Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

ZN - Profil | Čt 9.6.2011 20:19:19

HoumrP >>
pěkná fotka

    libor4u - Profil | Čt 9.6.2011 20:15:56

    Litolský most

      HoumrP - Profil | St 8.6.2011 23:04:55

      Buďte veselí....

        MP-E65mm - Profil | Út 7.6.2011 13:23:36

        Ladinek >> víš co je nejobtížnější na ty fotografii co jsi dal do linku? najít to správně místo, to co tu fotografii dělá fotografií. Najít toho tvora ( v tomto případě šídlatka) a spojit to s tím místem a správně to celé do sebe zakomponovat. Samotné udělání "cvaku" je pak už naprostá prkotina. Jenže s tím už do toho musíš jít a to je celý problém dnešních ehm...jak bych to měl napsal abych nebyl stodolou......"rychlokvašek"

        Jen dodám, nikoho nezajímá co je za fotografíí, ale jen výsledek a tak by to opravdu mělo být.

          MP-E65mm - Profil | Út 7.6.2011 13:13:36

          Aniž bych se chtěl kohokoliv zastávat, a podívám se co jsem před nějakým rokem fotil, tak mi jasně vyplívá, že nejhorší je když někdo svým rádoby hodnocením vytváří pocit dokonalé fotografie. To, že kritika je jen ku prospěchu věci ví každý, aspoň trošku uvažující člověk. A vždycky bude za kohokoliv mluvit jeho kredit. Jsou situace, kdy potěší hodnocení jen daného odborníka a to může být klidně i negativní hodnocení, jen to, že se pozastvil nad mým výsledkem. A to je myšleno obecně ne jenom ve fotografii.

            eXecutor - Profil | Út 7.6.2011 12:54:26

            Hugo Fisher >> dela , deeela ;-)

              Hugo Fisher - Profil | Út 7.6.2011 12:27:44

              Je tu veselo :)

              Tak si sem dam mlejn. A protoze me tesi, tak me nikdo nerozhodi. Preji vam totez! :)

                Ladinek - Profil | Út 7.6.2011 12:03:24

                ZN >> Mas pravdu byl to vicemene jen test. Ja s tim otocenym tamronem proste jeste fotit neumim. To zvetseni je docela brutal a tam se moc s kompozici hrat neda... ses rad, ze s k tomu focenymu objektu vubec na tech 10cm dostanes...

                Abych pravdu rekl, neznam moc lidi co fotej vazky, sidla, motylice atp. otocenou padinou...pokud o nekom takovym vis tak nahod nejaky foto...docela bych se nechal inspirovat :)

                Jeden znamej foti hezky fotky kudlanek, ma jedny z nejhezcich a nejoriginalnejsich maker jaky znam, ale bohuzel na to mi chybi sklo (180mm makro) pak si muzes hrat s bokehem, kompozici atp. u pevny padiny je to opravdu tvrdej orisek.... link > http://i.nyx.cz/files/00/00/06/06/606635_366d5835be​6b07dc1788.jpg

                A ano ta fotka stoji za prd....ale bylo to vicemene prvni letosni makro foceni, tak proc se nepodelit ? :))

                  ZN - Profil | Út 7.6.2011 11:44:05

                  DeProfundis >>
                  bohužel, toho estetického cítění mi přece jen troška chybí. Kdyby nechybělo, tak se neprcám s nějakou firmičkou a fotil bych. Z tohoto důvodu se nemůžu tvářit jako fotograf, i když mě to malinko sere:-)

                  Svých příkladů používám na webu, dle mého, až moc. A to není dobré.

                    DeProfundis - Profil | Út 7.6.2011 9:03:31

                    ZN >> ikdyž s kritikou Ladinkova "makra" musím souhlasit, měl bys trochu přibrzdit. Katt to nemyslí zle a rozhodně ti nijak nešlape na krk: Myslím, že jsi to špatně pochopil a zbytečně tuhle diskuzi přetáčíš do roviny, ve které jí zadavatel mít zřejmě nechtěl. Určitě by od tebe, jako od člověka, který se tváří jako "fotograf s vrozeným estetickým cítěním", bylo konstruktivnější, kdybys místo argumentů proč je co špatně, používal více nejlépe svých příkladů, kde bys vysvětlil proč a co je dobře. :-)

                      Maxwell - Profil | Út 7.6.2011 8:54:51

                      Katt >> Vůbec nezáleží na tom, zda fotografii pořídil amatér či profík a zrovna tak nezáleží, zda ji profík či amatér hodnotí. Pro fotografii platí obecná pravidla, která platí už od dob malířských mistrů a věř , že za ty časy jsou ověřená.... Pokud se někdo od těchto pravidel odprostí, samozřejmě může, ale mněl by to dělat s určitým záměrem.

