- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Je vůbec možné, aby se MRK zmenšoval?
Od doby mé registrace na tomto webu jsem svědkem neustálého nárůstu počtu registrovaných návštěvníků MRKu a přesto (nebo snad právě proto) je z mého pohledu MRK čím dál menší a menší, v současné době už z něj ta malost přímo čiší.
Inu, připojení na internet a i samotná výpočetní technika jsou teď cenově dostupné i vrstvám, které jsou na tom se svojí gramotností (myšleno všeobecně) značně na štíru (což v podstatě kvituji s povděkem). Avšak namísto toho, aby tito lidé zmíněných vymožeností využili k samovzdělávání a rozšiřování svých obzorů, marní svůj čas na MRKu a často "oblažují" ostatní svými výplody dle všeobecného mínění nevalné úrovně. Navíc MRK už dávno bohužel ztratil svou samočistící schopnost (bodejť ne) a tak po těchto atrapách rybářů těžko někdo může chtít, aby na základě sebereflexe, když žádnou nemají, sami své chování zde nějak korigovali.
Opravdu mě neuspokojuje "výměna" (byť virtuální) kolegů ospreye, JKL a dalších za třeba několik stovek či tisíců zmíněných atrap.
Chápu ale, že to mnohé uspokojuje velmi.
Inu, připojení na internet a i samotná výpočetní technika jsou teď cenově dostupné i vrstvám, které jsou na tom se svojí gramotností (myšleno všeobecně) značně na štíru (což v podstatě kvituji s povděkem). Avšak namísto toho, aby tito lidé zmíněných vymožeností využili k samovzdělávání a rozšiřování svých obzorů, marní svůj čas na MRKu a často "oblažují" ostatní svými výplody dle všeobecného mínění nevalné úrovně. Navíc MRK už dávno bohužel ztratil svou samočistící schopnost (bodejť ne) a tak po těchto atrapách rybářů těžko někdo může chtít, aby na základě sebereflexe, když žádnou nemají, sami své chování zde nějak korigovali.
Opravdu mě neuspokojuje "výměna" (byť virtuální) kolegů ospreye, JKL a dalších za třeba několik stovek či tisíců zmíněných atrap.
Chápu ale, že to mnohé uspokojuje velmi.
Autor diskuse: drda - Profil , 27.7.2010 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
11x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Ndrda - Profil | Út 27.7.2010 16:59:43
Přemas >> CarpHunder - 27.7.2010 16:57:56 >> vůbec ne. Měl jsem jiné zájmy a kdyby mi někdo řekl, že se v padesáti dám na rybařinu, řekl bych mu, že se zbláznil.
Ndrda - Profil | Út 27.7.2010 16:58:41
lobotomie (fanik) >> lobotomie - 27.7.2010 8:55:46 >> zajímavá otázka. V reálu (a ani tady) s tím problém v podstatě nemám. V soukromí je to o výběru toho, co ti vyhovuje a v zaměstnání je to o nastavení pravidel a jejich dodržování - což třeba tady dělá mnohým problém.
Jinak si dle tvého profesního zaměření myslím, že zrovna ty patříš mezi ty, kterým tento stav velmi vyhovuje, ne?
Jinak si dle tvého profesního zaměření myslím, že zrovna ty patříš mezi ty, kterým tento stav velmi vyhovuje, ne?
NCarpHunder - Profil | Út 27.7.2010 16:57:56
drda >> A to si to ty roky ani chvíli netušil? že tě to táhne k vodě??
Ndrda - Profil | Út 27.7.2010 16:55:36
Knapík >> asi máš pravdu, že se hodně lidí, kteří by tady měli co říct, může "ukrývat" v privátních diskusích.
Jinak debata v hospodě oproti debatě na netu má výhodu v tom, že není anonymní a probíhá face to face. Proto se převážně odvíjí zcela jinak.
Jinak debata v hospodě oproti debatě na netu má výhodu v tom, že není anonymní a probíhá face to face. Proto se převážně odvíjí zcela jinak.
Ndrda - Profil | Út 27.7.2010 16:54:03
Přemas >> CarpHunder - 27.7.2010 8:17:06 >> bohužel jsem neměl ani v rodině ani mezi kamarády nikoho, kdo by mě k rybařině dřív přivedl. Je mi to líto, ale už s tím nic neudělám.
Ndrda - Profil | Út 27.7.2010 16:51:09
sliver - samolibý vůl >> ale ano, myslím, že pár příspěvků ode mě bys tady našel. Obecně nemám důvod radit, pokud už se toho ujal někdo fundovanější přede mnou. Převážně se snažím psát jen tehdy, pokud mám co říct.
Nesouhlasím s tebou, že zde není důležitý pravopis. Ten je podle mě důležitý vždycky a všude. Písemný projev je skvělý prostředek (na netu v podstatě jediný), jak si o dotyčném člověku udělat alespoň nějakou představu. A to nejen na netu. Ale ani zdaleka tahle otázka není jen o psaní bez chyb.
Tedy když jsi to nakousnul, co podle tebe slovo "rybář" znamená?
Nesouhlasím s tebou, že zde není důležitý pravopis. Ten je podle mě důležitý vždycky a všude. Písemný projev je skvělý prostředek (na netu v podstatě jediný), jak si o dotyčném člověku udělat alespoň nějakou představu. A to nejen na netu. Ale ani zdaleka tahle otázka není jen o psaní bez chyb.
Tedy když jsi to nakousnul, co podle tebe slovo "rybář" znamená?
NMrKos - Profil | Út 27.7.2010 14:59:12
Si myslím že kvalita MRKu jako celku jen kopíruje ůroveň společnosti tak jak již pár lidí níže napsalo.
