Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

NZN - Profil | Čt 13.1.2011 18:01:35

JKh >>
vkus, žádná alchymie. Stejně tak se saturdací:-)

    NJKh - Profil | Čt 13.1.2011 17:56:15

    ZN >> no jenže kde je hranice přeostření, aby fotka byla tak jak má být? Pomalu věda a alchymie:-)

      NZN - Profil | Čt 13.1.2011 17:53:27

      JKh >>
      s tímto bojuji na MRKu už pár let. Klidně můžeš jít na 124 kilo, ale nepomůže to. Řešil jsem to s mMartine mnohokrát, ten výsledek je špatný. Proto pro MRK trošku přeostřuji, ale..

        NJKh - Profil | Čt 13.1.2011 17:49:19

        mám dotaz....., proč po vložení jakékoliv fotky zde na MRK, ikdyž je v uvedeném formátu a velikosti tj. (kolem 800x800 do 100kB) stejně se zobrazí rozostřená? Např po kliknutí na níže mnou vloženou Sýkoru uhelníčka a http://www.mrk.cz/Data/Pics/2011/477055_21cac.jpg .Díky

          NJKh - Profil | Čt 13.1.2011 15:46:11

          taky se pokusím přispět nějakou fotkou k diskuzi....fotím převážně D200+300/4 (+1,4x kenko)

            NLadinek - Profil | Čt 13.1.2011 11:46:02

            Kamarad si ted koupil Canon SX30IS http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p4011860-cz-canon-p​owershot-sx30-is a nemuze si ho vynachvalit, fakt to foti krasne :)

              Njirka0 - Profil | Čt 13.1.2011 11:45:51

              poool-PavelSečka >> Tady jsem někomu posílal ukázky zoomu (12+4digi)
              http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=629817
              foceno Canonem PowerShot S5 IS

                Njirka0 - Profil | Čt 13.1.2011 11:31:27

                poool-PavelSečka >> Mě by se zamlouvalo něco takového,starší nebo nový.
                Měl jsem něco podobného a max.spokojenost.Teď si drbu hlavu že jsem se ho zbavil.
                Je tam možnost používání sl.clony,filtrů atd , zoom 20x,výborné makro,kvalitní video.
                http://aukro.cz/item1408713228_canon_powershot_sx1_​is.html

                  Npoool-PavelSečka - Profil | Čt 13.1.2011 10:58:21

                  Sethy >> nasadil jsi mi brouka i s tou g12tkou. dnes už druhy stejný názor...
                  cenou to nějak nelimituju, spíš aby jí odpovídala kvalita a rozsah využití.

                    NSethy - Profil | Čt 13.1.2011 6:05:56

                    poool-PavelSečka >> když už kompakt za takovou cenu tak raději Canon G11 nebo G12 nebo starší bazarový G10. Používa ho i hodně profíků jáko doplňek k zrcadlu.
                    Tady máš třeba tu G11:
                    http://www.fotoskoda.cz/eobchod/canon-powershot-g11​

                      Npoool-PavelSečka - Profil | St 12.1.2011 23:28:29

                      ahoj ldi, potřeboval bych od vás radu. chci koupit nějaký lepší kompakt se kterým bych se naučil fotit, a lámu se zatím u těchto tří kousků. Původně jsem uvažoval nad digi.zrcadlovkou, ale pak jsem nějak usoudil že tohle by bylo asi lepší na přestup, bo tomu zatím až tak nerozumím. taky bylo u výběru celkem podstatné i video, ale foto je na prvním místě..
                      Přečetl jsem už kopce recenzí, ale budu rád za každou dobrou radu. ...předem díky.


                      1) http://www.fotoskoda.cz/eobchod/panasonic-lumix-dmc​-fz100
                      2) http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p4022512-cz-fujifil​m-finepix-hs10
                      3) http://www.fotoskoda.cz/eobchod/fujifilm-finepix-s2​00exr

                        NHugo Fisher - Profil | Ne 9.1.2011 21:24:18

                        ZN >> fotim reportaze, to je to, cemu se zejmena venuji. Pak svatby, ktere prinaseji nejvice penez a pojimam je taky jako vlastni reportaz..

                        Svetla do atelieru mam doma uz 3 roky (mozna dele) a dostal jsem se k tomu je vyuzit az ted. Proto me to bavi, protoze je to nove a rad bych se tomu dobre naucil.

