- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Foto jádro - aneb mame radi fotografovani
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!
Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou
Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
126x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
MP-E65mm - Profil | Út 7.6.2011 13:23:36
Jen dodám, nikoho nezajímá co je za fotografíí, ale jen výsledek a tak by to opravdu mělo být.
MP-E65mm - Profil | Út 7.6.2011 13:13:36
Hugo Fisher - Profil | Út 7.6.2011 12:27:44
Tak si sem dam mlejn. A protoze me tesi, tak me nikdo nerozhodi. Preji vam totez! :)
Ladinek - Profil | Út 7.6.2011 12:03:24
Abych pravdu rekl, neznam moc lidi co fotej vazky, sidla, motylice atp. otocenou padinou...pokud o nekom takovym vis tak nahod nejaky foto...docela bych se nechal inspirovat :)
Jeden znamej foti hezky fotky kudlanek, ma jedny z nejhezcich a nejoriginalnejsich maker jaky znam, ale bohuzel na to mi chybi sklo (180mm makro) pak si muzes hrat s bokehem, kompozici atp. u pevny padiny je to opravdu tvrdej orisek.... link > http://i.nyx.cz/files/00/00/06/06/606635_366d5835be6b07dc1788.jpg
A ano ta fotka stoji za prd....ale bylo to vicemene prvni letosni makro foceni, tak proc se nepodelit ? :))
ZN - Profil | Út 7.6.2011 11:44:05
bohužel, toho estetického cítění mi přece jen troška chybí. Kdyby nechybělo, tak se neprcám s nějakou firmičkou a fotil bych. Z tohoto důvodu se nemůžu tvářit jako fotograf, i když mě to malinko sere:-)
Svých příkladů používám na webu, dle mého, až moc. A to není dobré.
DeProfundis - Profil | Út 7.6.2011 9:03:31
Maxwell - Profil | Út 7.6.2011 8:54:51
Katt - Profil | Út 7.6.2011 4:53:59
ZN - Profil | Po 6.6.2011 23:32:18
na SZ ti neodpovím. Není to nic osobního, ale co se pere veřejně, nemělo by se dle mého prát zčásti soukromně. Nezlob se, ale nemám rád, když se obecný problém, který se týká konkrétní diskuze, převádí do soukromých zpráv.
Co se týká tvého příspěvku. Nevím, proč to soustavně stavíš do konfrontační roviny, je to jen diskuze o názoru, je to zbytečné. Nesouhlasím s tvým názorem o pravdě či nepravdě, o kvalitě či nekvalitě. Bylo to probíráno mnohokrát, výsledek je vždy dosti nejistý. V každém případě, estetika je z velké části vrozená, moc špatně se dá učit. Rozdíl mezi dobrým a průměrným je v míře talentu, nejde s tím moc dělat, rozdíl mezi průměrným a špatným je v míře pokory a sebereflexe. Není to o žádné obecné pravdě, ta je zavádějící. Jak jinak si vysvětlit, že nejčtenější deník je BLESK, škvára všech škvár. Ale lidem se evidentně líbi, proto je nečtenější. Musím nutně podlehnout této míře nevkusu? Nemusím.
Prosím tě, nepleť něco o profíkoch, nemají s focením nic společného, je to jen tvá berlička, není to argument. Je blbé místo argumentů používat krumpáč, je to obehraná demagogie, která občas na některé lidi zabírá. Tady je to podivné, zavádějící. Mělo by se argumentovat, proč je fotka špatná a proč dobrá. A to nejsou pevně dané mantinely, žádné dogma, jen ta míra estetického cítění a vnímaní, a troška "obecných" pravidel o fotografii. Pořád dokola omíláš něco o amatérech. Vůbec nechápu, co to má s diskuzí co společného. Já například vůbec nerozumím vážné hudbě, občas si ji rád poslechnu, ale nikdy, podotýkam nikdy, by mě nenapadlo, diskutovat o její úrovni. Sebekriticky, nerozumím tomu. Ale Devátá se mi líbí, přitom je to velice uznávaná věc. A asi poprávu, jinak by nepřežila ty roky. Tím chci zase jen naznačit, že diskutovat by člověk měl o věcech, do kterých trošku, aspoň trošičku, vidí.
Rozpoutal jsi debatu, která mě moc nebaví, a tak jak ti naznačili už kolegové, nemá s konfrontací nic společného. Fakt nic.
Katt - Profil | Po 6.6.2011 22:30:42
ZN - Profil | Po 6.6.2011 21:32:05
máš pravdu, je to jedno. Není důležité, jak dlouho člověk na MRKu je, ale jak jsou jeho příspěvky relevantní. Dle mého, ty jsi střílel od boku, aniž by jsi měl o daném tématu páru. Jen tak, z principu. Ale to je tady docela běžné.
Co mě zaráží, že jsi svým příspěvkem chtěl jenom jedno, někomu šlápnout na krk, aniž by jsi měl co řící, což jsi doložil poznámkou, že jsi naprostý amatér (což jsme ostatně všichni), a poznámkou o čistě dokumentární fotografii. Jen tak btw., čistě dokumentární fotografie je to nejemocionálnější, co může vůbec být. Některé čistě dokumentární fotky díky svým emocím dokázaly změnit svět, dokázaly změnit myšlení lidí. Čistě dokumentární fotografie houby není dokumentární, ale cvak. Je pravdou, že i ten cvak může mít nějaký rukopis. To je ale asi zbytečné vysvětlovat.
Nechci tě v žádném případě nějak napadat, ale na MRKu začalo být běžné, že se kde kdo vyjadřuje k věcem, o kterých prakticky nic neví, ale přesto se snaží "zamíchat" do debaty , což si myslím o tvém příspěvku. Toto, na rozdíl od jiných otázek, je čistě odborný pokec. Dle zadání autora. Proto si myslím, že díky tvému prvnímu příspěvku ke mě, jsi prostě jen tak střílel na vrata stodoly a netrefil ani stodolu. Znovu podotýkám, když chci něco psát, měl bych o věci něco vědět.
Závěrem bych chtěl jen podotknout, že je to jen internetová debata a k tvé poslední větě píši, OK:-)
HoumrP - Profil | Po 6.6.2011 16:34:06
Tak to ti asi nikdo neodpoví. To je na knihu :-)) a to doslova. Ale mohu poradit. Přečti si něco zde....... http://www.fotoroman.cz/techniques2.htm
Katt - Profil | Po 6.6.2011 15:48:15
A ještě jedna věc: já nic nehodnotím (v tvém případě ani není co, protože o tvou fotografii nešlo), já jsem jenom napsal svůj názor na tvůj příspěvek. Jestli neumíš bez urážky (a urážky oponenta) přijmout má kritická slova, tak se ti omlouvám. Já tvé vyjádření na mou "slaboduchost" přijímám a pokusím se s tím něco dělat.....OK?
Pitris - Profil | Po 6.6.2011 13:20:19
Čtenáři této diskuse také sledují
Fóry59881
Rybářsko-houbařské jádro .-)45011
Udírny a uzení51146
Zoologický koutek MRKu.33424
Fotografování z pohledu amatérského rybáře53894
Čína - objednali ste uz nieco?15756
Brněnské jádro364683
Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22061
Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5796
Lodě - Loďky - Lodičky18426
Kde to žije - všechna témata
9:30Lov pod jezem v letních vedrech? 32
9:27Rybářský kniho - koutek 144
7:27471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
Pá🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"