Napomáhá tomu hned několik aspektů jako povolenka skoro zadarmo nebo internet skoro zadarmo. K tomu soukromé zprávy či privátní diskuze v sobě skrývají velké % určité kvality která najednou schází na skle. Tím se degradace pouze urychlila.
Nezbývá než se přizpůsobit a naučit si vybírat a nebo jen tiše přihlížet. Vše ostatní je boj s větrnými mlýny.
Napomáhá tomu hned několik aspektů jako povolenka skoro zadarmo nebo internet skoro zadarmo. K tomu soukromé zprávy či privátní diskuze v sobě skrývají velké % určité kvality která najednou schází na skle. Tím se degradace pouze urychlila.
Nezbývá než se přizpůsobit a naučit si vybírat a nebo jen tiše přihlížet. Vše ostatní je boj s větrnými mlýny.
Nsiri - Profil | Út 27.7.2010 14:54:51
MD: nejhorsi na tom je, ze nevis, kdo by tu diktaturu nastolil... Bo myslim, ze onen vpad Avaru je uz nejakej ten patek v chodu. :)
NM_D - Profil | Út 27.7.2010 14:46:00
siri >> Bezpochyby. Začíná to drobnými změnami a končí to minimálně fašistickou vládou. Pro podobný scénář je dobře ovladatelné stádo suterénových mentálů s volebním právem ideální nástroj.
Nsiri - Profil | Út 27.7.2010 14:43:27
MD: vsak ja vim, ze statisticky to valneho vyznamu nema, zato ale jako signal... To uz je jina. A rekl bych, ze neni az tak puvodne tuzemsky, cili bych to videl jako dalsi znamku upadku tzv. zapadni civilizace, ktera pomalu ztraci pravo na preziti a skoro si uz nezaslouzi nez nejaky ten vpad Avaru... :)
Ndrozďák 30,42 - Profil | Út 27.7.2010 14:38:50
Mates PB >> tak naposledy, protože se mi opravdu nechce mrvit vyjímečně kvalitní diskusi osobními útoky.
Moje komentáře byly vedeny v naprosto obecné rovině, neotíraly se ani o nijakou konkrétní diskusi a už vůbec ne o konkrétní osobu. Opět sis naběhl na vidle, jelikož si měl opět potřebu se někde najít. Po pravdě si mi dost ukradený na to, abych se o tebe otíral. A když už bych tu potřebu měl, tak to udělám zcela zřetelně, jasně a konkrétně.
Píšu to s naprosto čistým vědomím, o nechápajícím by se dalo úspěšně polemizovat.
Odpovídat nemusíš a když tak ne sem. Ukončemež to.
Moje komentáře byly vedeny v naprosto obecné rovině, neotíraly se ani o nijakou konkrétní diskusi a už vůbec ne o konkrétní osobu. Opět sis naběhl na vidle, jelikož si měl opět potřebu se někde najít. Po pravdě si mi dost ukradený na to, abych se o tebe otíral. A když už bych tu potřebu měl, tak to udělám zcela zřetelně, jasně a konkrétně.
Píšu to s naprosto čistým vědomím, o nechápajícím by se dalo úspěšně polemizovat.
Odpovídat nemusíš a když tak ne sem. Ukončemež to.
Nhankar - Profil | Út 27.7.2010 14:37:53
já bych řekla že problém bude v tom že dřív sem chodilo dost lidí ale nedej bože když něco chytily a nepustily tak se na ně vrhla smšť nadávej tak to raději vzdaly a už sem nechoděj
NM_D - Profil | Út 27.7.2010 14:31:24
Wamp - 27.7.2010 14:20:44 >> No vidíš. A tady je ta Tvá "velká demokracie" v celé nahotě.
NMates PB - Profil | Út 27.7.2010 14:26:22
drozďák 30,42 >> No mě se zdá, že moje reakce byla zcela adekvátní, ty "trávo". Ty jseš chytrej kluk a myslím, že je zbytečné dělat nechápajícího. No nechám toho, nechci zabřednout do něčeho nepříjemného. Přeju ti hezký den a nezlob se, že jsem se ozval.
NWamp - Profil | Út 27.7.2010 14:20:44
M_D >>
Tohle je opravdu velmi složitý problém zasahující do širokých oblastí lidského jednání. Myslím si, že jeho kompletní zrušení apriori je blbost, ani ty bys určitě nechtěl vypovídat proti svému otci.
Kdyby se zeptali mě, navrhl bych jeho zrušení v rovině přestupků a jiných správních deliktů. Takže pokud odepřeš v této věci výpověď, bude ti hrozit stejná snakce jako je sankce horzící za projednávanou - předmětnou věc.
Tohle je opravdu velmi složitý problém zasahující do širokých oblastí lidského jednání. Myslím si, že jeho kompletní zrušení apriori je blbost, ani ty bys určitě nechtěl vypovídat proti svému otci.
Kdyby se zeptali mě, navrhl bych jeho zrušení v rovině přestupků a jiných správních deliktů. Takže pokud odepřeš v této věci výpověď, bude ti hrozit stejná snakce jako je sankce horzící za projednávanou - předmětnou věc.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NRybářsko-houbařské jádro .-)45001
NBrněnské jádro364683
NPerly MRKu ...!1171
NRybářský retro bazar.16778
NUdírny a uzení51139
NAkvaristika4245
NRyby, které mizí z našich vod.7259
NRybáři a vinařství925
NZoologický koutek MRKu.33417
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNRybáři vs ochránci přirody 42
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












