Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

NPiskořík - Profil | Út 7.6.2011 12:12:27

Arsenal >> Aha, zřejmě sis nevšimnul toho času a data, co jsem zkopíroval....:o)


Reagoval jsem na toho zelenýho broučka, kterýmu jsou vidět jenom záda...:o)

    NArsenal - Profil | Út 7.6.2011 12:09:34

    Piskořík >> Kterého brouka myslíš.Určování brouků moc neovládám.Fotím houby a ten obor fotomykologie jakžtak jde včetně počasí-mračen :-)

      NPiskořík - Profil | Út 7.6.2011 11:57:25

      Lauri >> Sekáč pestrý...:o)

      Akorát lehce nesplňuje zadání...není to hmyz, patří do třídy pavoukovců...:o)

        NLauri - Profil | Út 7.6.2011 11:55:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        jeden pavouček

          NPiskořík - Profil | Út 7.6.2011 11:52:48

          osud >> 9:41:17

          Babočka síťkovaná...:o)

            NPiskořík - Profil | Út 7.6.2011 11:50:35

            Arsenal >> Út 7.6.2011 9:50:00

            Konkrétněji rod Listohlod...:o)

              Nosud - Profil | Út 7.6.2011 10:51:29

              Carabus >> skvrnitý nebo huňatý?Klobouk dolů?ty jsi entomolog nebo je to tvé hobby?Dík.Tak tento zlatohlávek je ze slezské harty

                NCarabus - Profil | Út 7.6.2011 10:38:49

                osud >> Zlatohlávek skvrnitý (Oxythyrea funesta)

                  NArsenal - Profil | Út 7.6.2011 10:18:48

                  Carabus >> Díky za názvy druhů.Musím si pořídit nějaký atlas brouků...

                    NCarabus - Profil | Út 7.6.2011 10:11:22

                    Arsenal >> mandelinka Vrbař čtyřtečný (Clytra quadripunctata)

                      NCarabus - Profil | Út 7.6.2011 10:09:21

                      Arsenal >> nějaký nosatec

                        NCarabus - Profil | Út 7.6.2011 10:06:10

                        Arsenal >> samice tesaříka Leptera rubra

                          NArsenal - Profil | Út 7.6.2011 9:54:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Brouk...

                            NArsenal - Profil | Út 7.6.2011 9:50:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Kolem nahozených udic se jen hemží,všude brouk.Paráda... :-))

                              Nosud - Profil | Út 7.6.2011 9:44:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              ještě jedna

                                NArsenal - Profil | Út 7.6.2011 9:43:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Krasavec...

                                  Nosud - Profil | Út 7.6.2011 9:41:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  taky něco

                                    Nbuldozer - Profil | Út 7.6.2011 9:33:28

                                    Arsenal >> jasné:-)

                                      Njehla - Profil | Út 7.6.2011 9:31:47

                                      : vydrák - >> sqjelej nápad, tahle diskuse, mladas po návratu ze školy hned mastí sem rozšířit si obzory...!!!

                                        NArsenal - Profil | Út 7.6.2011 9:30:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Ferda lovcem...