Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 17:44:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 17:43:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Název mi už Tomáš řikal,ale zapoměl jsem :o)

    Tesařík...?

      NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 17:43:25

      MOndo >> Klikoroh skvrnitý...:o)

        NMOndo - Profil | Po 6.6.2011 17:40:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        z víkendu... vyhříval se na kameni, ale nevím co to je (:

          NArsenal - Profil | Po 6.6.2011 17:26:23

          : vydrák >> Je to takový běžný luční květ.Všiml jsem si,že je pořád plný hmyzu.

            N: vydrák - Profil | Po 6.6.2011 17:20:03

            Arsenal >> Tak v poho:-))

              NArsenal - Profil | Po 6.6.2011 17:18:42

              : vydrák >> Kromě ty poslední,fotil v dubnu.Taky u vody.Ty ostatní dnes ráno na rybách,spíše dopoledne kolem desátý na naší labský tůni.Zahradu nevlastním...

                NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 17:17:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Arsenal >> Můrka je Adéla pestá, kovařík je jasnej, přesněji by to mohl bejt kovařík hladký, Pestřenka trubcová, Stehenáč a ten kovovej je nejspíš Bazlivec olšový....:o)

                  N: vydrák - Profil | Po 6.6.2011 17:15:04

                  Arsenal >> To vše jsi vyfotil okolo vody?Ty květiny,na kterých brouci sedí vypadají spíše na zahrádku!

                    NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 17:14:33

                    Pěkně jste to tady rozjeli...:o)

                      NArsenal - Profil | Po 6.6.2011 17:13:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Toho brouka fotil v půlce dubna.

                        NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 17:12:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        U Orlíku...;-)

                          NArsenal - Profil | Po 6.6.2011 17:07:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Ošklivý brouk...

                            NArsenal - Profil | Po 6.6.2011 17:04:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Hezký brouk...

                              NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 17:04:37

                              Arsenal >> Jo....těch pár mam...:o)

                                NArsenal - Profil | Po 6.6.2011 17:00:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Asi vosička...

                                  NArsenal - Profil | Po 6.6.2011 16:58:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Suprové maskování housenky.Natažená nehnutě jako nějaká slabá větévka...

                                    NVodník Kebule - Profil | Po 6.6.2011 16:53:46

                                    Arsenal >> To je kovařík, pokud se nemýlím?

                                      NArsenal - Profil | Po 6.6.2011 16:52:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Carchy >> Toho máš?Byl to kliďas.Neměl strach z focení :-)

                                        NArsenal - Profil | Po 6.6.2011 16:48:01

                                        Piskořík >> JJ.Kapr dnes ráno moc nebral,pípák ojediněle dal o sobě vědět,tak jsem fotil sousedy.Po hodně dlouhé době byl totálně sám u vody.Bože,to byl klid...