Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

NCarchy - Profil | Ne 7.8.2011 16:34:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

...

    NCarchy - Profil | Ne 7.8.2011 16:31:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    ...

      NCarchy - Profil | Ne 7.8.2011 16:26:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      ...

        NCarchy - Profil | Ne 7.8.2011 16:15:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        ...

          NCarchy - Profil | Ne 7.8.2011 16:13:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Něco z Orlíku...

            NPiskořík - Profil | Ne 7.8.2011 15:41:22

            Stewik >> Stužkonoska modrá.

              NStewik - Profil | Ne 7.8.2011 15:37:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Neviete čo je to za druh?? ma šírku mal dobrých 7cm

                NPiskořík - Profil | Čt 4.8.2011 22:54:44

                flekos >> Bělopásek topolový - samička.


                Není to nejhojnější motýl, to je pravda...:o)

                  Nflekos - Profil | Čt 4.8.2011 22:43:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Docela vzacnost ne?Aspon pro me sicher.

                    NBacon - Profil | Čt 4.8.2011 20:14:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Babočka bílé c

                      Nesoxx - Profil | Čt 4.8.2011 20:03:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      A nakonec mravenec, připadal mi jako Sysifos, když pokaždé spadl ze svahu zpět. Ale nikdy úlovek nepustil ...

                        Nesoxx - Profil | Čt 4.8.2011 19:50:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Pravděpodobně zlatohlávek skvrnitý na divizně, lokalita rumiště v polabí.

                          Nesoxx - Profil | Čt 4.8.2011 19:48:48

                          Bacon >> Piskořík - ® >> no vida :-)

                            NPiskořík - Profil | Čt 4.8.2011 19:47:51

                            esoxx >> A lovec je Drabčík smrdutý....:o)

                              NBacon - Profil | Čt 4.8.2011 19:46:45

                              Hody >> Bourovec ostružiníkový (Macrothylacia rubi)

                                NPiskořík - Profil | Čt 4.8.2011 19:46:16

                                esoxx >> Tak to je jasný. Bourovec ostružiníkový....:o)

                                  Nesoxx - Profil | Čt 4.8.2011 19:44:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Piskořík >> dík, myslím, že ožírají ostružiník nebo maliník, je jich okolo břehů hodně. Tady je velký dravý drabčík, zrovna něco ulovil ...

                                    NPiskořík - Profil | Čt 4.8.2011 19:40:20

                                    esoxx >> Něco z čeledi Bourovcovití...ale co, to bych musel zapátrat...:o)

                                      Nesoxx - Profil | Čt 4.8.2011 19:40:18

                                      Kobyl(k)a zelená, v dětství mě hryznula, tak k ní mám respekt ...

                                        Nesoxx - Profil | Čt 4.8.2011 19:35:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Hody >> myslím, že je to stejný druh, ale jaký netuším ...