Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

Nmarek2293 - Profil | Út 2.8.2011 0:39:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pridám tiež niečo, aj keď nie práve od vody :)

    NCarabus - Profil | Po 1.8.2011 20:50:18

    takže pár českých názvů rodů:
    Aksamitec, Bařinník, Borovičník, Celodrápník, Čárkovanec, Čtyřočec, Dlouhopatec, Drvožil, Hbitec, Hedbávec, Hladkoň, Hulevničník ......zdroj: Klapálek: Klíč k určování brouků ČRS

      Nmichec - Profil | Po 1.8.2011 20:00:28

      Carabus >> Je to od potoka cca 550 m.n.m.

        Nmichec - Profil | Po 1.8.2011 19:59:56

        I mě se více líbí české názvy (kdyby to teda někoho zajímalo :) )

          NCarabus - Profil | Po 1.8.2011 19:09:03

          michec >> to je z údolí, nebo z kopců?

            NPiskořík - Profil | Po 1.8.2011 18:33:06

            Carabus >> V diskusi tohoto typu jsem zastáncem obecných názvů. Kdybych tam fláknul i latinku, tak už bych si připadal moc důležitě....:o)

              NCarabus - Profil | Po 1.8.2011 18:19:08

              Piskořík >> Piskoříku, Piskoříku, víš jak nesnáším ty český názvy :-)
              tak se ukaž, co je v tobě :-)

                NPiskořík - Profil | Po 1.8.2011 16:19:49

                michec >> Jo...:o)

                  Nmichec - Profil | Po 1.8.2011 16:05:44

                  Piskořík >> :)))) Ahááá To je příbuzná té z Ameriky? :)

                    NPiskořík - Profil | Po 1.8.2011 16:00:12

                    michec >> Mandelinka obecná...:o)

                      Nmichec - Profil | Po 1.8.2011 15:48:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Je to prosím miminko od zlatohlávka :) ? Měřil tak jeden cm. Děkuji

                        Nzdeněk21 - Profil | Po 1.8.2011 9:49:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        a ona řekla: "Klidně si tam dejte půlvteřinu, pane Kettner, já zadržím dech!"

                          NRybatorstr - Profil | Po 1.8.2011 8:33:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Není to hmyz, ale živí se jím. Koukala na mě pěkně drsně :-)))

                            NRybatorstr - Profil | Po 1.8.2011 8:31:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Jeden cvrček, co se schovával v trávě......

                              NPiskořík - Profil | Ne 31.7.2011 22:14:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Tentokrát jsem odchytnul samečka...:o)

                                Nflekos - Profil | Čt 28.7.2011 23:01:14

                                Carabus >> Az v utery dodam toho tes.tlustocha,protoze jsem dostal neomitalnou nabidku,dnes rano na chytacku VIP reviru.Mam s sebou jiny fotak.

                                  NCarabus - Profil | Čt 28.7.2011 14:21:16

                                  jepice >> ono to vypadá, jakoby ta námraza na krovkách právě roztála :-)

                                    NDomo - Profil | Čt 28.7.2011 14:10:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    a ešte jedna fotka...

                                      NPiskořík - Profil | Čt 28.7.2011 13:52:36

                                      jepice >> Ono, můžeme připočíst i fakt, že byla doslova hypnotizována silou mé osobnosti....


                                      :o)

                                        Njepice - Profil | Čt 28.7.2011 13:45:31

                                        Piskořík >> neřekl bych rozespalá, ale spíš mírně přimrzlá ;-)