Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

ZN - Profil | Pá 18.3.2011 11:21:27

JKh >>
myslím, že nemáš pravdu. Spoustě lidí se líbí sádroví trpaslíci v předzahrádkách, spousta lidí kupuje Blesk, páč se jim líbí. Atd., atd.. Ano, spoustě lidí se líbí spousta věcí. Je jen otázka vkusu a estetického cítění, co je dobré a co škvár.

Ale... je to jedno:-)

    JKh - Profil | Pá 18.3.2011 11:10:52

    ZN >> na fotoserver dávám fotky ze kterých chci něco "udělat" a zajímají mne názory "fotících", jak jsem psal HDR opravdu nefotím, pouze sem zde vložil ukázku, bez jakýchkoliv ambicí:-)....

    Co se týče názoru na HDR, tak potom tihle lidé, kteří zde Petra hodnotili jsou asi mimo mísu, což jistě nejsou....proto píši, každému se může líbit něco jiného a každý má na věc svůj názor....to že se nelíbí něco Tobě, neznamená, že na to ostatní nemají jiný názor a naopak....Prostě někdo má rád HDR kde ani úpravu nepozná, jinému se libí zase opak...a o tom to je:-)

    http://www.photoserver.eu/galerie_autor.php?autor_i​d=1000301

      ZN - Profil | Pá 18.3.2011 10:30:03

      JKh >>
      nezlob se, to není můj názor, já se s ním jen ztotožňuji. Jen tak pro zajímavost, zkus dát takovou fotku na nějaký fotoweb. I když tam je spousta motyk, ktřeří o focení páru nemají, jen si to o sobě myslí, tak sám uvidíš, s jakou se potážeš.

      HDR by mělo fotce pomoct, ne ji ublížit. Nejlepší HDR jsou takové, u kterých člověk pomalu nepozná, že to HDR je.

        JKh - Profil | Pá 18.3.2011 9:40:16

        ZN >> kritiku samozřejmě beru, každý má právo na názor.....mě osobně se tato úprava líbí, byť HDR mám ve své galerii cca tři:-)

        PS: Uprava zde byla úmyslně udělaná kvůli atmosféře, jedná se o kostel se starým hřbitovem

        Jinak stránky s HDR, které se opět zřejmě budou líbit jemn mě ... http://1krtecek.majestat.cz/menu/ma-obrazkova-galer​ie/technika

        Asi máme každý jiný vkus na HDR:-) Vím, že HDR se používá většinou tam, kde je velkyý kontrast stínu a světla, ale mě se prostě tyhle omalovánky, byť kýčovité líbí...

          ZN - Profil | Pá 18.3.2011 9:38:39

          JKh >>
          to je přece jedno, složení je úprava. Myslím, že HDR by mělo sloužit ke zlepšení fotky a mělo by mít smysl. Tady to je fakt esteticky a účelově špatně. Promiň, ale...

            JKh - Profil | Pá 18.3.2011 9:35:48

            ZN >> je to složené z cca 10 fotek, žádná úprava nebyla....fotky jsou odstupňované o 0,3 EV ..... záře za stromy vznikla tak nějak sama a docela mne překvapila, ale nechtělo se mi s jejím odstraněním hrát....takže pouze složené, bez úprav...

              ZN - Profil | Pá 18.3.2011 9:34:03

              JKh >>
              při vší úctě, ten postproces HDR?) je hodně špatný, ale hodně.

                jirka0 - Profil | St 16.3.2011 21:30:31

                ,,,

                  Maxwell - Profil | Út 15.3.2011 20:22:19

                  ZN >> něco podobnýho jsem tím myslel, ale byl jsem línější :-))

                    ZN - Profil | Út 15.3.2011 19:59:19

                    eXecutor >>
                    je důležité se soustředit na to, co chceš fotit, proč to chceš fotit, co chceš tou fotkou někomu říct a snažit se to na tu fotku dostat. Čím víc se ti ta myšlenka podaří na fotku přenést tak, aby to diváci pochopili, tím je ta fotka lepší. Tím se taky odlišují dobří od horších a špatných. Málo kdy se podaří nějakým postprocesem tu fotku zlepšit. Není vůbec důležité, čím fotku vyfotíš, důležité je, co na té fotce je. Foťák je jen pomůcka, malířův štětec. Nikdy se nikdo neptal, čím Vincent, Monet, Renoir, či kterýkoliv jiný malíř obraz namalovali.

                      Maxwell - Profil | Út 15.3.2011 19:52:58

                      eXecutor >> též obsahově, by ti měla fotografie něco dát .-)

                        placew - Profil | Út 15.3.2011 18:17:27

                        eXecutor >> exe, to nie je vecou jasu, to je vecou kompozicie ako som to tu pisal aj maxwell.

                          eXecutor - Profil | Út 15.3.2011 15:44:04

                          .

                            Maxwell - Profil | Út 15.3.2011 12:14:05

                            --..,

                              Maxwell - Profil | Út 15.3.2011 12:13:08

                              -.,

                                Maxwell - Profil | Út 15.3.2011 12:12:51

                                ,.

                                  Maxwell - Profil | Út 15.3.2011 12:12:32

                                  nějaké jarní

                                    eXecutor - Profil | Po 14.3.2011 22:58:30

                                    DeProfundis >> pohode ja sa len ucim , casom nato snad pridem , zatial len upravujem aby som mal z toho dobry pocit , ale snad casom to bude lepsie obmedzit ... ale mam aj neupravene toky napr tato , ... tato je bez upravy uplne ... nastavil som si manualne , jas , kontrast a take veci ..

                                      DeProfundis - Profil | Po 14.3.2011 22:39:33

                                      eXecutor >> on to myslel úplně jinak...
                                      Nejdřív trochu naštuduj materiál na inetu, je tam toho dost a dost a pak si to zkoušej v praxi. Nechci se tě Kubo dotknout, ale když nevíš na co je sluneční clona, tak to nemůžeš myslet moc vážně. A pamatuj, že editor fotku neudělá, fotku udělá jen a pouze fotograf a víceméně k tomu nemusí potřebovat ani žádný zrcadlo...