                        HoumrP - Profil | Út 7.6.2011 7:42:36

                        Mláďata .....

                          Katt - Profil | Út 7.6.2011 4:53:59

                          Hele, mi dva se rozhodně pravdy nedopátráme, tak bych se na to už vykašlal. Mám pocit, že by jsme akurát "zasírali" toto téma, od kterého mnozí jeho přispivatelé a čitatelé očekávají určitě něco jiného, než-li filozofování dvou ....... duchých jedinců. Co se SZ týká, rád bych, aby jsi odpověděl, co so myslel větou "následně přečetl bez možnosti editovat". To mě docela zajímá, protože tomu nerozumím a jak už jsem psal, nechci to tady "zanášet" diskusí, která s focením nemá společného už vůbec nic, proto jsem zvolil formu SZ.

                            ZN - Profil | Po 6.6.2011 23:32:18

                            Katt >>
                            na SZ ti neodpovím. Není to nic osobního, ale co se pere veřejně, nemělo by se dle mého prát zčásti soukromně. Nezlob se, ale nemám rád, když se obecný problém, který se týká konkrétní diskuze, převádí do soukromých zpráv.
                            Co se týká tvého příspěvku. Nevím, proč to soustavně stavíš do konfrontační roviny, je to jen diskuze o názoru, je to zbytečné. Nesouhlasím s tvým názorem o pravdě či nepravdě, o kvalitě či nekvalitě. Bylo to probíráno mnohokrát, výsledek je vždy dosti nejistý. V každém případě, estetika je z velké části vrozená, moc špatně se dá učit. Rozdíl mezi dobrým a průměrným je v míře talentu, nejde s tím moc dělat, rozdíl mezi průměrným a špatným je v míře pokory a sebereflexe. Není to o žádné obecné pravdě, ta je zavádějící. Jak jinak si vysvětlit, že nejčtenější deník je BLESK, škvára všech škvár. Ale lidem se evidentně líbi, proto je nečtenější. Musím nutně podlehnout této míře nevkusu? Nemusím.
                            Prosím tě, nepleť něco o profíkoch, nemají s focením nic společného, je to jen tvá berlička, není to argument. Je blbé místo argumentů používat krumpáč, je to obehraná demagogie, která občas na některé lidi zabírá. Tady je to podivné, zavádějící. Mělo by se argumentovat, proč je fotka špatná a proč dobrá. A to nejsou pevně dané mantinely, žádné dogma, jen ta míra estetického cítění a vnímaní, a troška "obecných" pravidel o fotografii. Pořád dokola omíláš něco o amatérech. Vůbec nechápu, co to má s diskuzí co společného. Já například vůbec nerozumím vážné hudbě, občas si ji rád poslechnu, ale nikdy, podotýkam nikdy, by mě nenapadlo, diskutovat o její úrovni. Sebekriticky, nerozumím tomu. Ale Devátá se mi líbí, přitom je to velice uznávaná věc. A asi poprávu, jinak by nepřežila ty roky. Tím chci zase jen naznačit, že diskutovat by člověk měl o věcech, do kterých trošku, aspoň trošičku, vidí.
                            Rozpoutal jsi debatu, která mě moc nebaví, a tak jak ti naznačili už kolegové, nemá s konfrontací nic společného. Fakt nic.

                              Katt - Profil | Po 6.6.2011 22:30:42

                              ZN >> Já si nemyslím, že jsem nestřílel úplně od boku. Já jsem chtěl jenom říci, že vy "odborníci" jste mnohdy limitováni hranicemi, které kdosi postavil a to je škoda. Ony pevné hranice jsou mnohdy jenom na škodu věci. V celého procesu hodnocení je potřeba zohlednit také subjektivní pohled hodnotitele. Asi jinak bude hodnotit fotografii amatér, který své hodnocení vypálí bez znalosti oněch pravidel a jinak bude stejné foto hodnotit třeba "zdegenerovaný" fotograf, který posuzuje ono dílo z pohledu jakých si tvrdých pra pravidel. Teď je otázka, kdo se svým hodnocením blíží k pravdě o kvalitě fotografie. Já si myslím, že ani jeden, protože každy z pohledu je relativní, což si mohu vysvětlit i tak že oba názory budou stát za h°vno, jelikože pravdu mám jenom já. Je to prostě složité, ale pokud se tato diskuse věnuje fotografování které se pohybuje v pevně daných mantinelech, asi tu nemám co dělat, to je fakt....jsem jenom amatér, který cvaká a nepřemýšlí, kdežto ty jsi profík, který pravděpodobně vlastní dokonalý patent na kritiku vložených fotek na MRKu. Podaří-li se mi někdy fotografie, která bude mít vše (kompozici, myšlenku a emoce), určitě jí sem vložím a rád si poslechnu tvůj (i třeba negativní) názor, protože já se kritiky od silnoduchých jedinců nebojím :-)

