Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

Hugo Fisher - Profil | Pá 12.8.2011 15:02:42

Pitris >> nevim, zda by mi vydrzel fotak exponovat 5 hodin v kuse - jakozto baterka. :)

Ale asi jo.

A celkove to jde mimo me. Tak se prave ptam. :)

    Pitris - Profil | Pá 12.8.2011 15:00:32

    Hugo Fisher >> A co myslíš konkrétně? V PS je to záležitost na 20 minut :-) Jinak myslim že je to focený s ND filtrem/filtrama, jinak se k tak dlouhé expozici nedostaneš. Šutráky vypadaj osvětlený, na to stačí baterka a ty bláznivý barvy dostal asi tim, že se mu do toho už trochu promítl východ nebo západ slunce. Nesedí mi perspektiva na 10.5 rybu a moc bych nedal za to, kdyby to měl stackovaný a prohnaný photomatixem, kde lidem přesně tyhle barvy lezou....

      Hugo Fisher - Profil | Pá 12.8.2011 13:35:53

      Pitris >> o vkusu ci nevkusu fotky bych nepolemizoval (jako klidne bych takovu fotku do portfolia hned bral!)

      me by zajimalo, jak to jde udelat :)

        Pitris - Profil | Pá 12.8.2011 12:55:00

        Hugo Fisher >> Zaprvé by mě zajímalo, jestli to bylo zašumělý, protože to už je asi dost záhul na senzor a zadruhé kolik měl ND filtrů :-) A navíc se mi to nelíbí, je to jak omalovánky :-)

          Hugo Fisher - Profil | Pá 12.8.2011 12:27:22

          Starfish
          by hakka

          www.dpreview.com

          Camera:
          Nikon D3100
          Lens:
          Nikon AF DX Fisheye-Nikkor 10.5mm f/2.8G ED
          Submitted: Friday, 29th July, 2011 19:13 (GMT)
          Taken: Tuesday, 28th June, 2011
          Focal length: 10.5 mm
          Shutter speed: 19200 sec
          Aperture: F3.5
          ISO: 400

          /neni me foto! .. Ale dostala me ta doba expozice/

            Hugo Fisher - Profil | Pá 12.8.2011 12:05:21

            Brožeděj >> hm, uz mi ten odkaz taky nejde, sakra

            takova krasna nocni obloha to byla :)

              Brožeděj - Profil | Pá 12.8.2011 11:37:03

              Hugo Fisher >> asi error This XML file does not appear to have any style information associated with it. The document tree is shown below.

              AccessDenied
              Request has expired
              43B9F285D805A307
              2011-08-12T08:05:39Z

              saTBBTAetNVktjpY/naTcWGTBWnaRsjKxlVfjOEnIwgk6Di/+vm​mxRwKMuv5qvUS

              2011-08-12T09:36:48Z

                placew - Profil | Čt 11.8.2011 8:27:29

                nasadili ste mi chrobaka do hlavy. Sice, nie zeby som nerozmyslal nad novym lcd uz dlhsie, predsa len, moj Fujitsu (http://www.dooyoo.co.uk/tft-monitor/fujitsu-siemens​-scenicview-p19-2/) uz ma nejakych par rokov a veru nestal male peniaze (bral som to kvoli fotkam, na to aka je to technologia ma uzasne podanie farieb a velmi jemny raster), ale za 5tis, 23" IPS panel? Aj to fujitsu sa mi zda uz v poslednej dobe nejake kyvajuce na pozdrav - ako keby sa zmensovali pozorovacie uhly. tak asi si posondujem co a ako, aj ked som viac menej rozmyslal nad tymto http://www.alza.sk/24-hp-zr24w-d163528.htm

                  Sla - Profil | Čt 11.8.2011 8:05:51

                  Ledňáček (Iceman) >> jeste ses mohl podivat po tomhle. monitor od LG s IPS panelem a uvadi ze je i na hrani narocnych her. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=91023​

