Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

Nprochy96 - Profil | Po 6.6.2011 20:44:37

Carchy >> pěkný fotky :)

    NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 20:41:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    ...

      NKokš - Profil | Po 6.6.2011 20:40:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      hnus, tímhle jsou obsypané celé stromy

        NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 20:38:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        ...

          NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 20:25:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Carabus >> ???

            NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 20:14:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            ...

              NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 20:01:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              ...

                NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 20:00:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Vroubenka smrdutá

                  NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 19:56:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Srpice

                    NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 19:43:31

                    Carabus >> Zákeřnice?

                    To docela sedí :o)

                      NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 18:38:38

                      Carabus >> Máte pravdu, kolego...když už nevim, měl jsem aspoň napsat, že je to něco z řádu polokřídlích a byl bych z obliga...;o)

                        NCarabus - Profil | Po 6.6.2011 18:30:33

                        Carchy >> z dovolením bych si dovolil s panem kolegou nesouhlasit, ale tvar těla a zalomení tykadel dávají tušit juvenilní stádium mnou níže popisované zákeřnice

                          NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 18:13:43

                          Carchy >> Nevim...nějakej Kněžicoid...:o)

                            NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 18:12:09

                            Piskořík >> A název?

                            :o)

                              NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 18:03:23

                              Carchy >> Pěknej potvor...:o)

                                NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 17:57:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Piskořík >> Hmm,hm....a tohle je obzvlášť hnusnej hmyzák.

                                Foto nic moc,škoda.Byl tak odpornej,že se mi to nepovedlo.

                                :o)

                                  NFranta H - Profil | Po 6.6.2011 17:56:49

                                  Když to má sedm teček je to sluníčko sedmitečné, když tečky nemá tak brouka přiměřeně zmáčkneme a hned je to ploštice.

                                    NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 17:54:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Carchy >> Máš si tu fotku rovnou přejmenovat a uložit...tak to dělám třeba já...:o)


                                    Jinak je to Tesařík ozbrojený...dřív měl druhovej název skvrnitý...:o)

                                      NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 17:50:06

                                      Piskořík >> Si vždycky zapomenu udělat poznámku a pak jsem línej to hledat.

                                      :o)

                                        NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 17:48:12

                                        Carchy >> A na co ti to potom říkám, když si to nepamatuješ?


                                        ;o)


                                        Jo, a mimochodem, dobrá fotka...