Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

Nesoxx - Profil | Út 7.6.2011 16:13:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Piskořík >> myslíš např. takového ? :-)

EDIT : toho chřestovníčka jsme měli onehdá na zahrádce na pažitce, když se malinko :-) stiskne, začne jakoby "cvrčet" ....

    NCarchy - Profil | Út 7.6.2011 16:11:10

    Piskořík >>Nevim.....byl strašně rychlej a vyplašil mi čmeláka.

    ;o)

      NPiskořík - Profil | Út 7.6.2011 16:09:05

      Carchy >> Tak to mohl bejt nějakej Běžník. To jsou lovci tohodle typu...:o)

        NCarchy - Profil | Út 7.6.2011 16:04:07

        Piskořík >> A já dneska viděl nádhernej útok nějakýho pavoukovce na čmeláka.

        Dvakrát do čmeldy dloubnul a když zjistil,že na něj nemá,stáhnul se zpátky pod list.


        Připomělo mi to styl našeho Jencka.

        ;o)

          NPiskořík - Profil | Út 7.6.2011 16:01:08

          Carchy >> No, jistě...:o)


          Tuhle jsem je zrovna pozoroval, jak hromadně kladou vajíčka do země...

            NCarchy - Profil | Út 7.6.2011 15:57:58

            Piskořík >> Myslel jsem si to,že je to tiplice.


            Věříš mi ne?

            ;o)

              NPiskořík - Profil | Út 7.6.2011 15:56:13

              Carchy >> A já doplním, že ten velkej komár je Tiplice...:o)

                NArsenal - Profil | Út 7.6.2011 15:42:57

                michec >> Já myslím,že tato diskuse je OK pomůcka,co právě líta ve vzduchu.Můj otec byl muškařem,vždy se nejdříve orientoval při výběru mouchy,dle toho co mu lítá kolem ucha...

                  Nmichec - Profil | Út 7.6.2011 15:37:07

                  Arsenal >> Áno, áno. máme umělí mouchy :))

                    NArsenal - Profil | Út 7.6.2011 15:35:02

                    : vydrák >> Bacha na muškaře.Jsem zvědav kolik z nich do tvé diskuse nakoukne.Hmyzákům S.O.S,nedejte se chytit :-D Já vím,jestěže maj um.mouchy...

                      NCarabus - Profil | Út 7.6.2011 15:33:31

                      Carchy >> no moje sbírka má v současnosti asi 100ks, čeleď Alleculidae a tesaříci tribu Clitini ( http://www.obrazy.wbs.cz/Clytini.html to je kámošova stránka). To souvisí s tím, že vím že nic nevím, protože ze začátku jsem sbíral všechno ale to prostě nejde. U nás je cca 10000 druhů a z historie jsou známí dva lidé (u nás), kteří se o to pokusili ale tam se ty sbírky dědily několik generací. V dobách "největší slávy" jsem měl cca 4000druhů, to jsem rozdal po kamarádech, a nechal si tohle. No a s tím napichováním, oni se ti brouci většinou lepí na štítky a píchají se akorát ti velcí

                        N: vydrák - Profil | Út 7.6.2011 15:25:13

                        Zdravím všechny hmyzomilce.
                        Kurník,člověk přijde z práce a tady dalších 50 hmyzáků:-))))) Nestačím udílet poděkování:-))Hmyzu zdar

                          N: vydrák - Profil | Út 7.6.2011 15:19:42

                          jehla >> To sem rád,že se líbí:-)) Je tu opravdu výběr všehohmyzu i s popisy.Hmyzu zdar

                            NCarchy - Profil | Út 7.6.2011 15:01:24

                            Carabus >>Ok.....zase jsem o něco chytřejší.

                            Jak je napichuješ?

                            Né,že bych to chtěl zkoušet,jenom mě zajímá jak se to dělá a kolik druhů obsahuje tvoje sbírka.

                            :o)

                              NCarabus - Profil | Út 7.6.2011 14:57:02

                              Carchy >> larva nějakého z asi 50 druhů slunéček a nad ní chřestovníček liliový (Lilioceris lilii)

                                NCarabus - Profil | Út 7.6.2011 14:54:05

                                osud >> entomolog amatér, ale co jsem se vrátil k rybám, tak na to nějak nemám čas :-))
                                prvního brouka jsem napíchl kolem r. 83 a už se to se mnou vleče

                                  NCarchy - Profil | Út 7.6.2011 13:55:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  ...

                                    NCarchy - Profil | Út 7.6.2011 13:54:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Carabus >> ???

                                      NCarchy - Profil | Út 7.6.2011 13:53:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Piskořík >> ...

                                        NLauri - Profil | Út 7.6.2011 13:04:20

                                        Piskořík >> ajajaj :))
                                        Na tebe si člověk nepřijde