                                ZN - Profil | Po 6.6.2011 21:32:05

                                Katt >>
                                máš pravdu, je to jedno. Není důležité, jak dlouho člověk na MRKu je, ale jak jsou jeho příspěvky relevantní. Dle mého, ty jsi střílel od boku, aniž by jsi měl o daném tématu páru. Jen tak, z principu. Ale to je tady docela běžné.
                                Co mě zaráží, že jsi svým příspěvkem chtěl jenom jedno, někomu šlápnout na krk, aniž by jsi měl co řící, což jsi doložil poznámkou, že jsi naprostý amatér (což jsme ostatně všichni), a poznámkou o čistě dokumentární fotografii. Jen tak btw., čistě dokumentární fotografie je to nejemocionálnější, co může vůbec být. Některé čistě dokumentární fotky díky svým emocím dokázaly změnit svět, dokázaly změnit myšlení lidí. Čistě dokumentární fotografie houby není dokumentární, ale cvak. Je pravdou, že i ten cvak může mít nějaký rukopis. To je ale asi zbytečné vysvětlovat.
                                Nechci tě v žádném případě nějak napadat, ale na MRKu začalo být běžné, že se kde kdo vyjadřuje k věcem, o kterých prakticky nic neví, ale přesto se snaží "zamíchat" do debaty , což si myslím o tvém příspěvku. Toto, na rozdíl od jiných otázek, je čistě odborný pokec. Dle zadání autora. Proto si myslím, že díky tvému prvnímu příspěvku ke mě, jsi prostě jen tak střílel na vrata stodoly a netrefil ani stodolu. Znovu podotýkám, když chci něco psát, měl bych o věci něco vědět.

                                Závěrem bych chtěl jen podotknout, že je to jen internetová debata a k tvé poslední větě píši, OK:-)

                                  Katt - Profil | Po 6.6.2011 16:45:44

                                  HoumrP >> Zkusím se na mrknout. Díky za odkaz.

                                    HoumrP - Profil | Po 6.6.2011 16:34:06

                                    Katt >> Kritika fotky se dá napsat na dva řádky a pokud dotyčný o fotografování alespoň něco málo ví, tak pochopí o co jde. Ale pokud napíšeš........... I tak budu velice rád, když mi vysvětlíš, co má taková "dokonalá" fotografie mít a jak toho dosáhnout..........................................​.........
                                    Tak to ti asi nikdo neodpoví. To je na knihu :-)) a to doslova. Ale mohu poradit. Přečti si něco zde....... http://www.fotoroman.cz/techniques2.htm

                                      Katt - Profil | Po 6.6.2011 15:48:15

                                      ZN >> ZN - 6.6.2011 10:03:12 >> Zdravím, na MRKu jsem od začátku roku 2007, ale to je úplně jedno, to přeci žádnou roli nehraje, nebo ano? Jestli spojuješ člověka jenom s tím, kdy se kdo kam zaregistroval, tak to není co dodat, na to doopravdy nemám argumenty. Asi máš pravdu, jsem slaboduchý. I tak budu velice rád, když mi vysvětlíš, co má taková "dokonalá" fotografie mít a jak toho dosáhnout. Rád se nechám ponaučit, protože ve fotografování jsem naprostý amatér. Kolego, já třeba naprosto nechápu, jaké emoce může mít čistě dokumentární fotografie např. houby.

                                      A ještě jedna věc: já nic nehodnotím (v tvém případě ani není co, protože o tvou fotografii nešlo), já jsem jenom napsal svůj názor na tvůj příspěvek. Jestli neumíš bez urážky (a urážky oponenta) přijmout má kritická slova, tak se ti omlouvám. Já tvé vyjádření na mou "slaboduchost" přijímám a pokusím se s tím něco dělat.....OK?

                                        Pitris - Profil | Po 6.6.2011 13:20:19

                                        Katt >> Jen drobný dodatek, ne každá kritika je myšlena špatně s cílem si po dotyčném trochu zašlapat. Někdy je kritika i konstruktivní a může někomu pomoci, v tomto případě Ládinkovi udělat příště hezkou fotku a ne cvaknutí, na kterém si vyzkouší, že mu reverz macro funguje. Vnímat hezký věci neni utrpení, fakt :-)