                        Ale samozrejme neni nad prirozene svetlo a jeho hru. Jen rikam, ze poladit si to v atasu je treba pro me ted stale vyssi divci - a proto me to bavi. :)

                        ps: a stejne, vsechno co existuje, jsou jen sracky a jediny fotograf na zemi je Elliot Erwitt. Tecka. :)

                          NLadinek - Profil | Ne 9.1.2011 20:05:30

                          ZN >> jj hlavne se tam clovek nauci dobre svitit. Sice me to zrovna moc netahne, ale moznosti vyzkouset si sestavy blesku, svetel, destniku, softboxu atp. bych nepohrdnul :)

                            NZN - Profil | Ne 9.1.2011 18:38:33

                            Hugo Fisher >>
                            jen poslední věc. Máš pravdu, do ateliéru by se měl každý aspoň jednou zavřít. Je to něco jiného a člověk by měl skutečně poznat co nejvíc. Ale.. ono je to obrráceně, venku to chce fištróna, v ateliéru je to po čase z převážné části (pokud fakt neděláš "umění") jen rutina:-)

                              NBrožeděj - Profil | Ne 9.1.2011 16:46:34

                              dneska jsem zažil naprostý světelný peklo. Firemní tenisový turnaj na antukovém dvorci, krytém bílým balonem se zářivkama ze stropu a zrovna, že by tam bylo úplně světlo, to se říct nedá. Udělat barevně vyváženou fotku bylo peklo a 90% fotek jsou k ničemu

                                NLadinek - Profil | Ne 9.1.2011 15:29:35

                                Hugo Fisher >> jj 50/1,8II je super sklo, i kdyz na plnou diru je to blato :( a to me prave stve. Na druhou stranu kdyz to nekde rozmlatis tak se zase tolik nestane :)

                                Ja treba zase Canon vubec nepreferuju. I kdyz nejvetsi obavy mam prave ze Sigmy, ale to chce holt vybirat z vic kousku. Ta jejich 50/1,4 neni prej vubec spatna, prej i lepsi nez canon, hlavne hezci bokeh, vubec bych se ji nebal. Ale zase na druhou stranu se da sehnat ten canon za cca 6k, coz je oproti 10k+ za sigmu docela rozdil :)
                                To same kdyz jsem mel pujcenou starou Tokinu 28-70/2,8. To je hodne pocitvej kus zeleza a skla :)

                                  NHugo Fisher - Profil | Ne 9.1.2011 15:07:03

                                  ZN >> berličce? :) Já nemám žádnou berličku. Jen prostě zkouším zase něco jiného.

                                  ps: peněz na zemi leží ... jen je sebrat. :)

                                    NZN - Profil | Ne 9.1.2011 15:02:20

                                    Hugo Fisher >>
                                    Ano, důležité je, že člověka něco baví. Jinak... nemám k té tvé berličce co napsat.
                                    .
                                    Kua, kdo by ti za to platil, ty komerční zababělče? I když bulvár mají lidi rádi, ne, že ne:-))

                                      NHugo Fisher - Profil | Ne 9.1.2011 14:49:26

                                      Ladinek >> taky ji mam na cropu :)

                                      Pod tim mam 10-22 Canon a nad tim 70-200/2.8 Canon

                                      ale kdyz fotim lidi, saham da se rici jen a pouze po 50/1,8 II (dle meho za ty penize nejgenialnejsi sklo na trhu)

                                      koncerty beru bud ji, nebo tim teletem ..

                                      ps: ja jsem neskutecne neduverivej, takze na Canon davam vzdy zase jen Canon: Sigme, Tamronu atd neduveruji. Jsem trochu magor. :)

                                        NLadinek - Profil | Ne 9.1.2011 14:44:23

                                        Hugo Fisher >> hmm :) taky jsem ji mel pujcenou, lec na cropu uz je to pro me desne uzky,

                                        Ja ted resim to koncertni sklo. Ta Sigma 30/1,4 ve vsech testech co jsem nasel docela propadla. Canon a Sigma 50/1,4 jsou na tom relativne stejne, ta sigma ma takovej hezci bokeh, ale zase je drazsi :) Mrknu jestli nekde nesplasim nejakou bazarovou za dobry prachy.
                                        Ja jsem si ted tu pevnou padinu (50/1,8) nejak oblibil :) Je to lehky, skladny a kdyz nekam jdu tak uz ani netaham brasnu :)