Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 22:26:39

Piskořík >> Šidélko je dobrý.Neni tak rychlý a nakonec si dá říct a vydrží chvilku posedět.

:o)

Ta motýlece je pěkná.Lítá mi u fleku kam chodim,ale nechce si sednout




A nech toho samokecu.

:o)

    NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 22:17:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Piskořík >> Se mnou nespolupracujou ani ráno...:o)


    O mnoho lepší je spolupráce s šidélkem nebo motýlicí...:o)

      Nmakass - Profil | Po 6.6.2011 22:10:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      tak přidávám taky něco na kouknutí

        NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 22:06:58

        Piskořík >> Vážky moc nespolupracujou.Chce to brzo ráno.Odpoledne jak začne pražit,tak je s focenim konec...

        :o)

          NBacon - Profil | Po 6.6.2011 21:51:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Přástevník vratičový -samice

            NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 21:50:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Vážka červená...akorát se nechtěla moc fotit...:o)

              Njozef 66 - Profil | Po 6.6.2011 21:48:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Dúfam , že ju každý pozná ...

                NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 21:45:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Tak ještě jeden vyžranej křižák a pro dnešek stačí....;-)

                  NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 21:43:58

                  Carchy >> Na napíchnutý nikdy nic...akorát jednou málem jednu mladou ekoložku....;o)

                    NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 21:39:38

                    Piskořík >> A co jsi na něj chytil?

                    ;-)

                      NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 21:38:28

                      Carchy >> Škoda, že jsem neměl foťák, když jsem je ještě napichoval....;o)

                        NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 21:37:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        ...

                          NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 21:36:19

                          Piskořík >> Moc pěkný Tome.

                          Toho nemam...

                          :o)

                            NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 21:31:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Červenáček ohnivý...Není přímo od vody ale z lesa kousek od rybníka....:o)

                              NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 21:29:34

                              Carchy >> Vypadá to tak....pohledej si to po netu...:o)

                                NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 21:29:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                ...

                                  NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 21:27:02

                                  Piskořík >> Pískorypka jo?

                                  :o)

                                    NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 21:25:33

                                    Carchy >> Nějakej druh samotářskejch včel. Možná nějaká Pískorypka....:o)

                                    A to pod tím je klíště....


                                    ;o)

                                      NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 21:20:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      ...

                                        NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 21:16:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Piskořík >> ???