Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

placew - Profil | Čt 21.4.2011 22:12:50

Ledňáček (Iceman) >> o tom potom, sklo je to vyborne, ale ked ma stat v skrini...

    Ledňáček (Iceman) - Profil | Čt 21.4.2011 22:01:38

    placew >> :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    Hele já ti nevím, tohle sklo je hodně chváleno, moc lidí ho neprodává. Mít na něj tak je doma, ale jsou fakt důležitější věci :-)

      placew - Profil | Čt 21.4.2011 21:52:16

      Ledňáček (Iceman) >> ako nahradu som chcel kupit pevne sklo 100 f/2.8 USM macro. Ale zevraj nie, ze by jej chybal (hlavne ze 99% casu stoji v skrini)

        Hugo Fisher - Profil | Čt 21.4.2011 21:36:22

        Ledňáček (Iceman) >> i ja .. musi si na sebe vydelat. :)

        Takze pri mem tempu je za 5 let splaceny :))

          Ledňáček (Iceman) - Profil | Čt 21.4.2011 21:29:58

          Hugo Fisher >> tak to je jasný, taková skla vidím jen ve výlohách :-)

            Ledňáček (Iceman) - Profil | Čt 21.4.2011 21:29:28

            placew >> chci, ale zaplatit ho teď nemohu. Ale tvé ženě bych náhradu fakt uměl sehnat :-)))

              Hugo Fisher - Profil | Čt 21.4.2011 21:24:23

              Ledňáček (Iceman) >> no jo, kdyz ja chci Canon 70-200/2.8 L IS II :)

              A to je pak tezky, mit dve podobny. :)))

                placew - Profil | Čt 21.4.2011 21:17:22

                Ledňáček (Iceman) >> mam to iste len v f/4, nechces? Len sa musim opytat zeny, ci jej nebude chybat :)

                  Ledňáček (Iceman) - Profil | Čt 21.4.2011 20:54:11

                  Hugo Fisher >> takový parádní sklo, bohužel mimo mé možnosti :-)

                    Sla - Profil | Čt 21.4.2011 19:57:17

                    ahojte. chtel bych koupit zrcadlovku ale nechci utracet za nove zbozi tak se chci zeptat zda by tady nekdo nemel na prodej v zachovalem stavu Nikon (D70 -+ ) nebo Canon ( 400 +-)nejlepe i s nejakym zakladnim sklem. Z aukra se mi to moc nechce kupovat-radsi od nekoho tady.
                    Snad nebude vadit že jsem to dal sem do otazky. diky

                      Hugo Fisher - Profil | Čt 21.4.2011 14:28:28

                      Aniž bych z toho tady chtěl dělat bazar (autor otázky dle vlastního uvážení nechť klidně smaže):

                      Prodám objektiv Canon 70-200/2.8L. Stav 1A (perfektní). Včetně sluneční clony, UV filtru Hoya S-HMC, originálního pevného obalu. Více info přes SZ.

                        Hugo Fisher - Profil | St 20.4.2011 0:19:22

                        DeProfundis >> delam v lightroomu, tam se mi fotky otaceji automaticky. A datumy - ja nevim, ja to nikdy neresil. Ulozim fotky podle dane akce.

                        Problem jsem spis parkrat zaznamenal pri foceni na dve tela (svatba), kdy se mi po nahrani fotek do jednoho adresare stalo (opakovane, neb jsem pako :) ), ze jedno telo melo cas o nekolik minut jinak, nez druhe a tim padem mi nesedela posloupnost fotek dle casove osy svatby. :)))

                        Ale existuje jeden cesky programek, diky bohu za nej, ktery mi to krasne srovnal.

                          DeProfundis - Profil | Út 19.4.2011 23:29:17

                          Hugo Fisher >> no dělej jak myslíš! :o)

                          A ještě jsi mi neodpověděl, jestli nějak řešíš to rozházení po datumech a automatický otáčení?

                            DeProfundis - Profil | Út 19.4.2011 23:26:19

                            HoumrP >> ty taky všechno prokecneš:-)

                              HoumrP - Profil | Út 19.4.2011 17:53:43

                              Hugo Fisher >> jo, musím souhlasit, čtečka je určitě rychlejší. Používám jí 6 let a nikdy se s kartou, co se týče kontaktů, nic nestalo.


                              DeProfundis ... to tě vyjde poštovné dráž, než ta 32 MB :-))

                                Moravia - Profil | Út 19.4.2011 17:35:16

                                MP-E65mm >> Já si nechty nekoušu od čeho asi vynalezli nůžky.

                                  Hugo Fisher - Profil | Út 19.4.2011 13:58:19

                                  DeProfundis >> krasna nabidka :))) , ale karet mam myslim dost :)

                                    Hugo Fisher - Profil | Út 19.4.2011 13:50:32

                                    Dalsi priklad z praxe - kdyz jsem na svatbe a dojde jedna karta, hodim ji pres ctecku do NB, aby se ulozila a mezitim s fotakem fotim na dalsi kartu.

                                    Jinak ctecku mam tuto: http://www.delock.com/produkte/gruppen/Express-Card​/Delock_Express_Card_to_CFast_Memory_Cards_61793.ht​ml a rychlost ukladani mi prijde famozni (v porovani s predchozi USB cteckou).

                                      MP-E65mm - Profil | Út 19.4.2011 12:54:49

                                      Ledňáček (Iceman) >> ten slot by měl být tak vycentrován, že by si musel použít opravdu hrubou sílu aby si to poškodil. Já tam mám jakési "vodící lištičky" na kartě jsou po hranách zářezy................... nelze ji tam vložit opačně, nebo jakkoliv špatně.

                                      Obecně lze říct, že manipulace karta/čtečka je lepší než tělo/usb kabel. Rychlost přenosu dat jsem nikdy nějak neřešil....................... za to rychlost zápisu na kartu, ano :-)

                                        Rybatorstr - Profil | Út 19.4.2011 11:31:26

                                        Babočka.