Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

NArsenal - Profil | Út 7.6.2011 9:28:19

buldozer >> Trojejný kus Rado :-))

    Nbuldozer - Profil | Út 7.6.2011 8:50:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    vážka....

      NCarabus - Profil | Po 6.6.2011 23:34:16

      Carchy >> když se touhle dobou sebereš a odjedeš ne Pálavu, tak tam mimo tý Kudlanky uvidíš i spoustu jiných zajímavých hmyzáků. Je tam jenom jeden problém, život tam nechutně zpříjemňují ochranáři

        NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 23:23:06

        Piskořík >> Fakt....a ještě jsem chtěl zachytračit jaký mam pěkný stránky v oblíbenejch.

        :o)

        To čumim co u nás všechno žije.

          NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 23:20:08

          Carchy >> Přímo na Stepníka?

          To je ale náhodička...asi telepatie...:o)

            NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 23:16:10

            Piskořík >> Ty vole....mi nebudeš věřit.

            Zrovna jsem ti chtěl poslat odkaz na tyhle stránky a toho pavouka.To jsou fotky viď?

            Si připadám,jak kdybych fotil mobilem,když vidim ten rozdíl.

            :o)

              NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 23:14:43

              michec >> Hmm....pěkný :o)

                NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 23:13:37

                michec >> Krasavice...:o)

                  NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 23:13:20

                  Carchy >> A když tě bere tenhle Slíďák, znáš tohodle prevítka?

                  http://www.naturfoto.cz/stepnik-rudy-fotografie-429​5.html

                    Nmichec - Profil | Po 6.6.2011 23:12:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    A každá jiná :)

                      Nmichec - Profil | Po 6.6.2011 23:07:29

                      u nás je kudlanek celkem hodně, za rok jich potkám tak 5,6 kusů

                        NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 23:07:12

                        Piskořík >> To je jasný...

                        A když budu línej,tak zajdu do zverimexu a na chvilku si jí půjčim.

                        :o)

                          NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 23:06:03

                          Carchy >> To jo, ale kdybych jí chtěl trefit, tak pojedu na Moravu a budu slídit tam....než abych čekal, že jí potkám někde na jížním svahu Krušných hor...;o)

                            NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 23:05:03

                            Piskořík >> A hele...http://www.youtube.com/watch?v=fb_EZd2uFkc

                            To je ten slíďák..

                              NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 23:00:55

                              Carchy >> To podle svlečky nepoznám...:o)

                                NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 22:59:56

                                Piskořík >> Prej se šířej vlivem oteplování i hodně na sever.

                                Stejnak bych jí ale neviděl.To stejný jako strašilku.

                                ;-)

                                  NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 22:55:27

                                  Carchy >> Ne...ale fotil jsem jí jednou ve Španělsku na obyč foťák....:o)

                                  U nás by jsi musel na jih Moravy...tam by pravděpodobnost nálezu byla nejvyšší.

                                    NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 22:53:18

                                    Piskořík >> Neni to páskovec?

                                    edit:Po 6.6.2011 17:07:15 -

                                      NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 22:41:50

                                      Piskořík >>A kudlanku nemáš?

                                      Už googluju kde jí vystopovat,ale pochybuju,že bych si jí všimnul.

                                      :o)

                                        NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 22:38:09

                                        Carchy >> :o))


                                        To bylo samozřejmě na tebe...:o)


                                        Motýlice jsou pěkný...kor samci motýlice obecný jako dole fotce.