Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

NBrožeděj - Profil | So 19.3.2011 21:55:54

večerní blbnutí

    NTomik - Profil | So 19.3.2011 18:39:35

    Ahoj byl jsem na koncerte p.Schmitzera a bylo docela pro me tezke ho vyfotit,ale nakonec jsem to nejak zvladl:-)i kdyz ne uplne podle mych predstav:-)

      NDrinks - Profil | So 19.3.2011 15:01:47

      Brožeděj >> No já ho v ruce měl, strýc ho má, jen bych rád viděl další názory strýc je sním spokojený, vic jazyků víc chutí , právě:/

        NBrožeděj - Profil | So 19.3.2011 13:42:48

        Drinks >> moje rada je vyprdnout se na rady a jít si do fotoobchodu zkusit, jak ti to vyhovuje. V této cenové hladině se dá vcelku vybrat, takže pár kousků do ruky dostaneš. U mě osobně je preference na rychlosti náběhu, rychlost zaostřování a možnosti odstoupit od plného automatu.

        tady máš review http://www.photographyblog.com/reviews/olympus_sp_8​00uz_review/

          NDrinks - Profil | So 19.3.2011 12:38:36

          http://www.alza.cz/olympus-sp-800uz-cerny-d159004.h​tm?kampan=heureka.cz

          Váš názor ?

          budu fotit v noci , krátší videa , i delší přiměřeně :))

          krajina a podobné ..

          Každá rada je vítaná :) díky :)

            NJarda 2004 - Profil | So 19.3.2011 11:14:48

            JKh >> No byl ale bylo taky parádně zataženo tak že smoliček:-))

              NJKh - Profil | So 19.3.2011 8:54:36

              snook >> povedené......., nebyl náhodou největší úplněk za posledních 8let? u nás bylo úplně zamračeno :-(

                Nsnook - Profil | So 19.3.2011 2:02:23

                Tady jedna fotecka z vecera:-)

                  Njirka0 - Profil | Pá 18.3.2011 23:36:17

                  JKh >> Ono pro dobrou fotku je jistě potřeba něco udělat,mít dobrý nápad,motiv,světlo,oko,clonu,čas atd.Ale né každý má ten cit a oko.

                    NJKh - Profil | Pá 18.3.2011 23:16:20

                    jirka0 >> ono i to je těžké posoudit.....někdo řekne o fotografii, že je hezká, jiný se ani neohlédne.....někomu se líbí mercedes, jinému bavorák.....vem si jen poslední výstavu na které jsi byl, určitě se ti tam ne všechno líbilo...

                    Mě se třeba na posledním World press photu opravdu libilo asi jen 10-15 fotek, ostatní mi zase tak vyjímečné nepřipadly, určitě byly dobré, ale myslím, že jsem viděl lepší (třeba minulý ročník). Bratranec byl nadšený téměř ze všech.....

                    myslím, že nejduležitější je, aby to autora naplňovalo a bavilo, potom to má smysl....

                      Njirka0 - Profil | Pá 18.3.2011 23:05:18

                      JKh >> Tak pravdu máš o tom žádná,já jen píšu že někdo to má snad od boha a někdo to nedokáže prostě nikdy.Také k tomu dávám dost smajlíků.

                        NJKh - Profil | Pá 18.3.2011 22:59:28

                        jirka0 >> teorie je jen teorie....ta ti jen pomůže s tím co chceš zachytit a pokud ji budeš ovladat bude to možná tak jak jsi si to představoval....teorie nemá jinak nic s fotkou společného....

                        Nemusíš za nic lobovat, focení je radost....jde mi jen o to, aby si každý uvědomil než do toho nacpe nesmyslně spoustu peněz, jestli je to ono, co k té radosti potřebuje.....

                        Jinak souhlasím s tím, že pro někoho je radost podívat se na svou ženu zarámovanou na stole, pro někoho pes vysící na stěně, pro někoho fotka, která vyjde v časopise....cíl je pořád stejný....., pouze někdo je schopen jej povýšit, jiný se smíři pro něj s dostatečným....ale tak je to se vším v životě...

                          NPike - Profil | Pá 18.3.2011 22:57:37

                          Kuci díky. Ještě bych dodal, že jde jen o focení a to je na tom ještě lepší. Pokud na tom nezávísí to, že si nebudem moct koupit snídani, tak je to prkotina.

                            Njirka0 - Profil | Pá 18.3.2011 22:55:57

                            milda,mildouš >> Pike - 18.3.2011 22:51:31 >> Napsal jsi to krásně,sic nám to moc nejde ale máme to rádi.:-))))))

                              NZN - Profil | Pá 18.3.2011 22:54:46

                              milda,mildouš >> Pike - 18.3.2011 22:51:31 >>
                              Pájku, moc pěkně jsi to napsal.

                                Njirka0 - Profil | Pá 18.3.2011 22:53:16

                                JKh >> Já vůbec nemám na mysli Kubu(teprv kouknu o co vůbec jde)
                                Jen se snažím lobovat za nás kterým to nejde a nikdy ani nepůjde,prostě to v nás není:-(
                                Přečetl jsem snad ouplně ale ouplně vše co se dalo a ono pořád NIC.:-))) asi tak.

                                  NeXecutor - Profil | Pá 18.3.2011 22:52:49

                                  milda,mildouš >> Pike - 18.3.2011 22:51:31 >> Skvely Zapis !

                                    NPike - Profil | Pá 18.3.2011 22:51:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    K tomuhle snad zas jen tohle. Fotograf jsem špatný, nemám oko, nemám nápady, nemám cit.

                                    Ale fotím rád. A fotím hlavně proto, aby si fotkou uchoval nějakou vzpomínku. Pokud se mi tohle podaří, tak se mým fotkám vyrovnají a nebo je překonají jen ty, které vyfotí to samé co já, ale líp :-)

                                    Takže foťme, dělejme si radost, to je naprosto v pořádku.

                                      NJKh - Profil | Pá 18.3.2011 22:46:50

                                      jirka0 >> nijak jsem Kubu nechtěl odradit, ale prostě to je fakt, který si musí každý uvědomit....každý nějak začíná, já všem radím, aby začali s knihou (ta je nejlevnější a většině se to bude zdát natolik složité, že od zrcadlovky upustí hned u té teorie), nasledně jim postačí jakákoliv cvakající krabička (buď je to chytne a bude je to bavit, pokud ne i tato investice se dá přežít) no a pokud sami uznají, že to chtějí vyzkoušet a posunout se dál následuje zrcadlovka.....a ten kdo nebude mít talent a cit na dobré fotky, si to uvědomí stejně málokdy, takže bude mít alespoň radost z focení a žít v přesvědčení, že se jeho fotky líbí všem....a kdo bude mít odvahu a je schopen přijímat kritiku se třeba časem ještě někam posune.....ale musí chtít sám a ne každému se to povede....

                                        Njirka0 - Profil | Pá 18.3.2011 22:44:59

                                        ZN >> Děkuji,jsem realista,ze mě nebude opravdu nikdy dobrej fotograf.
                                        Ne každý má ten dar a cit.Ale také rád něco vyfotím a co si budem povídat každý má radost když vidí svojí "fotku" na monitoru (i když nestojí za moc)tím se nechci nikoho dotknout,hodnotím své fotky.