STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

NRaketýr - Profil | So 13.8.2011 10:35:05

: vydrák >> Tady vpravo se při procesu vybarvování dokonce vytratil jeden z pózujících na fotografii, zbyla z něj jen čepice ;-)

    N: vydrák - Profil | So 13.8.2011 10:30:35

    Raketýr >> Krásný.Mám někde takto kolorované fotky po tátovi.Rozkousaný konec sirky byl štěteček a krepový papír různých barev smíchaný se slinami - to byla barva:-))

      NRaketýr - Profil | So 13.8.2011 10:27:13

      : vydrák >> Tady jsem Ti vyfotil jeden různě kolorovaný pohled z roku 1905 z mojí sbírky.

        NRaketýr - Profil | So 13.8.2011 10:18:34

        : vydrák >> Tenhle kolorovaný pohled je možná ještě starší než ten černobílý, nejedná se o barevnou fotografii, ale o ruční vybarvování (kolorování) čb snímku. Tyhle pohledy jsou ještě z Rakouska-Uherska.
        Jinak Zmizelá Vltava od p. Čáky je klasika o staré řece a také ji mám v knihovně, moc pěkná knížka.

          N: vydrák - Profil | So 13.8.2011 10:13:28

          Objevil jsem další knihu o Vltavě:

            N: vydrák - Profil | So 13.8.2011 10:09:57

            Raketýr >> Tahle fotka vznikla asi později,než ty černobílé.Velmi zajímavý nádech

              NRaketýr - Profil | So 13.8.2011 10:08:00

              : vydrák >> Máš pravdu, třeba tohle je snad nejvíce fotografované místo na staré řece a pohledů s tímhle motivem z různých stran je snad sto druhů. Já se už ale snažím shánět spíše ty méně obvyklé.

                N: vydrák - Profil | So 13.8.2011 9:48:53

                ..nebo

                  N: vydrák - Profil | So 13.8.2011 9:48:28

                  Raketýr >> Na Aukru je takových věcí poměrně dost.Např:viz.foto

                    NRaketýr - Profil | So 13.8.2011 9:40:21

                    : vydrák >> K tomu sbírání mne přivedl táta, když si kdysi dávno koupil čtyři pohledy na veletrhu Sběratel a to byl vlastně základ mojí sbírky. Tenkrát to ještě šlo když se pohled prodával za dvacku, ale dneska je to min. stovka a tak si udělám radost už jen když se objeví něco obzvláště interesantního, jak říká jedna kolegyně sběratelka, která těch pohledů má snad 1000 ks ... ;-)

                      N: vydrák - Profil | So 13.8.2011 9:32:26

                      Raketýr >> Tak to je pěkný.

                        NRaketýr - Profil | So 13.8.2011 9:28:27

                        : vydrák >> Tyhle dvě jsou z netu, ale jinak mám nějakých 200 starých pohlednic Svatojánských proudů a okolí.

                          N: vydrák - Profil | So 13.8.2011 9:26:44

                          Raketýr >> Kolik máš těch fotografií a pohlednic?

                            NRaketýr - Profil | So 13.8.2011 9:25:12

                            : vydrák >> Myslím že ano, mám moc rád jeho obrázky.

                              N: vydrák - Profil | So 13.8.2011 9:21:41

                              Raketýr >> To bohužel netuším.

                                NRaketýr - Profil | So 13.8.2011 9:18:34

                                : vydrák >> Na tom nic není.
                                Není ten obrázek Újezda od Karla Liebschera?

                                  N: vydrák - Profil | So 13.8.2011 9:13:07

                                  Raketýr >> Aháá,tak to neumím!:-))

                                    NRaketýr - Profil | So 13.8.2011 9:11:47

                                    : vydrák >> Ve skutečnosti je tahle taky horší, ale trošku jsem to v počítadle vylepšil ;-)

                                      N: vydrák - Profil | So 13.8.2011 9:09:01

                                      Raketýr >> Kvalita jde - viděl jsem horší:-)

                                        NRaketýr - Profil | So 13.8.2011 9:05:35

                                        : vydrák >> Obrázek je z toho Körbrova průvodce, ale kvalita bohužel nič moč.