cz/ztr/foto-zt-zlakovice5.html​

                            N: vydrák - Profil | St 7.9.2011 16:24:00

                            Další hospody.
                            Plavecká hospoda v Chřešťovicích: http://vltava.logout.cz/ztr/foto-zt-kotanek1.html
                            Plavecká hospoda U Charyparů - Podolsko: http://vltava.logout.cz/ztr/foto-zt-podolsko24.html​
                            Pazourkův hostinec v Červené n.Vltavou: http://vltava.logout.cz/ztr/foto-zt-cervena1.html
                            Váňův penzion v Červené n.Vltavou: http://vltava.logout.cz/ztr/foto-zt-cervena32.html
                            Staňkův penzion v Červené n.Vltavou: http://vltava.logout.cz/ztr/foto-zt-cervena29.html
                            Hospoda U Lávičky - Zvíkov: http://vltava.logout.cz/ztr/foto-zt-zvikov37.html

                              N: vydrák - Profil | St 7.9.2011 16:17:08

                              Hostinec U Vávrů - Velký Vír.

                                N: vydrák - Profil | St 7.9.2011 16:15:43

                                Plavecká hospoda v Podskalí.

                                  N: vydrák - Profil | St 7.9.2011 16:14:35

                                  Pavlíčkova restaurace - Žďákov

                                    N: vydrák - Profil | St 7.9.2011 16:12:48

                                    Hospoda U Lávičky - Zvíkov

                                      N: vydrák - Profil | St 7.9.2011 16:12:02

                                      Plavecká hospoda U Smrtů - Zvíkov.

                                        N: vydrák - Profil | St 7.9.2011 16:10:08

                                        Souhradova restaurace v Červené nad Vltavou.