Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 21:13:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Největší zlo co může u vody bejt...

    NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 21:10:48

    Carabus >> Pavučinky jsou dílo Předivky zhoubné...:o)

      NMichallos - Profil | Po 6.6.2011 21:09:01

      michec >> jj taky se rád nad tím zasměju,jen když to není můj případ,doufám že se to nebude mockrát opakovat...tak ať hmyzáci koušou:-)

        NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 21:05:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        ...

          Nmichec - Profil | Po 6.6.2011 21:04:29

          Michallos >> JJ historky s hmyzáky jsou fajn. Ale nesmí se týkat mě :) Hlavně ne pavouci.

            NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 21:04:22

            Carabus >> Hmm,hmm......a běžnej druh?

            Nebo něco vzácnějšího?

              NMichallos - Profil | Po 6.6.2011 21:01:33

              Marfi >> to se mi staslo loni v srpnu,jenže já odjel na dovolenou a tak mi pak naši volali že jsem měl v pokoji někojik netopýtů,tak potvora je přilákala asi jak pískala nebo co...fakt psycho,mamka michcer přestěhovat rybačku do sklepa:-((což v paneláku není moc fajn...

                NCarabus - Profil | Po 6.6.2011 21:00:50

                Carchy >> takže jsem trochu zapátral a pavouček je Křižák zelený (Araniella cucurbitina)

                  NPlotičkář - Profil | Po 6.6.2011 20:59:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Tady mám jěště jednoho okřídlenýho blonďáka.

                    NMichallos - Profil | Po 6.6.2011 20:59:24

                    michec >> ten jsem nenašel v té rychlosti a všoku co jsem měj tak jsem jen popadl papuč a začal je třískat...doufám že jsou všichni exitus jinak v noci bude legrace:D

                      NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 20:57:54

                        NCarabus - Profil | Po 6.6.2011 20:57:01

                        G.Moolis >> jj

                          NMarfi - Profil | Po 6.6.2011 20:56:04

                          Michallos >> jo to věřém - mě do tašky vlezla myš - a ukázale se až v pokoji! To bylo zděšení - já z ní, ona ze mě...:-)

                            NCarabus - Profil | Po 6.6.2011 20:55:22

                            Carchy >> nad tím pavoukem je pěkná jepice, ty pavučiny jsou plné housenek, ale jelikož je moje paměť vytlačena několika sklínkami slušné Frankovky, tak až zítra, a to červené je Pýchavkovník červcový (Endomychus coccineus)

                              NMarfi - Profil | Po 6.6.2011 20:53:18

                              Tady by to měla navštívit nějaká zarytá feministka která říká že se v chlapech nedá vyznat že jen koukají na sport v TV z gauče..... asi by se mlooooc divila... Každý má svého koníčka a láskyplně fotí dokonce i broučky....- jo i mužský můžou mít citlivý duše... :-) I přesto že nejsem žádnej odborník ani fanda na hmyzáky - díky Vydráku za toto téma. Některé fotky jsou fakt jak na výstavu....Je na co koukat!!!!

                                NPlotičkář - Profil | Po 6.6.2011 20:53:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Jeden maskovanej hmyzák.

                                  Nmichec - Profil | Po 6.6.2011 20:52:31

                                  Michallos >> biolit a je klid? :)

                                    NMichallos - Profil | Po 6.6.2011 20:49:34

                                    Sice bez fotky ale dnes mě doma čekalo nemilé překvapení když jsem po včerejšku zvedl batoh s rybařinou,který jsem nechal stát uprostřed pokoje, tak se vyrojilo asi dvěstěhlavé hejno mravenců:-((to byste nevěřili jak dokážou být rychlí,před chvilkou jsem to s nimi teprve vyřešil,od teď batoh jedině pověšený na větvi,nikdy ne na zemi:-))jo a mimojiné se se mnou podíval domů i jeden slimák:D

                                      NG.Moolis - Profil | Po 6.6.2011 20:47:15

                                      Carchy >> ten červený by měl být Endomychus coccineus, pýchavkovník.

                                        NCarabus - Profil | Po 6.6.2011 20:45:58

                                        Carchy >> tak pavouky opravdu neumím, ale ten tesařík pod ním je samec Tesaříka obecného (Leptura rubra), samice je pak nepatrně větší, má však cihlově zbarvené krovky