Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

NBacon - Profil | St 3.8.2011 10:51:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Vztyčnořitka lipová ( Phalera bucephala)

    NCarabus - Profil | St 3.8.2011 5:30:27

    flekos >> sameček má podstatně tlustější tykadla

      Nflekos - Profil | St 3.8.2011 0:28:55

      Ahoj,jak jde rozeznat samečka,nebo v cem se lisi?

        NLutra - Profil | Út 2.8.2011 23:21:01

        Carabus >> Pravdu díž, jen kdo zane chránit můj životní biotop. Dnes v lese bylo lidí jak nasráno, nedalo se tam vůbec bejt. Zvěř snad musela vylízt na smrky a já prchnul. Docela bych nějakou ochranu svýho biotopu přivítal.

          NHody - Profil | Út 2.8.2011 21:46:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Vážení entomologové prosím o identifikaci pro mě neznámého druhu.

            NPiskořík - Profil | Út 2.8.2011 21:29:24

            Carabus >> Víme, né?


            ;o)

              NCarabus - Profil | Út 2.8.2011 18:57:04

              Piskořík >> :-)))
              pokud by to byl první popis, tak tam závorka není :-)

                NPiskořík - Profil | Út 2.8.2011 17:33:36

                Carabus >> Jo, a ještě to dát do závorky s Linnaeus...toby jistě zdejší laická veřejnost velmi ocenila...;o)

                  NCarabus - Profil | Út 2.8.2011 17:23:25

                  Piskořík >> nevěděl, ale podle kladélka mi bylo jasné, že to není zde zmiňovaná saranče, prohlédl jsem u nás žijící kobylky a výsledek bádání zde publikoval. Dopustil jsem se drobné nepřesnosti, neuvedl jsem rok popisu, což je důležité zejména u synonym, ale to už bychom zabíhali opravdu do podrobností

                    NPiskořík - Profil | Út 2.8.2011 17:03:56

                    Carabus >> Tu kobylku jsi věděl latinsky z hlavy?


                    :o)

                      NCarabus - Profil | Út 2.8.2011 17:00:19

                      marek2293 >> To je ten co vyhrál, ony samice před pářením jsou v korunách a samci za nima lezou a silnější se snaží shodit slabší, jsou to nádherný souboje. Po páření samice u pat stromů, v trouchu, kladou vajíčka. Proto je důležité a ni ne tak chránit roháče jako takového (na vhodných lokalitách je jich zatím dost), ale jejich životní biotop. Ale to platí u všech živočichů.

                        Nmarek2293 - Profil | Út 2.8.2011 16:51:10

                        Dejv >> Keď som ho fotil tak ešte žil :D

                        Carabus >> Diky za vysvetlenie;) . tá fotka bola fotená už dávnejšie asi tak mesiac dozadu. Ešte jedneho samca roháča som v tom čase videl, ale sfotiť som ho nemohol lebo sedel vysoko na strome.

                          NCarabus - Profil | Út 2.8.2011 14:58:17

                          marek2293 >> ten koník je Kobylka hnědá - Decticus verrucivorus

                            NCarabus - Profil | Út 2.8.2011 14:47:15

                            marek2293 >> Hlavní výskyt je červen. Když si ho pořádně prohlídneš, tak mu chybí chodidla, krovky také nesou stopy zápasu, což znamená, že se zřejmě již pářil a samci poté relativně rychle zdechnou.

                              NDejv - Profil | Út 2.8.2011 14:12:07

                              marek2293 >> mě spíš připadá jako už zdochlej...-)))

                                Nmarek2293 - Profil | Út 2.8.2011 14:01:28

                                jepice >> Neviem vôbec. Našiel som ho na lúke, páčil sa mi tak som ho odfotil, čo je to za koník som už nezisťoval :)

                                N Carabus - Út 2.8.2011 5:53:58 >> Prečo v poslednom ťažení ? Kus už pred zdochnutím ?

                                  NCarabus - Profil | Út 2.8.2011 12:38:45

                                  flekos >> jj, nádherná samice

                                    Nflekos - Profil | Út 2.8.2011 11:27:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Carabus >> Ahoj,je to ten piluna?

                                      NCarabus - Profil | Út 2.8.2011 5:53:58

                                      marek2293 >> konečně samec roháče, byť v posledním tažení

                                        Njepice - Profil | Út 2.8.2011 2:05:12

                                        marek2293 >> 3. a 4. snímek je nějaké saranče?