STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

N: vydrák - Profil | Po 15.8.2011 9:54:23

..pozor,zákruta
Plavci zabírají za rudlata (tři vesla na první tabuli voru)

    N: vydrák - Profil | Po 15.8.2011 9:52:46

    ..tento vor měřil na délku 180m.

      N: vydrák - Profil | Po 15.8.2011 9:46:56

      Jeden z posledních vorů na Vltavě.

        N: vydrák - Profil | Po 15.8.2011 9:23:01

        V dnešním díle Hledání ztraceného času se vrátíme do míst Nový Mlýn - Rejsíkov - Chřešťovice Podolsko.
        http://www.ceskatelevize.cz/porady/873537-hledani-z​traceneho-casu/202324246000307/

          NRaketýr - Profil | So 13.8.2011 13:02:15

          Když už jsme u těch knížek o staré řece, tak tahle by mohla být také zajímavá ...

            Nlibryb - Profil | So 13.8.2011 12:41:36

            : vydrák >> Tu Zmizelou Vltavu mám, ta je dobrá! A ještě mám tuhle od kámoše Jiřího Staňka, která je jen o okolí Kamýcké přehrady - taky pěkná. Myslím, že by byla ještě k mání.

              NRaketýr - Profil | So 13.8.2011 11:51:13

              : vydrák >> Jdu se mrknout, zatím se zkus podívat tady: http://www.dvorak-davle.cz/ - v rubrice "CO SE NEVEŠLO".

                N: vydrák - Profil | So 13.8.2011 11:46:09

                Raketýr >> Nebyla by tam dneska nějaká kravička či koník se žebřiňákem?:-))

                  NRytíř - Profil | So 13.8.2011 11:41:20

                  Raketýr >> uff,takže to se mnou neni tak zlý:-))

                    NRaketýr - Profil | So 13.8.2011 11:39:56

                    Rytíř >> Seš naprosto normální, taky občas propadám v podobný splín.. ;-)

                      N: vydrák - Profil | So 13.8.2011 11:36:22

                      Rytíř >> Chápu tě.

                        NRytíř - Profil | So 13.8.2011 11:11:46

                        Raketýr >> nevim asi sem blbej ale vždycky když mě to drapne a hrabu se v tom,(POSLEDNI DOBOU DOST ČASTO)tak se mi honi hlavou různé představy a přiznam se a je mě to fuk jestli tady z toho někdo bude mit srandičky,občas se mě stává jak o tom přemejšlim a koukam.že se v koutku oka objevi drobná slzička.Prostě kdo vi o čem mluvim,tak je mu to jasný:-))

                          NRytíř - Profil | So 13.8.2011 11:08:27

                          : vydrák >> monitoruji z povzdáli od začatku.Tu otázku.

                            NRaketýr - Profil | So 13.8.2011 11:07:58

                            Rytíř >> Díky, tak to už jsme posedlí dva ;-)

                              N: vydrák - Profil | So 13.8.2011 11:05:12

                              Rytíř >> Dík.

                                NRytíř - Profil | So 13.8.2011 11:01:55

                                Raketýr >> parádni fotky.Ty svatojánské proudy,to je přimo fantazie.
                                Přiznam se,jsem timhle co starou Vltavou a co se toči kolem Orlické přehrady od prvopočatků tak drobet posedlý:-))
                                PS:Vydrák hodně dobrá otázka.Konečně něco co vybočuje z toho braku,jako jakej boiliz a prut.Nevim jestli už to tu bylo,dam malinkou ochutnávku ode mě.

                                  NRaketýr - Profil | So 13.8.2011 10:57:34

                                  george87 >> To neva, pro mně je zajímavý ten obsah jednotlivých dílů na wikipedii.

                                    Ngeorge87 - Profil | So 13.8.2011 10:55:59

                                    : vydrák >> no jo prebojoval som sa na 5 stránku a tam odkaz priamo od teba:-D

                                      N: vydrák - Profil | So 13.8.2011 10:52:12

                                      george87 >> To my víme:-)) Tyto díly zde pravidelně běží v odkazech.Pročti diskusi zpět a uvidíš.Přesto dík

                                        Ngeorge87 - Profil | So 13.8.2011 10:48:46

                                        V rámci cyklu Hledáni ztraceného času vyšla séria Vltava v Obrazech. Pozrieť sa to dá napríklad tu:
                                        http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/873537-hledan​i-ztraceneho-casu/200324246000261-vltava-v-obrazech​-1/
                                        Medzičasom to má snáď 80 častí alebo tak nejako.Je to vynikajúci výpravný seriál o Vltave od prameňa po ústie. Niekoľko častí sa priamo venuje Vltave pred výstavbou vodných diel. Sú tam úžasné fotografie a prastaré zábery miest kde sa dnes rozkladajú priehrady. Jeden diel sa priamo venuje vorařúm a plavbe posledného voru. Časti o stavbách Lipna a Orlíku tiež stoja za pozretie. Celá séria je prezentovaná Karlom Čáslavským.
                                        Obsah všetkých častí sa dá nájsť tu:
                                        http://cs.wikipedia.org/wiki/Vltava_v_obrazech