                    DeProfundis - Profil | St 10.8.2011 22:26:04

                    Ledňáček (Iceman) >> to je ale docela sympatická cena za IPSko. Kdo jednou zkusí něco lepšího než TN, už nechce jinak:-) Kdysi dávno jsem kupoval Sony HX95 s MVAčkem, protože an TNka se ohledně grafiky nedalo koukat, jen se člověk plácnul přes kapsu několikanásobně víc. Ale už mi spoustu let slouží ke spokojenosti a doufám, že ještě chvíli bude. A na hry je 5ms až kdoví kam... Já mám daleko daleko víc a FPS jsem na tom paříval o stošest bez problémů:-)

                      eXecutor - Profil | St 10.8.2011 21:25:31

                      „V prírode panuje dokonalá harmónia. Každé „prečo“ má svoje „preto“. Muž musí o pocitoch najskôr rozmýšľať a až potom o nich rozpráva, zatiaľ čo žena môže cítiť, rozprávať a rozmýšľať súčasne.“

                        R.P. - Profil | St 10.8.2011 20:05:59

                        Ledňáček (Iceman) >> ono papírové a reálné hodnoty jsou většinou úplně jiné, u TN panelů se z 2ms může vyklubat průměrných 15 ms

                          Ledňáček (Iceman) - Profil | St 10.8.2011 19:49:41

                          R.P. >> ok, o to lépe :-)
                          Napsal jsem to proto, aby mě pak někdo nezabil v práci nemůžu hry zkoušet a tak jsem to testnul jen rychlým posunem okna myší a jemná stopa tam je.

                            R.P. - Profil | St 10.8.2011 18:24:25

                            Ledňáček (Iceman) >> s tou odezvou bych to nebral tak vážně, tenhle má 6 ms a na hry bez problémů http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63176​, bratránek hraje zvodně Counter Strike na monitoru s odezvou 8 ms

                              Hugo Fisher - Profil | St 10.8.2011 18:24:13

                              Ledňáček (Iceman) >> ja vim. A taky jsem si ho cely prohledl a i precetl specifikaci. Neb kdyby "klient" vedel, na cem zpracovavam fotky, urizl by mi hlavu :)

                                Ledňáček (Iceman) - Profil | St 10.8.2011 18:21:22

                                Hugo Fisher >> woe, to je někde jinde :-))
                                Já poukázal na model pro "smrtelníky" :-)

                                  Hugo Fisher - Profil | St 10.8.2011 18:15:31

                                  Ledňáček (Iceman) >> ja bych chtel toto: http://store.apple.com/us/product/MC914?mco=MTgwOTQ​zMzk ale jen proto, ze je to Apple. Jinak tomu vubec nerozumim. :)

                                    Ledňáček (Iceman) - Profil | St 10.8.2011 18:10:57

                                    Tak jsem měl možnost si do práce koupit nový monitor, rozhodl jsem se vyzkoušet nejlevnější IPS panel na trhu od LG.
                                    Musím říct, že mě mile překvapil. Výborné podsvícení celé plochy, podání barev fakt na jedničku v této ceně (TN se mu můžou koukat do prdele).
                                    Chce to jen trošku poladit nastavení.
                                    Pokud někdo zvažujete levný LCD na grafiku a fotky, fakt ho doporučím zařadit do výběru. Samo nebude lepší než nějaké EIZO, nebo Dell UltraSharp, ale ty jsou cenově někde jinde.
                                    Mínusem je nepřítomnost HDMI vstupu (škoda, dnešní grafiky to mají většinou v základu), dále pak horší odezva 5ms (na filmy to jde, ale pro hráče to rozhodně není) a silně "plastové" provedení.
                                    Ale za ty peníze se to dá zkouskout. Výškové nastavení samozřejmostí, pivot také. Trošku horší stabilita, ale nic hroznýho.
                                    Zatím jsem nečetl žádnou recenzi, pokud jí někdo najdete hoďte sem odkaz, docela by mě zajímal názor lidí, které to posuzování LCD živí :-)

                                    Monitor je zde:
                                    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=88700​

                                      HoumrP - Profil | Út 9.8.2011 0:19:57

                                      Jedna ze slovenské vesnice....