Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

NZN - Profil | Pá 18.3.2011 22:36:43

jirka0 >>
jirko, kdybych mohl zažlutit tvůj příspěvek, tak to udělám dvakrát. Už jen proto, že máš dostatek pokory. Moc dobrý příspěvek.

    Njirka0 - Profil | Pá 18.3.2011 22:33:33

    JKh >> Já to beru z pohledu laika,dávno jsem zjistil že třeba ze mne nikdy fotograf nebude,to je prostě fakt:-( jsem s tím smířen.
    Myslím si ale že na profi fotky jsou jiné servry,tady je dobré že poradíte,ale že z nás uděláte kvalitní fotografy se až tak očekávat nedá.
    Vůbec se vám ale nedivím.Někdo prostě má talent a cit o kterém se nám ostatním může jen zdát.

      NJKh - Profil | Pá 18.3.2011 22:23:56

      ZN >> ani já s tím co napsal nemám sebemenší problém:-)

        NZN - Profil | Pá 18.3.2011 22:22:56

        JKh >>
        asi mi nebudeš věřit, ale naprostý souhlas :-)

          NJKh - Profil | Pá 18.3.2011 22:18:59

          jirka0 >> pokud se podíváš níže, Kuba zde již nějaké fotky dával....předpokládám, že když už někdo investuje do zrcadlovky, tak by chtěl své výtvory zlepšit....bohužel se stále více lidí domnívá, že když si koupí foťák za dvacku, tak budou najednou fotky lepší.....což je prostě blbost a pokud si někdo koupí zrcadlo a používá ho výhradně na automatický režim tak je pro mne vůl....sorry, nechtěl jsem nikoho urazit...

            NZN - Profil | Pá 18.3.2011 22:16:42

            eXecutor >>
            Kubo, já ti taky dám radu. Teorii si určitě pročti, bez té to nejde. Ale žádná teorie ani foťák ti nepomůže k dobrým fotkám. Teoreticky nabitých jedinců z webu je plná řiť, ale přenést to do praxe je věc jiná. Musíš se snažit mít svůj pohled, svůj názor, který je z té fotky cítit. Co ti ale určitě pomůže, to je prohlížení fotek. Tisíců a tisíců fotek, kde začneš přemýšlet o tom, co jsi si přečetl o té teorii, prohlížet obrazy obecně uznávaných autorů a přemýšlet o tom, proč jsou uznávaní. To ti pomůže k tomu, že se vyhneš základním nedostatkům, jako je málo místa, strojené výrazy, nepřirozená perspektiva tě okamžitě trkne do oka, budeš vědět, co čím fotit a nebudeš o tom složitě přemýšlet, přestaneš přemýšlet o konstrukci kompozice, získáš sebereflexi, sám před sebou budeš cítit co je a co není dobré.
            Někdo to vstřebe docela brzo, někdo nikdy. Ale není to až tak důležité. Důležité je, aby jsi fotil z radosti, aby ti to přinášelo uspokojení. Chce to dost pokory. Fandím ti.

              Njirka0 - Profil | Pá 18.3.2011 22:13:10

              JKh >> Třeba jej dnes zakoupil a prostě si jen tak pro radost cvaknul,já to chápu.

                NJKh - Profil | Pá 18.3.2011 22:03:02

                eXecutor >> Kubo, na tohle jsi si nemusel kupovat zrcadlo....tohle cvakneš i mobilem....

                Tak jak už tady někdo psal, pročti si stranky, kde najdeš trochu teorie (bez ni to prostě chtě, nechtě půjde horko těžko....možná ještě nějaký foto workshop), pochopiš závislosti času, clony....naučíš se zrcadlo používat a pak z něj vytáhneš maximum....pokud jej dáš na automat, byla to zbytečná investice..... téměř vše najdeš zde ....http://www.fotoroman.cz/techniques2.htm .....

                  NZN - Profil | Pá 18.3.2011 22:00:57

                  eXecutor >>
                  dva medvídci s flašou:-)

                    NeXecutor - Profil | Pá 18.3.2011 21:58:46

                    Tak neco som skusil ... medvedik z flasou

                      NJKh - Profil | Pá 18.3.2011 21:12:11

                      eXecutor >> nový foťák ještě neznamená lepší fotky....přesto jsme plni očekávání co z Tebe vypadne:-))

                      Zase je to základ....bez prutu taky rybu nechytíš a čím lepší prut, tím lepší pocit při zdolávání:-) Tak ať si to focení taky užíváš....

                        NeXecutor - Profil | Pá 18.3.2011 21:07:43

                        Tak predstavujem vam moj novy ''cvakač,, :-)))

                          NJKh - Profil | Pá 18.3.2011 20:19:41

                          ještě jedna z mých oblíbených....

                          větší: http://www.ephotos.cz/jv.jpg

                            NJKh - Profil | Pá 18.3.2011 19:57:42

                            no, na odlehčení tématu o HDR sem hodím něco z jiného soudku:-)

                            http://www.mrk.cz/Data/Pics/2011/508517_07f6f.jpg

                              NJKh - Profil | Pá 18.3.2011 12:03:15

                              ZN >> Jsem rád, že jsme se snakonec shodli....míru vkusu má každý jinou a já ji nikomu nechci nikam posouvat....je to každého věc. To co se Tobě nelíbí, se mi může líbit a naopak..... Také končím:-)

                                NZN - Profil | Pá 18.3.2011 11:33:51

                                JKh >>
                                stáčíš debatu úplně jiným směrem, používáš pomyslné klišé, které uvádíš jako argumenty. Znovu. Ano, je v pořádku, že se každému líbí něco jiného. Je jen otázkou míry vkusu, kam až lze zajít. Končím.

                                  NJKh - Profil | Pá 18.3.2011 11:29:11

                                  ZN >> mnou zaslané argumenty se Ti nelíbili, stovky lidem, kterým se tyto "omalovánky" líbí nemají dle Tebe holt žádný vkus.....možná ani právo jej vyjádřit...Nemá smysl dál řešit, Tobě se libí něco, jiným něco jiného....

                                    NZN - Profil | Pá 18.3.2011 11:26:26

                                    JKh >>
                                    vůbec ne, ale sádroví trpaslíci ani Blesk se mi prostě nelíbí a nemůžou se líbit nikomu s trochou estetiky v těle. Stejně tak omalovánky.
                                    Přetočil jsi to skutečně výborně, s tou pravdou je to taková smutná berlička bez argumentů. Budu to taky respektovat:-)

                                      NJKh - Profil | Pá 18.3.2011 11:22:46

                                      ZN >> Ano, prostě máš pravdu a basta:-)) Jen Tvůj vkus a citění je to jediné správné:-)) ....budu to respektovat a tuto plnohodnotnou diskuzi dále neprotahovat....