Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

DeProfundis - Profil | Út 19.4.2011 11:29:35

našel jsem tu jednu dvaatřicítku CFku, tak kdyby třeba někdo chtěl za mrzký peníz :o)))

třeba Hugo že by měl ještě jednu, co? :-)

    placew - Profil | Út 19.4.2011 11:03:22

    DeProfundis >> tu suhlas :)

      Ledňáček (Iceman) - Profil | Út 19.4.2011 11:01:52

      DeProfundis >> proto se bojím tu CF zbytečně z foťáku tahat, tam jsou ty kontakty jako jehly, stačí jednu ohnout a jsou problémy na světě.

        DeProfundis - Profil | Út 19.4.2011 11:00:17

        Ledňáček (Iceman) >> kup si univerzálnější notebook:o)

        Bavím se o čtečkách obecně, já svoje starý CFka do noťasu taky nedám:-), pro jistotu ani žádnej svůj NB nemám, ikdyž jich doma pár je...
        Pak je tu ještě druhej pohled a to je manipulace s kartou (vyndávání a nandávání do čtečky/foťáku) a její výdrž, potažmo opotřebení kontaktů ve foťáku. Tuhle jsem jedno nejvíc používaný SDčko lepil vteřiňákem, bo mi ten plast od věčnýho přendávání prasknul a to si věcí dost vážím na to, aby to bylo od prasáckýho zacházení.

          Shu-lin - Profil | Út 19.4.2011 10:35:44

          Ledňáček (Iceman) >> Stříkni do čtečky WDčko:-)

            Ledňáček (Iceman) - Profil | Út 19.4.2011 10:32:34

            DeProfundis >> mě se ta CF karta do čtečky v NTB nějak nechce vejít :-)))

              DeProfundis - Profil | Út 19.4.2011 10:29:16

              Hugo Fisher >> taky jsem prvně připojil foťák ke kompu někdy roku 2003, ale od tý doby se trochu změnilo a tak bych si tou rychlostí čtečka vs. foťák nebyl tak jistej. Je to kus od kusu a někdy mě čtečky v noťasu svojí pomalostí pěkně kakaji. Ale není nic jednoduššího než to vyzkoušet.:-)

                DeProfundis - Profil | Út 19.4.2011 10:25:13

                Hugo Fisher >> mám i čtečku, ale i tak canona připojuju přes kabel, protože mám tak nakonfigurovanej canoňáckej soft, že mi to po připojení samo fotky namrská do adresářů dle datumu cvaknutí. Pak to hned automaticky otočí fotky "na výšku". A já se s tím nemusím jebat růčo. Třeba to nějakej soft dneska umí i z karty, ale už jsem po tom léta nepátral, tak netuším.

                  Hugo Fisher - Profil | Út 19.4.2011 10:22:12

                  Ladinek >> ja se priznam, ze jsem za celou dobu foceni - tj. od roku 2003, kdy jsem koupil prvni digital, spojil fotak primo s Pc jen jednou. Kdyz jsem fotil nejake produkty a hned jsem koukal na vysledek na velkem monitoru. Jinak jsem mel od zacatku vzdy ctecku. Ni nevim proc, snad jsem veril, ze se to stahne rychleji. :)

                  Ted kdyz stahuji 32gb kartu plnou RAWu, tak jedu pres ctecku do Expresscard slotu v notebooku a myslim (doufam :) ), ze rychlost je solidnejsi, nez stahovani primo pres fotak. :)

                    Ladinek - Profil | Út 19.4.2011 10:07:38

                    Hugo Fisher >> me prislo vzdycky jednodusi pripojit rovnou fotak a pres EOS utility stahnout nejnovejsi fotky :)
                    Ale chapu to treba na reportaze kdy mas u sebe vic karet a rovnou pres net posilas do redakce :)

                      MP-E65mm - Profil | Út 19.4.2011 0:35:04

                      Moravia >> měl by sis přestat kousat nehty .......................

                        Moravia - Profil | Po 18.4.2011 19:04:14

                        Slepýš

                          Nitram. - Profil | Po 18.4.2011 18:34:56

                          včera jsem taky něco nafotil,už by to chtělo lepší stroj
                          Pálava

                            Ledňáček (Iceman) - Profil | Po 18.4.2011 13:33:09

                            placew >> díky, už jsem to našel :-)

                              placew - Profil | Po 18.4.2011 13:31:14

                              Ledňáček (Iceman) >> nie, je to produkt microsoftu. Vola sa to Windows Live Gallery.

                                Ledňáček (Iceman) - Profil | Po 18.4.2011 13:22:43

                                placew >> dík, jdu se po tom mrknout. To je produkt Canonu?

                                  Ledňáček (Iceman) - Profil | Po 18.4.2011 13:22:17

                                  Hugo Fisher >> čtečku na CF nemám, nepoužívám :-)

                                    placew - Profil | Po 18.4.2011 12:49:05

                                    Ledňáček (Iceman) >> nainstalluj si live gallery - ta obsahuje ovladace aj od Canonu. Nepotreboval som tak vobec nic installovat priamo z Canonu, islo to krasne by default ;)

                                      Hugo Fisher - Profil | Po 18.4.2011 12:42:48

                                      Ledňáček (Iceman) >> mozna to nechapu, ale ty fakt potrebujes nezbytne propojovat primo fotak s pc? Neni lepsi mit vazne tu ctecku .. ?

                                        Ledňáček (Iceman) - Profil | Po 18.4.2011 12:27:06

                                        placew >> je to možné, ale na google je spousta diskuzí o tomto problému. Nevím, nenašel jsem lepší řešení, bez WIA ovladačů od Canonu se mě žádný z mých Canonů do systému nepřihlásí, Po instalaci Camera Wia se mě Ixus přihlásí ale 350 nee. Pokud máte někdo řešení lepší, než to v menu stále přepínat (připojuji se k vícero PC) budu moc vděčný :-).